Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 7

  • 94 389
  • 738
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 10 264
Имаме Simple Smile Трябва да ти са на високо местата където ще закачаш. Иначе опират в земята.

# 421
  • София
  • Мнения: 12 006
Много са непрактични тези закачалки. На ширина място не се спестява - те дрехите не стават по-слескани, просто самите закачалки са много по-далеч една от друга, спрямо обикновените, т.к. широчината на такава закачалка е много повече, отколкото ако виси само 1 блуза. Второ адски неудобно е да извадиш нещо - ако дръпнеш самата дреха, тя повлича околните 2 и трябва да ги оправяш, другия вариант е, да вадиш цялата закачалка и пак да оправяш. Трето гардероба трябва да има доста място под лоста за закачане, т.к. най-долните идват доста надолу. За мен е много безмислена и усложняваща ваденето, спрямо обикновените, където имат по 1 дреха - вадиш, слагаш, другите си остават непокътнати отстрани.

# 422
  • Мнения: 126
Момичета, помогнете ми с най-удачна - евтина, бърза, ефективна поправка на спалнята. Преди 5 г си поръчахме от "Латекс" спалня, която се състои от подматрачна рамка и матрак латексов. Защото съпругът ми беше доста пълен изиска в средата на рамката да има допълнително укрепване, така че ламелите са две редици. Като две легла. И сега ... като са се отпуснали, са хлътнали като хамаци. В средата стои една разделителна желязна греда и ние се търкаляме от едното гнездо в другото (аз, по-скоро, защото за мъжа ми е непосилно). Искам да повдигна ламелите и да изравня нивата, ако ме разбирате. И сега идват нашите идеи: аз казвам - с ленти, колани. Да ги омотам и стегна. Ще опънат ламелите и отдолу ще ги поддържат. Мъж ми иска дървена скара. Временно съм подпъхнала една олекотена завивка под моята част поне и има ефект, но на него не му допада това решение, а и се страхувам, че скоро ще се запари матрака и може да мухляса, т.к. няма как да се проветря. Дано имате по-добри решения, и най-вече приложими на този етап. Благодаря предварително.   

# 423
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Спалнята не е ли в гаранция?

# 424
  • Мнения: 18 542
И сега ... като са се отпуснали, са хлътнали като хамаци.
Обърнете ламелите, с вдлъбнатото нагоре. Ще е играчка, но ще ви е безплатно.

# 425
  • Мнения: 126
Спалнята не е ли в гаранция?
За жалост не е останал документ. Само разписката за доставка, дори неподпечатана. Не знам как сме го изгубили. Мислех да им звъня, но още не съм се престрашила. А гаранция мисля че имаше точно 5 г, а матракът 10 г. И да им звънна, ще кажат, че гаранцията е изтекла, но биха ми дали съвет за поправката...Знам ли?!...

И сега ... като са се отпуснали, са хлътнали като хамаци.
Обърнете ламелите, с вдлъбнатото нагоре. Ще е играчка, но ще ви е безплатно.
Това е интересна идея, но си мисля, че те са изгубили своята еластичности обръщането ще е загуба на време и труд.

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 23:31 от AnMary

# 426
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Спалнята не е ли в гаранция?
За жалост не е останал документ. Само разписката за доставка, дори неподпечатана. Не знам как сме го изгубили. Мислех да им звъня, но още не съм се престрашила. А гаранция мисля че имаше точно 5 г, а матракът 10 г. И да им звънна, ще кажат, че гаранцията е изтекла, но биха ми дали съвет за поправката...Знам ли?!...

Опитай, поне ще знаеш със сигурност. Би трябвало да имат данните от фактурата ви в тяхната система. Мисля, че идеята на мъжа ти е добра. Simple Smile

# 427
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
И сега ... като са се отпуснали, са хлътнали като хамаци.
Обърнете ламелите, с вдлъбнатото нагоре. Ще е играчка, но ще ви е безплатно.
Това е интересна идея, но си мисля, че те са изгубили своята еластичности обръщането ще е загуба на време и труд.
Няма как да загубят еластичност, ако са от шперплат и не са стояли навън да ги пече слънце и да ги вали дъжд.
Щом ламелите са се изкривили, никакви колани няма да ги фиксират опънати и да издържат, особено ако както твърдиш, да загубили еластичност.

# 428
  • Мнения: 22 924
Шперплат с отвори ще стане,имала съм такива спални.

# 429
  • Мнения: 126
Шперплат с отвори ще стане,имала съм такива спални.
Да, и това ни предложиха. Но отворите ние ли ги правим? Или се продават така? Спалнята е широка 160 см. Два листа ли се слагат един до друг, не съм виждала такова нещо и искам да добия ясна представа как ще изглежда. Ние решихме, че шперплатът ще се спука, затова отхвърлихме това предложение, а е най-лесно, ако не правим отворите ние.

# 430
  • Мнения: 22 924
Имала съм говова спалня,имала съм и правена.То не е нещо сложно. Обаче моите основи бях после боядисани,за да не дере материалът по матрака.
Еднин цял лист е било винаги, с подпора посредата(греда или греда и крак).

# 431
  • Мнения: 4 808
Цял лист беше преди, сега подматрачните рамки са ламели, овързани с колани. При нас две-три от ламелите се счупиха, ММ ги подмени с дървени летвички със същия размер, стана даже по-здраво.

# 432
  • Мнения: 7 923
Виждала съм широки дървени дъски, сложени напречно под целия матрак. Не знам дали е удачно обаче, не съм спала на леглото.

# 433
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Не знам какво представлява основата, върху която ляга латексовият матрак, но аз бих сложила подматрачна кутия (box spring) под него. По-високо ще стане, но няма да хлътвате.

# 434
  • Мнения: 126
Не знам какво представлява основата, върху която ляга латексовият матрак, но аз бих сложила подматрачна кутия (box spring) под него. По-високо ще стане, но няма да хлътвате.
Много интересна идея, само да знаех какво представлява тази кутия? Може би нещо като ракли с площта на рамката отдолу? Ето как изглежда примерно основата ни. Има повече помощни крачета. По три отстрана.
https://emd.bg/product/podmatrachna-ramka-s-kracheta

Общи условия

Активация на акаунт