Февруарските бебоци правят първите подскоци

  • 31 966
  • 770
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16 871
Аз вит. Д не съм го спирала. До скоро давах по 4 капки, сега давам по 3
И аз, само че давам по 2 капки.

# 46
  • Мнения: 587
До колкото знам витамин Д е от особено значение през първата година

# 47
  • Мнения: 288
Относно газовете - моето бебе се будеше нощем, неспокоен, върти се... оказа се, че има газове. Това го разбрах след като му хванах една нощ крачетата и ги притиснах към корема.... такива газове изкара, че ме уплаши! От тогава ми давам пробиотик и вече е по добре.
Витамин Д съм купила, но още не давам, защото го държа на слънце доста.

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Не съм спирала витамин Д, бях го намалила по 1капка месец юли, но сега пак давам 2-3.

# 49
  • Мнения: X
Какво давате като меню?
Аз му редувам за закуска: попара, овесени ядки, кус-кус, грис, закуска с яйце /жълтък, сирене, извара, кисело мляко, краставичка/- това са солените варианти; кисело мляко с бисквитки /или плод/- сладък вариант.
Чудя се вече дали мога да разнообразя с още нещо.
Обяд- зеленчуково пюре /понякога и с месо/, ама не му е фен. Понякога му правя супи. Скоро ще му дам риба.
Следобед- плод, понякога самостоятелно /или няколко плода/, с грис, кисело мляко и пекмез /това е като сладко от горзде, без захар/, с бисквитки.
Като ходя до магазина гледам готовите пюрета като се изчерпя от към идеи.
Днес реших да направя каша с овесено брашно- ми то стана като разредена кал 😁😁😁 . И домашни бисквитки- те приличаха на тухли 4-ки.
Витамин Д не съм спирала да му давам- по 1 капка откакто е роден. Случвало се е да забравя ден-два, но после му давам 😉

# 50
  • Мнения: 3 998
И аз не съм спирала вит д давах х2к последния път лл каза х1 но май пак ще са х2.
Моя фъстък нещо много се мръщи на жълтъка днес изяди 3-4л пюре и като усети жълтъка и тва беше . Дано всичко е заради зъби и като избие 1я да се успокои. Много е нервен от седмица вече.

# 51
  • Мнения: 1 966
Вашите бебета спряха ли да сучат през нощта? Моето си суче още като новородено. 😊

Все едно аз съм го писала...

# 52
  • Мнения: 366
Какво давате като меню?
Аз му редувам за закуска: попара, овесени ядки, кус-кус, грис, закуска с яйце /жълтък, сирене, извара, кисело мляко, краставичка/- това са солените варианти; кисело мляко с бисквитки /или плод/- сладък вариант.
Чудя се вече дали мога да разнообразя с още нещо.
Обяд- зеленчуково пюре /понякога и с месо/, ама не му е фен. Понякога му правя супи. Скоро ще му дам риба.
Следобед- плод, понякога самостоятелно /или няколко плода/, с грис, кисело мляко и пекмез /това е като сладко от горзде, без захар/, с бисквитки.
Като ходя до магазина гледам готовите пюрета като се изчерпя от към идеи.
Днес реших да направя каша с овесено брашно- ми то стана като разредена кал 😁😁😁 . И домашни бисквитки- те приличаха на тухли 4-ки.
Витамин Д не съм спирала да му давам- по 1 капка откакто е роден. Случвало се е да забравя ден-два, но после му давам 😉


За закуска редувам зърнени храни - овесени, емемичени, ръжени ядки, просо, елда, киноа. Като ги изредя и имам за всеки ден от седмицата нещо различно. До скоро ги давах с плод - банан, авокадо. Сега започнах да правя и само с малко масло. Като въведа сирене, закуската ще е зърнена с масло о сирене. За обяд сварени зеленчуци или супичка. Следобедната закуска са плодове или домашни бисквитки. За вечеря пак зеленчуци или зеленчукови кюфтенца. Мисля са започна да му правя зеленчукови банички, пи-нататък ще вкарам бобовите и общо взето ми се струва достатъчно разнообразни.

Витамин Д не съм давала лятото, педиатъра каза да започна пак след края на Октомври. Доколкото знам, това далии колко се дава зависи от това как се затваря фонтанелата.

# 53
  • Мнения: 754
Мами кажете ми какъв сироп за кашлица мога да ползвам,ако е хомеопатичен още по добре.От няколко дена Вики се разсополи и започна леко да кашля.Вчера го водих на доктор,но както и очаквах,не ми предписа нищо.Каза само,че има зачервено гърло и т'ва е.Ей такива О.О очи отвори като поисках да му пуснат кръвни изследвания и ме отряза.

# 54
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Аз давах проспан, но малкото го повръщаше. Иначе го "давах" когато беше още на 3 месеца.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 185
И Виктория от днес е със сополи и кашля. Утре ще я водя на преглед да видим какво ще каже педиатъра. Предималко измерих температура 37,5. Дали да дам панадол преди лягане?

# 56
  • Мнения: 16 871
Момичета, да ви се оплача. В понеделник срещу вторник през нощта усетих, че синът ми не диша спокойно, а хърка. Бузи се няколко пъти. Във вторинк сутрин още със ставането едва поемаше въздух и направих инхалация с ф.р. Веднага го заведох в исул на унг за преглед. Видимо не изглеждаше добре. Лекарката каза от климатика и зъбите. Ей като си наумят нещо и края. Отказах на те разправям. Не можах да се свъжа с педито до вчра след обяд. Преслуша го, каза зъби. Попитах я и мен ли ми никнат зъби защото и мен ме хваща хрема. Докато чаках някой лекар да бде адегватен и да пусне изследвания реших да го излекувам сама - и добре, че започнах. Докато го прегледа педиатърката той вече се беше подобрил. А бше доста зле хремав, течащи сополи и очи, не можеше да се храни и да преглъща. Правех няколко пъти на ден инхалации, давах вит. Ц, калциев глюконат и промивах носа с назален душ. Последпото с най-голям ефект. В резултат  за два дни му мина и не мога да го удържа!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 666
Момичета, да ви се оплача. В понеделник срещу вторник през нощта усетих, че синът ми не диша спокойно, а хърка. Бузи се няколко пъти. Във вторинк сутрин още със ставането едва поемаше въздух и направих инхалация с ф.р. Веднага го заведох в исул на унг за преглед. Видимо не изглеждаше добре. Лекарката каза от климатика и зъбите. Ей като си наумят нещо и края. Отказах на те разправям. Не можах да се свъжа с педито до вчра след обяд. Преслуша го, каза зъби. Попитах я и мен ли ми никнат зъби защото и мен ме хваща хрема. Докато чаках някой лекар да бде адегватен и да пусне изследвания реших да го излекувам сама - и добре, че започнах. Докато го прегледа педиатърката той вече се беше подобрил. А бше доста зле хремав, течащи сополи и очи, не можеше да се храни и да преглъща. Правех няколко пъти на ден инхалации, давах вит. Ц, калциев глюконат и промивах носа с назален душ. Последпото с най-голям ефект. В резултат  за два дни му мина и не мога да го удържа!

Какъв е този назален душ?

# 58
  • Мнения: 16 871
Назопюр. Попринцип не е препоръчителен за деца под 2 г, но моя приятелка само така лекува хремата на сина си. Даде ми съвети как да го прилагам, за да не гълта детето сместа от прахчето /фр и сода/. Каква гадост излиза, идея си нямате. Доста повече време би отнело с прахосмукачката.

Себе си и мм лекувам аз, защото преди години лекарите ме отровиха с 5-6 антибиотика за няма и 3 месеца. От тогава само натурални. За детето нямах такова намерение. Много ме беше страх. Ако не се беше подобрил до днес щях пак да го водя. Ама къде да го заведа. Тия идиоти не знаят как да ти вземат парите. Пкк, црп и носен секрет, толкова много ли искам?! Щях да си ги платя....

# 59
  • София
  • Мнения: 2 666
Назопюр. Попринцип не е препоръчителен за деца под 2 г, но моя приятелка само така лекува хремата на сина си. Даде ми съвети как да го прилагам, за да не гълта детето сместа от прахчето /фр и сода/. Каква гадост излиза, идея си нямате. Доста повече време би отнело с прахосмукачката.

Себе си и мм лекувам аз, защото преди години лекарите ме отровиха с 5-6 антибиотика за няма и 3 месеца. От тогава само натурални. За детето нямах такова намерение. Много ме беше страх. Ако не се беше подобрил до днес щях пак да го водя. Ама къде да го заведа. Тия идиоти не знаят как да ти вземат парите. Пкк, црп и носен секрет, толкова много ли искам?! Щях да си ги платя....

Носен секрет вече сама взимам и нося само резултата. Писнало ми е!

Общи условия

Активация на акаунт