Февруарските бебоци правят първите подскоци

  • 31 909
  • 770
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 985
Аз да си призная даже не знаех, че може така да се записва докато не разбрах от 1 позната . Тяхното така са го записали без -ов. Ако знаех по рано може би щях да се замисля.
Детската ни стая не е оправена и си е бяла. Като я обзаведем ще видим и стените как ще са. О то въпроса май беше за девойки ама нищо 😊

# 751
  • Мнения: X
С -ов е записан. Без -ов би звучало като двойно име, а аз не искам. Освен това аз също съм само с фамилията на мъжа ми, т.е. без тире и така всички сме с една фамилия - харесва ми. Но имам и пример, в който името на детето звучи много добре без -ов в презимето. Няма да го пиша тук, но фамилията завършва на -ски, затова майката реши, че с -ов на презимето ще стане разминаване и записа само името на бащата за презиме без -ов. То пък много си подхожда със самото име на детето и всички имена сега звучат много добре в комплект. Та в някои случаи наистина е добре реализирано, но има наистина и майки, които се водят повече по модата и не мислят много за финалното звучене и понякога има много фрапантни изцепки.

# 752
  • Мнения: 753
Ние го записахме без презиме.Той се казва като баща си и със презимето ставаше грозно,та затова решихме така,но и да не се казваше така пак щеше да е без презиме.Не е от мода просто не ми харесва Simple Smile

# 753
  • Мнения: 1 418
Ние също сме си с "ова" искахме да си звучи традиционно българско 😊Но има случаи в които наистина звучи по-добре без. Имах някога 2 съученички с презиме Марио , а не Мариова ...

# 754
  • София
  • Мнения: 2 666
И двете ми деца са с - ова. Традиционно съм настроена за добро или лошо.
Името на ММ е чуждо и без приставката ставаше много зле.

# 755
  • Мнения: 248
И двете ми деца са с - ова. Традиционно съм настроена за добро или лошо.
Името на ММ е чуждо и без приставката ставаше много зле.
Не я знаех тази традиция и е Николаев, но го предпочитам пред Николов...и моето презиме също не завършва на -ова

# 756
  • София
  • Мнения: 10 642
И двете ми деца са с - ова. Традиционно съм настроена за добро или лошо.
Името на ММ е чуждо и без приставката ставаше много зле.
Не я знаех тази традиция и е Николаев, но го предпочитам пред Николов...и моето презиме също не завършва на -ова
Николов щеше да е, ако бащата е Никола, щом е Николай е Николаев. -ов или -ев, се определя от звученето и двете ги има в закона или какъвто там нормативен акт е.

# 757
  • Мнения: X
На моето дете нито презимето, нито фамилията е на -ов, -ев, както и моята фамилия, защото биха звучали абсурдно. В родилното ме питаха как ще се казва и как да го запишат.

# 758
  • София
  • Мнения: 10 642
Тя и моята фамилия (естествено и тази на детето) завършва на ска/и, ама образуването ня фамилиите е малко по-различно

# 759
  • Мнения: 299
И на моя син презимето е без -ов, защото бащата не е българин. И с -ов би звучало доста смешно. Ако мъжът ми имаше традиционно име, щях да избера да завършва на -ов.

# 760
  • Мнения: 366
Бърз въпрос - какви яйца купувате, за да давате жълтък?

# 761
  • Мнения: 3 985
Аз давам домашни за сега но мястото от което ги взимам ми казаха че сега от студа кокошките спирали да снасят, така че в 1 момент ще взимам от магазина каквито има.

# 762
  • София, България
  • Мнения: 456
Бърз въпрос - какви яйца купувате, за да давате жълтък?

Био/еко яйца,каквито намерим. Първоначално някакви, които ги предлагат в магазини "слънце и Луна", после онлайн,заедно с нашия пазар,каквито имат под секцията био продукти. Има ли смисъл,не знам...

# 763
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз си купувам “нормални” яйца от магазина.

# 764
  • Мнения: 173
И аз давам домашни, но през зимата трудно се намират и скоро и аз ще взимам "нормални" Simple Smile
Днес купих една от дървените играчки от Кауфланд, за дървени са на изгодни цени, забавна и красива е.

Общи условия

Активация на акаунт