Майчинството счетоводно-78

  • 42 467
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте , майчета ! 😊
В началото на бременноста съм и очакваме втората си рожба Юли месец .
Първото ни дете е на 1г. и 7м. и Февруари ми изтича отпуска по майчинство .
Въпросът ми е как се процедира след това и трябва ли да се върна на работа поне за кратко или мога да продължа с болнични до задължителния 45 дневен преди раждането ?
Благодаря предварително 😊
Не е нужно да се връщаш на работа, ако състоянието ти не го позволява. Може да се продължи с болничен.

# 61
  • Мнения: 53
Много благодаря за отговора!Аз съм забравила,че от работодателя трябва да взема.

# 62
  • Мнения: 3
Здравейте,
Следния въпрос искам да си измисля приблизително майчинството, имам повече от 12 месеца стаж и в момента работя.. но 4 месеца бях безработна, в калкулатора на брутна заплата какво трябва да напиша за тези 4 месеца.. минимална заплата 510лв. Или?
Благодаря предварително

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
Следния въпрос искам да си измисля приблизително майчинството, имам повече от 12 месеца стаж и в момента работя.. но 4 месеца бях безработна, в калкулатора на брутна заплата какво трябва да напиша за тези 4 месеца.. минимална заплата 510лв. Или?
Благодаря предварително

Да,за месеците без работа пишеш МРЗ,която е било в онзи момент

# 64
  • Мнения: 3
Благодаря, проблема е че работих в чужбина и се прибрах в България, подписвах се в бюрото по труда докато излезе решение дали ще получа обещетение за безработица, но ми отказаха и тези 4 месеца се водя безработна и на борсата,но не съм получила нито една стотинка пак ли в полето за брутна запрата трябва да напиша 510лв. Или 0?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря, проблема е че работих в чужбина и се прибрах в България, подписвах се в бюрото по труда докато излезе решение дали ще получа обещетение за безработица, но ми отказаха и тези 4 месеца се водя безработна и на борсата,но не съм получила нито една стотинка пак ли в полето за брутна запрата трябва да напиша 510лв. Или 0?

Да,пак пише МРЗ за съответния период,която е била
Това са месеци,през които си била без работа /независимо дали си била на борсата с обезщетение или не/ и пишеш МРЗ,не 0.00 лв

# 66
  • Мнения: 3
Много благодаря

# 67
  • Мнения: 274
Един глупав въпрос. Взех си Удостоверение за доходите от работодателя , но от май месец са нули (предполагам заради болничните, от тогава ми текат 180 дни). Мисълта ми е за тези нулеви месеци трябва ли ми нещо примерно от НОИ или НАП да не ме върнат като подавам за детски и еднократна помощ? Приготвила съм още имунизациите, акто за раждане и IBAN . Нещо да пропускам , че не ми се иска да ме върнат , защото ще ги подавам в друг град и ще ходя с малчо. И сега като подам за детски, колко време ще ги взимам. С таткото брак нямаме, детето е припознато, неговите доходи ще трябват ли ?

# 68
  • Мнения: 5 478
Тези нули за съответните месеци си ги въвеждаш като 0 в документа, който се попълва на място. Поне така ми казаха на мен, когато подавах. Ако с бащата се водите на различни адреси по ЛК и нямате граждански брак, неговите доходи не се изискват. Мисля, че получаването на детски е за една календарна година и после пак се подават документи, но за това не съм сигурна, нека някой ме поправи, ако греша.

Аз пак с въпроси, тези дни ми е тръгнало.
Днес започвам работа по граждански договор, като сумата за възнаграждение е под МРЗ. В случая ще  ми бъдат ли удържани осигуровки, след като съм в майчинство (водя си се на трудов договор във фирма)? Преди майчинството ми удържаха, но сега не знам как стоят нещата...

# 69
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Обезщетенията от НОИ също се вписват като доход, а не като нула. Сумите могат да ви дадат по служебен път в Социално подпомагане или да видите от банковата си сметка.

# 70
  • Мнения: 5 478
Хмммм, възможно ли е служителката да е допуснала грешка в такъв случай с мен и никой да не е видял? Frowning

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Един глупав въпрос. Взех си Удостоверение за доходите от работодателя , но от май месец са нули (предполагам заради болничните, от тогава ми текат 180 дни). Мисълта ми е за тези нулеви месеци трябва ли ми нещо примерно от НОИ или НАП да не ме върнат като подавам за детски и еднократна помощ? Не,не ти трябва документ,но си попълваш сумите в молбата.Виждаш ги от нет банкиране ил иот сайта на НОИ.Приготвила съм още имунизациите, акто за раждане и IBAN . Нещо да пропускам , че не ми се иска да ме върнат , защото ще ги подавам в друг град и ще ходя с малчо. И сега като подам за детски, колко време ще ги взимам. 12  м С таткото брак нямаме, детето е припознато, неговите доходи ще трябват ли ? ако не сте на един адрес и като те питат живеете ли заедно отговориш с НЕ,неговите доходи няма да ги декларираш

Хмммм, възможно ли е служителката да е допуснала грешка в такъв случай с мен и никой да не е видял? Frowning

А възможно ли ти да не си разбрала?Месеците в болничен не се пишат с нули,а се вписва съответния доход от НОИ.
Въпреки това много молби се попълват и приемат така,и се одобряват,защото лицето не минава прага.От социалните си правят справка за тези суми и си смятат

# 72
  • Мнения: 423
Да, вписват се и сумите от болничните. На мен ми ги дадоха направо от социалните.

# 73
  • Мнения: 4 678
Един глупав въпрос. Взех си Удостоверение за доходите от работодателя , но от май месец са нули (предполагам заради болничните, от тогава ми текат 180 дни). Мисълта ми е за тези нулеви месеци трябва ли ми нещо примерно от НОИ или НАП да не ме върнат като подавам за детски и еднократна помощ? Не,не ти трябва документ,но си попълваш сумите в молбата.Виждаш ги от нет банкиране ил иот сайта на НОИ.Приготвила съм още имунизациите, акто за раждане и IBAN . Нещо да пропускам , че не ми се иска да ме върнат , защото ще ги подавам в друг град и ще ходя с малчо. И сега като подам за детски, колко време ще ги взимам. 12  м С таткото брак нямаме, детето е припознато, неговите доходи ще трябват ли ? ако не сте на един адрес и като те питат живеете ли заедно отговориш с НЕ,неговите доходи няма да ги декларираш

Хмммм, възможно ли е служителката да е допуснала грешка в такъв случай с мен и никой да не е видял? Frowning

А възможно ли ти да не си разбрала?Месеците в болничен не се пишат с нули,а се вписва съответния доход от НОИ.
Въпреки това много молби се попълват и приемат така,и се одобряват,защото лицето не минава прага.От социалните си правят справка за тези суми и си смятат
а ако отговориш с ДА, трябват и неговите доходи, нали?
Това коментирах преди няколко поста, че или трябва да излъжеш, че дори не живееш на семейни начала (имаше такава Декларация, която подписваш за това) или да представиш и неговите доходи, дори и да сте на различни адреси.

# 74
  • Мнения: 5 478
Елфита, може, аз реално бях под прага...
Извинявам се за подвеждащата информация No Mouth

Общи условия

Активация на акаунт