Отваряш или хвърляш в огъня?

  • 17 106
  • 297
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 330
То не е до пол, а по-скоро до мислене и вероятно до ситуация.
Точно полът определя разликата в реакциите. Мъжете не мислят, а реагират. Жените мислят, претеглят и действията им са продиктувани, в повечето случаи, от чувства, ето защо и при тях последствията са много по-необратими и тежки. Намесят ли се чувства - става страшно.

# 271
  • Мнения: X
В случая пола е от много голямо значение. Казва се, че мъжете изневерява с тялото си, жените с душата си. Обяснението е с мъжката и женската сексуалност която е различна. Съответно последствията в повечето случаи са различни.
Заб. : Писали сме едновременно. Simple Smile

# 272
  • Мнения: X
Скрит текст:
То не е до пол, а по-скоро до мислене и вероятно до ситуация.
Точно полът определя разликата в реакциите.
Мъжете не мислят,
Скрит текст:
а реагират. Жените мислят, претеглят и действията им са продиктувани, в повечето случаи, от чувства, ето защо и при тях последствията са много по-необратими и тежки. Намесят ли се чувства - става страшно.
Мислят, мислят, обаче предвид биологията са по-склонни на рискове.Лесно е да си кажат "Абе, голяма работа, ще се пробвам, пък ще се моля да не ме хванат!".
Тази "ударна сачма", за която говориш, Катрин, съм склонен да считам, че е далеч по-взривоопасна при жените. И двата пола са еднакво податливи, но мъжете са по-повърхностни и при тях всичко е по-първосигнално, без да влагат особено разум и чувства. Изтрещи ли обаче една жена - прави го грандиозно. Разумът и е замъглен не от нагон, а от емоции и е буквално като товарен влак - спиране няма. Изключения всякакви, но въпреки това мисля, че жените залитат по-дълбоко и безкомпромисно.
Склонна съм да се съглася.

# 273
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 329
мъжете са по-повърхностни и при тях всичко е по-първосигнално, без да влагат особено разум и чувства.
Не може със същите очи, с които си гледал жена си, докато сте били гаджета, да гледаш чужди жени и да ти се размине безнаказано, щото видиш ли, без чувства било. Помисли си какво ти се пише, ако се решиш на нещо повече.

# 274
  • Мнения: 9 152
В случая пола е от много голямо значение. Казва се, че мъжете изневерява с тялото си, жените с душата си. Обяснението е с мъжката и женската сексуалност която е различна. Съответно последствията в повечето случаи са различни.
Заб. : Писали сме едновременно. Simple Smile
Кой го е казал?
Излиза, че мъжете нямат душа?
Изневярата е изневяра - коренът да се стигне до там  може да  е различен. Но все идва от душата.

# 275
  • Мнения: 1 107
Аз съм леко разочарована, че "отварящите" взимат превес.
Леко, защото не е неочаквано от мен и съм склонна да вярвам в представителността на извадката.
Разочарована, защото нездравото любопитство, липсата на елементарно доверие в най-доверения, неприкосновеността на личното пространство, значението на вярата и собствените чувства, усещания, преживявания, са сведени до узнаване на "истината". Последното, съвсем не случайно е в кавички.

# 276
  • Мнения: 9 152
Аз си мислех, че по - малък процент ще са отварящите.....все се надавам да се промени съотношението, ама явно ще си остане надежда.

# 277
  • Мнения: X
В случая пола е от много голямо значение. Казва се, че мъжете изневерява с тялото си, жените с душата си. Обяснението е с мъжката и женската сексуалност която е различна. Съответно последствията в повечето случаи са различни.
Заб. : Писали сме едновременно. Simple Smile
Кой го е казал?
Излиза, че мъжете нямат душа?
Изневярата е изневяра - коренът да се стигне до там  може да  е различен. Но все идва от душата.
Казали са го учените дето са изследвали тези отношения.
----
Хубавото е, че щом не ги знаеш, значи не си участвала в тях.

# 278
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо отказвате да повярвате,че има и нормални мъже,който не ги управлява долната глава?!Бившият ми изневери и затова не сме заедно.Аз никога не съм изневерявала,под достойството ми е.Щом съм с този мъж,сама съм си го избрала и ако ми липсва нещо,ще го потърся след раздяла.Не сме животни все пак,да не можем да се контролираме.Само бих съжалявала някой,който живее в постоянен страх и недоверие в партньора си.Каква връзка е това?!

Защото няма такива при дадени обстоятелства.
Твоят бивш го доказва донякъде.
Всеки, мъж или жена, ако нещо му липсва дълго време го потърсва навън.
Затова е добре, вместо да живеем в страх да не ни изневерят, да си отпушим ушите и да слушаме, и да чуваме какво ни казва "милото".
Ако не искаме да си потърси липсата навън.

От друга страна- ако се изкушим да отворим кутийката, трябва да имаме готовност до си платим цената на любопитството.

# 279
  • Мнения: 320
На мен пък ми е странно, че масово се обобщава, че ако една жена иска да знае за изневяра, то значи е ревнива откачалка, която няма грам доверие на мъжа си и освен да му рови из вайбъра, други хобита просто няма. Joy Все едно да кажеш, че жените, които не искат да знаят, са толкова емоционално нестабилни, че се самозалъгват, че не им е важно, защото не биха могли да се справят с евентуалните последици.
Все пак една изневяра и да доведе до край на връзката, не е края на света.

# 280
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Баш целият не. Само този, който е избрал да живее с мен. Ако аз и семейството ни не са най-важните неща в живота му, то за какво съм му. Да беше останал при майка си да си ергенува на воля.

За теб най-важното в живота ти е да не ти изневерят?
На това ли се "крепи" семейството ти?
 А, ти за какво си му - само той може да каже. Peace

# 281
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 329
Баш целият не. Само този, който е избрал да живее с мен. Ако аз и семейството ни не са най-важните неща в живота му, то за какво съм му. Да беше останал при майка си да си ергенува на воля.

За теб най-важното в живота ти е да не ти изневерят?
На това ли се "крепи" семейството ти?
 А, ти за какво си му - само той може да каже. Peace
Нищо против нямам да правиш глобални заключения за семейството ми на база едно изречение, казано от мен по конкретен повод в темата. Голяма си!

Скрит текст:
За да не съм невъзпитана, ще ти отговоря накратко. За мен е най-важното да съм здрава и удовлетворена. "Семейството ми се крепи" е много слабо казано. Щом досега не се е разпаднало, смятай сама за какви темели става въпрос. Аз съм му за много работи.

Последна редакция: ср, 24 окт 2018, 22:15 от Вяра

# 282
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Баш целият не. Само този, който е избрал да живее с мен. Ако аз и семейството ни не са най-важните неща в живота му, то за какво съм му. Да беше останал при майка си да си ергенува на воля.

За теб най-важното в живота ти е да не ти изневерят?
На това ли се "крепи" семейството ти?
 А, ти за какво си му - само той може да каже. Peace
[/quote]Нищо против нямам да правиш глобални заключения за семейството ми на база едно изречение, казано от мен по конкретен повод в темата. Голяма си!
[/quote]

Айде сега, не подскачай толкова. Сама го казваш - за какво съм му! Ако ти изневери - значи не сте най-важните... Може пък да сте и пак да му трябваш, причини бол! Peace

# 283
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 329
Ако ти изневери - значи не сте най-важните... Може пък да сте и пак да му трябваш, причини бол! Peace
О, съвсем не да ми изневери, а само да си го помисли Grinning

Скрит текст:
Пиши бавно и структурирай добре речта си, че едвам те разбирам. Да нямаш проблеми с женен мъж, чиято жена не си го дава?

# 284
  • Мнения: 18 562
Аз също не толерирам изневяра и ако разбера за подобно нещо, ще се разделим. Много ми е важно. Не най-важното в живота, разбира се Simple Smile Но семейство след изневяра не мисля да крепя и да се занимавам с глупости.

Общи условия

Активация на акаунт