Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 7

  • 94 403
  • 738
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 239
Аз ще помоля за координати на фирмата за разкрояване и кантиране. От тях ли са плоскостите?
В Пррактикер и Бриколаж предлагат същата услуга. Ние сме я ползвали многократно с техни плоскости.
Наскоро гледахме в Бриколаж - трябваха ни плоскости за рафтове на кухненски шкафове и гардероб, тоест съвсем обикновени бели. Нямаха, а асортимента им беше много беден.

# 481
  • Мнения: 1 406
Аз ще помоля за координати на фирмата за разкрояване и кантиране. От тях ли са плоскостите?
В Пррактикер и Бриколаж предлагат същата услуга. Ние сме я ползвали многократно с техни плоскости.
На нас ни отказаха да ни изрежат дупки за пантите. И то върху тяхна плоскост, която искахме да ни изрежат по размер от нас и да ни я обкантят.
Ставаше въпрос за една вратичка, която искахме да сменим. На мястото на долен шкаф е сложена съдомиялна, но за да не зее дупка вратата е рязана, но за мой ужас много нескопосано. Искахме да сменим остатъка от вратичката с ново парче, на панти - отказаха ни. Казаха да си занесем старата врата да я пооправят ( демек да изрежат по-добре) и да я обкантят. Мен не ме устройва много това, че и старата врата вече не е много ок.

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Аз ще помоля за координати на фирмата за разкрояване и кантиране. От тях ли са плоскостите?
Фирмата е Съливер (Пловдив). Плоскостите също са от тях. Правят дупките за пантите, маркират местата на видиите, диблите и минификсовете.
В Бриколаж, Практикер и т.н.т. е мноооого скъпо за такива проекти, освен това избора на плоскости е сведен до минимум.

# 483
  • Мнения: 3 789
Здравейте:)
Мисля, че ще можете да ми помогнете с няколко неща.
1. Как да организирам козметиката си? Не е в промишлени количества, но е доста. В банята няма място, нито пък изобщо вкъщи за цяла тоалетка. Къде я държите? В чекмеджета на скрин може, но пък не искам всичко да изсипя, а някак да е по-подредено и прегледно.
2. Идеи какво да направим с килера? В момента е празен и само слагаме на земята разни неща като по-важни инструменти, тоалетна хартия, прахосмукачка, резервни прахове/омекотители и т.н., но ми се иска да е някак по-подреден. С формата на квадрат е, но висок (2.50), около 2 кв м. някъде
3. Къде съхранявате лук и картофи? Винаги купуваме по повече, но ми се иска да им намеря някакво по-готино място от шкаф.
4.
Имаме такава кошница в един от шкафовете, какво мога да държа на нея?
5. Какво слагате на по-недостъпните места в кухнята - най-горните шкафове? По-рядко използващи се неща, но какви са те например?

Благодаря!

# 484
  • Мнения: 7 924
1. Моята козметика е в голям плетен панер и на една триъгълна етажерка пред огледалото на тоалетката, но тя не е много и се побира.
2.в килера бих направила стелажи до тавана под формата на Г. На вътрешната част на вратата - органайзер за обувки или за инструменти. На стената зад вратата - органайзер за мопове, четки за прах и други тематични четки, например четка за почистване на вътрешната част на радиаторите от прах.
3. Лук и картофи - във вече неизползваеми стари тави в килера, картофите трябва да са на тъмно. Така прави баба ми, аз за съжаление килер нямам. Медът също трябва да се съхранява на тъмно.
4. Нямам идея.
5. Най-отгоре при мен стоят нещата, които не искам децата да ползват - кристални чаши, тънкостенни чаши за вино. Чинии, които не са подходящи за съдомиялна. Електроуреди за по-рядко използване, които вадя на плота, ползвам седмица или месец, докато се наситим на нещата, които се приготвят с тях, и прибирам, за да извадя следващото. Такива са хлебопекарната, гофретника, фритюрник с горещ въздух, тостер. Ако ги наредя всички на плота, няма да остане и милиметър.

# 485
  • София
  • Мнения: 17 775
Не бих държала козметика в банята. В чекмедже/та си е. Там, където спя. Килерът може и на дрешник да стане, може и килер да си го оставите. На кошницата- сосове, консерви, примерно.

# 486
  • Мнения: 10 264
Имам такава въртележка ѝ викам аз и нямам търпение час по-скоро да се отърва от нея, въпреки че няма да стане скоро. Само ми заема място, понеже нашата е в шкаф. Не мога да бръкна да изчистя край нея, отделно тази кръгла форма не е удобна никак и не може да се оползотвори напълно. Иначе съм наслагала консерви на нея, буркани, пакети, кутии.

За гримове ползвам етажерки за подправки и стоят в един шкаф. За четките като моливници имам разни кутийки.

# 487
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
1.Нямам много козметика, така че се побира в една малка кутия на скрина.
2. Ако имах килер, бих го направила с рафтчета в горната част за инструменти и консумативи и с етажерки с подвижни чекмеджета в долната, като оставя празно само пространство за прахосмукачка. И закачени закачалки на вратата за чанти/четки и т.н.
3. Картофи и лук държа в един долап на терасата, в тъмни платнени чувалчета. Долапът е в дъното, изолиран, не го грее пряко слънцето, не е пряко изложен на дъжд и сняг.
5. Горе си държа високите вази и разни уреди и посуда, които ползвам рядко - машинките за мелене, за рязане, в момента и хлебопекарната ми е там, гювеча за капама, супници, плата, тематични форми и формички, резервни кутии, резервни вакуумиращи торби и една кутия с гаранционни карти и ръководства за експлоатация.

# 488
  • Мнения: 18 542
Ето така е козметиката ми. Моята не е много, редуцирах сериозно количествата.

Там в дупката, в дясно на рафт стои една плексигласова кутия с чекмедженца, ето тази

Тук е все още доста пълна. Сега в нея соят неща, които не използвам често. Оборотните са на плота.

Килера с рафтове е най-удобно. Зависи колко е дълбок. Аз имам три. Единият е без рафтове, там са дългите якета и обувки, другите два са с рафтове.

Картофи и лук, наелонови торбички, високи бутилки, буркани т.н. в килера в кухнята. В старата къща нямах килер и държах тези неща в кухненски шкаф. Кухнята ми е малка, но ние нямаме много боклуци. Като се местихме, редуцирах покъщнината и от тогава се старая да държа малко неща и да не трупам излишни партакеши.
Повечето от шкафовете са ми полу-празни и неизползваните неща, очакващи предстоящото си време за изхвърляне, стоят на най-горните рафтове.
При мен такива неща са разни ядкови брашна,  празни кофички от кисело мляко и пластмасови кутии за храна, но аз стигам най-горните рафтове и без стол в повечето случаи (шкафовете не са до тавана).

# 489
  • Мнения: 3 789
Миоки, много красиво кътче си имаш Simple Smile

Много ви благодаря за отговорите, почерпих идеи, ако скоро стигнем до реновиране на килера ще кача преди-след. За момента е лек хаос вкъщи, но и неговото време ще дойде:)

# 490
  • Мнения: 4 808
На най-горните рафтове в кухненските шкафове държа неща, които ползвам по-рядко: миксера, пасатора, формички за сладки, чашите за мелба, сокоизтисквачка, чаши за кафе, които ползвам рядко, най-отпред са хартията за печене и стреч. Ниска съм и без столче не стигам, имам едно пластмасово, което ползвам за тази цел. Козметиката ми е в антрето върху шкафа за обувки засега, по-нататък предстои реорганизация, ще се купуват други шкафове, но пак ще остане в антрето, там в ниша имам голям гардероб с двойно огледало и ми е по-удобно, никога не се гримирам и обличам в спалнята. Спирали, моливи, сенки, червила, държа в една пластмасова кутия с четири чекмеджета, мисля, че е детска играчка, купих я от магазин за левче за 8 лева, но е в много приятни и весели цветове и много си я харесвам. В една друга кутия, тип органайзер, държа лакове, заздравител, топлак и база, отпред има малки джобчета, в които съм сложила нокторезачки, пиличка и апликатори за грим. До тях са парфюми, дезодоранти, кремове, тоалетно мляко и една кутия от парфюм, в която държа ластични, това е на половината шкаф, вляво от моите са нещата на ММ.
Килер имам много малък, под стълбите, там държа всички извънсезонни обувки, две коледни елхи и туристически комплекти. Засега всичко е в кутии по пода една върху друга, чакам ММ да сложи ламинат там, че още няма и предвиждам рафтове. Прахосмукачката ми стои в същия голям гардероб в антрето в кутията под лоста със закачалки. Мопове, стирки, стъклочистачка - в мокрото помещение до пералнята. Картофи и лук държа в шкафа под мивката в едни пластмасови поставки, които купих от Джъмбо, нареждат се една върху друга и можеш да ги направиш на колкото нива искаш. Ако са повече - в мазето.

# 491
  • Мнения: 1 208
На такава въртележка в стария апартамент си държах тенджерите аз.
За килера и аз съм за рафтове.

# 492
  • Мнения: 1 424
Миоки, откъде е кутията? Много удобна ми изглежда Simple Smile

# 493
  • Мнения: 18 542
От Еbay е моята, има подобни и в Амазон. Този тип модел е малко по-рядко срещан, повечето кутийки са много малки, та ако търсиш, гледай хубаво размерите.

Доста ми е удобна на мен. Събира повечето джунджурии и тубички, които ползвам по-рядко, но искам хем да са по-прибрани, хем да не ги бърша от прах непрекъснато.

# 494
  • Мнения: 1 424
А какъв размер е твоята? Точно защото все на малки съм попадала, затова питам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт