За протестите, достойния живот на децата ни и начина на мислене

  • 3 253
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 618
И последен коментар от мен за работодателите:

В последните години намалиха ли данъците, които плащате на Държавата?!

Ще се намали ли и участието ви в удръжките за работниците до 50%?

Това са риторични въпроси, не ми отговаряйте.

Кокво искаш да кажеш?

# 16
  • Мнения: 6 472
Медала винаги има две страни.
Аз съм от съвестните служители. Работодателя ми също е от спазващите закона до последната буква. Не съм съвсем запозната, но до колкото ми е известно, майчинството ми е било за сметка на държавата, а не за работодателя, нали? Моето майчинство продължи 5 месеца, така че и по отношение на отпуска не съм си ощетила кой знае колко работодателя.  Ощипала съм единствено държавата с нищожното майчинство.  Е а сега ми кажи, при положение, че работодателя ми ежемесечно налива маса пари под формата на данъци и, че от мойта заплата 1/3 си заминава под формата на данъци няма ли да ме е яд, че майчинството е мизерно, че социалното ни подпомагане е гола вода, че здравеопазването е под всякаква критика и трябва да си цакаш на всякъде?!?!
Та въпроса май не опира до това кой какво струва на работодателя и майчинството, определено не е ниско от добри чувства към собствениците на фирми. Тях ги греят некоректни служители, не точно размера на моето майчинство.

# 17
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Тази тема е толкова противоречива,че из не мога да си категорично изградя мнение .Аз също съм така да се каже работодател мисля ,че в България майчинството е доста дълго
Incandescent   като ти чета писанията просто ми е смешно,държавата я касае именно устойчивоста на фирмите защото данъците идват от нас .
А да попитам пита ли се някой от съвестните служители какво прави за нас държавата?Аз ще ти кажа не само ,че не прави нищо , а и пречи.
Като работодател сме си повече от съвестни та чак ни се качват на главите.Но бранша ни си е такъв.
Лично аз съм съгласна с протеста,ама ще ме е яд ,че тези пари ще отиват в ромите .
И вашите отиват/на работниците/  там #Cussing out
България има нужда от деца , а те не се отглеждат лесно !
Не обвинявайте работодателя за състоянието на държавата


Като ти е смешно какво пиша - смей се - всеки си има право на мнение.

Според мен човек не може да прави генерални изводи, от един частен случай, както го прави авторката на тази тема.
От това, че тя е имала некоректана работничка - използвачка се стига до извода, че майките нямат право да протестират за увеличение на майчинството, че работниците не би трябвало да ползват платен отпуск, щото идвали парите от джоба на работодателя и прочие жалвания ...
Като не искаш да плащаш на работниците, просто не си наемай.
Да си работодател е преди всичко отговорност. Един работодател няма само права, но и задължения - същото се отнася и до работника.

А освен това основен принцип на пазарната икономика, каквато казваме, че практикуваме в нашата държава е ненамесата на същата държава. Пазарът е основният регулатор на фирмите. Тези, които успяват да отговорят на пазарните изисквания - остават, другите - фалират.

# 18
  • Мнения: 1 860
 Факт е че за работодателя в България идеалния работник е:
Без мнение
Работи по 10-16 часа без почивка
Няма събота, няма неделя
Не говори за пари
Не се оплаква
Не боледува
Не боледуват децата му
Мълчи и гледа в земята когато му се говори
Дава 100% от силите си за просперитета на бизнеса
Няма личен живот
И работодателя за него и баща и майка

 Още мога да включа в списъка, но мисля че това е достатъчно. Последния ми работодател в България беше точно това и единствената разлика с другите прадишни беше, че ме наричаше "негов приятел".

 Не съм съгласна и с мнението, че докато си гледаме децата сме само консуматори. По тази логика не трябва да раждаме.

# 19
  • Мнения: 6 618

Incandescent
  мисля ,че влизаме в друга в тема.Аз се разсписах в подписката.Смешно ми стана отношението ти към бизнеса , в смисъл,че отстрани изглежда лесно ,а в действителност не е.
И за какви права на работодателя говориш?
А за майчинството то няма нищо общо с работодателите.

И не ми говори за пазарна икономика от гледна точка на теорията.
Действителноста в нашата държавица няма нищо общо с това ,което сме учили.

# 20
  • Мнения: 3 336
Да ви кажа, наистина медала има две страни.
На мен ми е много неприятно, когато искам да изляза в отпуск който ми се полага, за да отида на почивка със семейтвото си за 1 седмица, започват да ме гледат лошо, като че върша престъпление и непрекъснато ми се натяква от пркия ръководител...
Болно ми е защото давам всичко от себе си, харесвам си работата, а накрая...

И мен така ме гледат в офиса и ако случайно ме пуснат след 300 уговорки и молби да отида на море за няколко дни ми звънят през цялото време и после ми натякват как съм си била пекла задника на морето, докато всички останали са стояли в офиса и са бачкали. За уточнение ще кажа, че при нас се скъсваме от работа по 16 до 20 часа на ден, включително събота и неделя,  фирмата не ми плаща извънредни и миналата година като отидох за 7 дни на море на 5-тия шефа ми се обади да ми каже, че трябвало да се връщам вече, защото пристигнали чужденци и `НЯМАЛО КОЙ ДА ГИ РАЗВЕЖДА ПО ДИСКОТЕКИТЕ`, затова да се връщам със следващия автобус Shocked #Cussing out #2gunfire И тово при положение, че шефа ми се води най-добрия приятел на мъжа ми от детинство, ха сега кажете кой прав, кой крив, работодателите или работещите?

И аз си харесвам работата, но дълбоко се замислям при подобни условия дали да се върна след като ми приключи майчинството, а че мисля да се възползвам докрай, смятам, че е ясно, макар и шефа ми да ме уговаря още откакто децата навършиха 2 месеца да ги зарежа на детегледачката и аз да си ходя на работа. Само че като бачкам по 16-20 часа на ден и ми остават 4 часа лично време искам да попитам кой ще ми гледа децата? Да оставим настрана, че имам нужда и от сън и от други неща като време за хранене и че бюрото в офиса не е място за обяд и вечеря #Cussing out

Факт е че за работодателя в България идеалния работник е:
Без мнение
Работи по 10-16 часа без почивка
Няма събота, няма неделя
Не говори за пари
Не се оплаква
Не боледува
Не боледуват децата му
Мълчи и гледа в земята когато му се говори
Дава 100% от силите си за просперитета на бизнеса
Няма личен живот
И работодателя за него и баща и майка

 Още мога да включа в списъка, но мисля че това е достатъчно. Последния ми работодател в България беше точно това и единствената разлика с другите прадишни беше, че ме наричаше "негов приятел".

 Не съм съгласна и с мнението, че докато си гледаме децата сме само консуматори. По тази логика не трябва да раждаме.

Ох, сега прочетох това и ми стана тъжно за мен самата Sick Ма йсъм се превърнала в идеалня работник #Cussing out #2gunfire

# 21
  • София
  • Мнения: 1 057
Не бъркайте моля, боя със ситуацията.
Нали държавата, ако обвърже майчинството с осигуровките и като не се погрижи за ромите и малцинствата, ще започнат да опяват разните му там "фондации" и "организации" защитаващи гореспоменатите. Аз съм сигурна, че техните "викове" ще бъдат чути много по-бързо и мерки ще се вземат със същата бърза скорост...

# 22
  • Мнения: 4 978
Не бъркайте моля, боя със ситуацията.
Нали държавата, ако обвърже майчинството с осигуровките и като не се погрижи за ромите и малцинствата, ще започнат да опяват разните му там "фондации" и "организации" защитаващи гореспоменатите. Аз съм сигурна, че техните "викове" ще бъдат чути много по-бързо и мерки ще се вземат със същата бърза скорост...

Не знам дали съм те разбрала правилно, но тогава какво да направим?
За да не се надигат ромите, ние да си кротуваме, така ли?
То се вижда накъде отиват нещата сега...

# 23
  • Мнения: 139
  да направим организация срещу дискриминация на мнозинството! Crazyстига са защитавали само малцинството, някой да защити и мнозинството!(все още)

# 24
  • Мнения: 600
аз съм доста кротка по природа, ама на постинга на микито няма да откажа мнение.

скъпа, нещо ти куца логиката. ама съвсем ти куца. моят скъп работодател(както и тези на повечето от вас) ми дължи много - от 6 години като каже 'стани', ставам. нашата скъпа държава също ми дължи много - от 6 години прибира данъци върху максималния осигурителен доход. така че съвсем не ти приемам логиката никой никому да не е длъжен. на това, скъпа, му викат 'гражданско общество'. аз работя, та държавата да гледа бабите, циганите и моето дете. и искам като давам много от себе си, работодателят ми да е доволен. да плаща данъци върху реален доход и после някой да се възползва от тези пари. бабите и детето ми. от някъде трябва да се почне. не може да вкарвам 400лв на месец в тази държава, а да взимам после 160. колкото всички.

# 25
  • Мнения: 1 849
  bouquet

Последна редакция: пн, 12 юни 2006, 22:44 от migito

# 26
  • Мнения: 1 849
А защо не кажеш колко печалба си реализирала като работодател, но реално - не колко си показала в данъчната декларация?
Внесе ли всички дължими данъци или поскри една част от тях? Според мен второто!
Е кажи кой ще пълни бюджета тогава?





Тук вече се касае за частен случай. Внесла съм всички осигуровки и данъци. Когато правихме фирмата целта беше да създаваме работни места и моите работници вземат това което са изработили т.е. Цената на услугата-консумативите-осигуровкте=на заплата. Без печалба за мен. Със съпруга ми печелим само от това което ние работим. Но тези решения са си наши и не мога да обвинядвам никого за това. Работници ми печелят 1,5 лева на час и за по-тежка работа 2,00, когато за тази услуга фирмите в София плащат под 1 лев. Не искам да се хваля с това, това са си наши решения.

Това което исках да коментирам са законите в страната.

А относно частните случаи които говорите, ако потърсите защитата на Инспекция по труда няма да е лошо. Много са строги и ще се оправят с работодателите ви.

А за да не отиват парите ни при ромите и хората които не искат да работят мисля, че най-приемливо е въвеждането на лична сметка където да се внасят осигуровките и от където да се плащат сметките за здравни услуги и пенсии, болнични, майчинство.

# 27
  • Мнения: 1 860
 Опитвам едно извесно време да избягвам темите които са доста спорни, но в случая никак не мога да се сдържа. "Испекцията на труда" съм я търсила няколко пъти. Единия беше заради некоректен работодател, а другите пъти защото работата ми беше да защитавам интересите на работодателя си, и да мисля за неговия бизнес така както и той не би се сетил. Излишно е да споменавам, че в първия случай резултат почти нямаше (изключвам проверката по задължение), а в другите случай винаги са били на моя страна. Разбирай в интерес на работодателя. Не мисля, че обстановката се е променила много за двете години в които не съм в България. Всеки път ми се плачеше, защото не правех нищо което да е в интерес на работниците, но си вършех работата.

# 28
  • Мнения: 6 618
Момичета ,излишно е да спорим .Можем само да се надяваме ,че за нашите деца държавата ще е по уредена.А дотогава нека си изпълняваме задълженията, но и да си отстояваме правата!

# 29
  • Мнения: 4 181
Момичета, не бъркайте нещата, всяка група да си отстоява интересите, работодателите като не са доволни от нещо да протестират и те - имат си Съюз на работодателите, Българска стопанска камара и т.н
Ние сме майки, това е форум за взаимопомощ на бъдещи и настоящи майки и защитаваме правата си и правото на по-добър живот за децата ни.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт