Забранената ябълка - Yasak Elma ТЕМА 7

  • 45 414
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 9 530
''Музиката на Борн ми харесва и на мен; Даже ще му отива на Алихан бей;''
Боби -да !!!

# 646
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 1 263
Здравейте пак по дъсни доби, мили момичета! Hug

Мат’риял за писане – бол, ама време за писане – йок!  Кусура бакма! Wink

Най-накрая да ми остане време, да си изгледам серията с превод, макар и на руски. Е, не е като на БГ, ние си имаме наши си изкази и изразни средства, които засилват възприятието. Но пък нашето преводче после е като десерта – наслаждаваш му се истински. Heart
 
Чок гюзел серийка! Hands Plus1Още в началната сцена, след изцепката на Зехра, на мен ми беше интересно кой какво ще направи? Е, за Зей всички бяхме единодушни, че ще си тръгне, но кой щеше да я последва? И това което видях, ми хареса много! След първоначалния шок, логично беше първи след нея да тръгне Джем, като неин възлюбен. Алихан сякаш му даде това право да бъде пред него. Но нито за миг не се замисли дали е редно да тръгне и той. Погледът му  беше толкова красноречив. Знаеше, че не може да спре Зейнеп в такъв момент, но пък застана мъжки пред Джем и веднага поиска да му обясни. Hands Clap
Какво да кажа за Алихан? - изкефи ме максимално в тази серия. Heart EyesАз като една непоправима романтичка се влюбих отново в Ал. Не в този, който се показва пред хората, а в онзи скрития, когото познава само Хакан. В кавалера Ал, който защити любимата жена пред всички, като посочи вината си. В изплашения Ал, който не се примири, докато не я намери. Този, изплашения, го видя пак само Хакан. Ал умираше от притеснение: „Ако аз сега съм в такова състояние, кой знае в какво състояние е тя? Ще се успокоя, когато я видя!”
Някой беше казал, че Ал и Халит си приличали. Аз бих казала, че си приличат, но само по това, че са бизнесмени. Докато Халит мисли само за себе си и репутацията си в обществото, на Ал въобще не му пука какво ще мислят за  него. Докато Халит търси поредната млада и красива жена, Ал губи единствената си любов, заради себе си и страховете си.
Но промяната на Ал започна. Той даде работа на Емир,  без да беше убеден, че Емир ще се справи. Е, все пак за гаранция постави и условия. WinkСамо че това по-скоро го развесели, отколкото притесни. Дори на пръв поглед  да изглежда, че го направи напук на Зейнеп, той поне малко опозна Емир, пък и Зейнеп едва ли би държала толкова на приятелството си с него, ако беше лош човек. Hands Point Up
Хареса ми разговорът на Алихан с Халит. Какво спокойствие, каква увереност и самочувствие излъчваше само: „ Аз не съм разстроен, кой ви каза такова нещо?” и „Ако зад гърба ми говорят лошо за Зейнеп, аз на всички ще затворя устата!” Ище бу..! Какво да кажа повече..?

Зейнеп. За пръв път да ме разочарова това момиче. Thinking  Сякаш на всички в този сериал трябваше да турнат по една лъжа, за да са квит. Кого искаше да излъже, като каза, че не обича Алихан и , че чувства към него само ненавист? Джем, или себе си? И дали няма да ѝ струва скъпо тази лъжа? Ама ѝ стана хубаво, когато Джем каза, че Алихан е говорил с него и я е защитил. Е, Джем разбра поне, че Зейнеп не го обича.
Що се отнася до последната сцена между Зей и Ал, аз и на онлайн-а го казах, че за мен беше логична и необходима. Така започват начисто. И въобще не ми се вярва, пък и не искам Зей да отвори вратата, да пляснат с ръце и да се прегърнат. Както и не исках Ал да ѝ се моли, или да приказва повече от това което каза. Защото миналото щеше винаги да стои между тях и доверието винаги да виси на косъм.  Сега започва истинската борба между Джем и Алихан за сърцето на Зейнеп. И нека по-добрият да спечели! Hands Point Up

Халит. Странна ми е метаморфозата, която измислиха на този индивид. Той, който защитаваше Ал и Зей и тяхната любов, сега не само, че нищо не направи, ами и на Йълдъз не позволи да отиде при сестра си веднага. Пък после съвети тръгнал да дава на Зей. И понеже почнах преговор на началните епизоди, ами мога да ви кажа, че по нищо не личеше, че ще стигне дотук. Не знам с каква цел го омаскариха чак толкоз, ама ми идва малко преувеличено и отношението му към Йълдъз, и „любовта” му към Ендер, и грижата за собствената му репутация. Странно, като се разбере за любовните отношения с бившата му жена, дали ще пострада сериозно репутацията му? Ще има ли скандален развод и ще вземе ли Йълдъз част от наследството???

Джем. Нищо няма да пиша за него. Не защото не заслужава, а защото Дана го е написала много добре. Hands Plus1 Единственото в което го обвинявам е, че избързва във всичко. В решенията си, в преценките си , дори и в любовта си към Зейнеп.
Джанер – все повече ми харесва. Даже се радвам, че ще остане в офиса на Алихан. Аблата май си вкара таралеж…  Не бях се смяла така отдавна. В него и Емир са ми надеждите. Blush
Кемал – все още влюбен в Йълдъз и решен галиба да си я върне. На пръв поглед добър, надявам се, на втори поглед – тоже!
Ендер  -чак не ми се пише за нея. С тоя смях наистина малко преиграва. Усещам обаче какъв ще е краят – с нейните камъни по нейната глава…. Smiling Imp

Хубаво си пиша аз, ма трябва да се спи, че за утре нямам извинителна бележка. Wink
Лека нощ, момичета!:hugs:

# 647
  • Мнения: 988
Добро утро!Аз пак за Ендер да кажа нещо-представям си я нея в махалата,на противоположния полюс,не лъскава и вървежна във висшето общество,а в схлупена къщурка,да пере в легена и да бърка манджа.Дали накрая няма да я изтипосат точно така!?

# 648
  • Мнения: 5 801
Добро утро!Аз пак за Ендер да кажа нещо-представям си я нея в махалата,на противоположния полюс,не лъскава и вървежна във висшето общество,а в схлупена къщурка,да пере в легена и да бърка манджа.Дали накрая няма да я изтипосат точно така!?
Няма да го направят, защото това вече го минахме веднага след развода й с Халит. Най-голямото отмъщение и за двамата ще е да ги оставят СЦ да се оженят един за друг. На сватбата да се появи една лъскава Йълдъз с един богат Кемал -  млади, красиви и влюбени. Ендер ще си ухапе задника от яд, че е помогнала за това съперницата й да стане по-богата от нея. Халит ще се пукне защото ще види младостта и топлотата на влюбената Йълдъз. Защото когато Ендер хване в ноктите си отново Халит ще покаже отново истинското си лице на студена кобра, което той малко по забрави.

# 649
  • Мнения: 41 704
Добро утрооо! Hug Hug Hug



Добре,че е Серкан..да пусне нещо ново...







И понеже днес е 18.10.-имам ИД....почерпете се за мое здраве.... Wink
Скрит текст:

Желая ви приятен ден! Hug Hug Hug

# 650
  • Мнения: 9 530
Добро утро момичета Smiling Imp
Мами , много хубаво си го написала , аз също си мислех ,че направиха доста голям завой за Халит , най-вече за това ,че не подкрепи любовта им , очаквах ,че дори и да ги смъмри ще ги подкрепи . Дали не иска Йълдъз да е по-уязвима , защото ако Алихан и стане зет ще има защита зад гърба си .Видяхме ,че колкото и да е отнесена Зерин, с нея се отнася много вежливо , докато с Ендер ( докато му беше жена , а и после ) и Йълдъз е авторитарен и даже груб на моменти . Дано е заради това , защото винаги съм мразела , когато СЦ правят големи завои в персонажите .За жалост в тур.дизита често се среща .
Що се отнася за края на Ендер -не ми се ще да стане махленка , просто защото нашият сериал е по-различен ,защото е реален , не е приказка .Човек като нея няма да стане кадъна от махалата . За нея би било наказание и да си запази положението , но да е изолирана или някой богат , но по-гаден съпруг като нея , а защо не и Халит бей ?
Във всеки случай Ендер ми е много противна , не защото е злодейката в сериала , просто актрисата ме дразни ...сори .Но фигурата и очите са и красиви признавам ...
Знаете ли , когато гледах Забранения плод ( първия ми сериал онлайн и след няколко дни слава Богу с англ.субки в Тубето - за контакта не бях и чувала ) си представях края на Бихтер въпреки книгата  ( беше ми ясно ,че няма да има хепи енд ) така : тя е останала сама в бащината си къща и крещи по прислугата . Като говоря за Бихтер , Ендерчо постоянно цитира книгата ( или сериала )Grinning
Приятен ден !
Ух, какви хубави снимки - ПР кампанията е във вихъра си , Еда я няма никъде .Ето за това подозирам ,че м/у тях има нещо Stuck Out Tongue Winking Eye

Злати Hug да си жива и здрава , скъпа - много приятни моменти и късмет ! И разбира се хубави сериали Flowers Hibiscus Flowers Cherry Blossom Flowers Sunflower
Ето и нещо любопитно за днешния ден от нета .
Скрит текст:
а днешната дата:

    През 1867 г. САЩ влиза във владение на Аляска, след като я купува от Русия за $7,2 млн.
    През 1892 г. се открива първата платена далекосъобщителна телефонна линия Чикаго — Ню Йорк.
    През 1906 г. в Русия е обявено равноправие между съсловията в обществото.
    През 1918 г. в Париж е обявена декларация на президента на САЩ за даване на независимост на Чехословакия от Австро-Унгария.
    През 1922 г. е създадена британската радиостанция BBC.
    През 1944 г. по време на Втората световна война Червената армия влиза в Чехословакия.
    През 1967 г. съветският космически апарат „Венера 4” каца на Венера и става първият, който измерва атмосферата на друга планета.
    През 1981 г. е открит Античният театър в Пловдив
    През 1991 г. Азърбайджан обявява независимост от СССР.
    През 1993 г. в Латвия е възстановена националната валута лат.

Празници и събития:

Православната църква чества Света великомъченица Злата Мъгленска и Свети Лука. На днешния ден, през 1795 г. е обесена Злата Мъгленска, след зверски изтезания от османците, заради отказа ѝ да приеме мохамеданството; по- късно тя е канонизирана е за светица.

Имен ден празнуват: Златка, Златина, Златко, Златан, Златомир, Лука, Лукан.

Празник на художниците.

Европейски ден за борба с трафика на хора.

Световен ден за мониторинг на водата.

Гледам и Хира с голо рамо , само мене ли ме дразнят такива тоалети ? Приемам разлика в ръкавите , ама дълъг ръкав на едната и голо на другата ми иджа в повече ...

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 10:05 от Phillipine

# 651
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Здравейте момичета!
HugHugHug Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

Много е сладко това:


Злати bouquet Честит празник! Жива и здрава да си носиш името! bouquet bouquet bouquet

Готини снимки зад кадър! Да продължават да ни пускат такива;

Фили wavey за тоалета с голо рамо - зависи как е съчетан и каква материя е; На Зейнеб нали бях пуснала снимка ,че се носи с риза под пуловерчето - на мен така ми допадна; Не ми харесва , че така ги дават в офиса : ))))  с голи рамена. И вече трябва да измислят други места на нашите да се виждат.

Сега ми се върти следната идея: Емир няма къде да живее и отива при Зейно. И съответно Алихан сега нали му е първа дружка : )))) почва да идва всеки ден на гости JoyJoyJoy

Ще бъде много интересно ,когато Зейнеб разбере кой е тоя мъж , който е предизвикал интереса на Хира. И да вземат да запознаят Хира и Джем Laughing

Еда мисля ,че няма общи сцени с тази групичка и за това не е там : )  Те все пак си репетират сцените и прекарват време заедно, за да са по-естествени;

Хубав ден!
 
Flowers Green AppleFlowers Green AppleFlowers Green Apple

# 652
  • Мнения: 9 530
Здравейте момичета!
HugHugHug Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

Много е сладко това:


Злати bouquet Честит празник! Жива и здрава да си носиш името! bouquet bouquet bouquet

Готини снимки зад кадър! Да продължават да ни пускат такива;

Фили wavey за тоалета с голо рамо - зависи как е съчетан и каква материя е; На Зейнеб нали бях пуснала снимка ,че се носи с риза под пуловерчето - на мен така ми допадна; Не ми харесва , че така ги дават в офиса : ))))  с голи рамена. И вече трябва да измислят други места на нашите да се виждат.

Сега ми се върти следната идея: Емир няма къде да живее и отива при Зейно. И съответно Алихан сега нали му е първа дружка : )))) почва да идва всеки ден на гости JoyJoyJoy

Ще бъде много интересно ,когато Зейнеб разбере кой е тоя мъж , който е предизвикал интереса на Хира. И да вземат да запознаят Хира и Джем Laughing

Еда мисля ,че няма общи сцени с тази групичка и за това не е там : )  Те все пак си репетират сцените и прекарват време заедно, за да са по-естествени;

Хубав ден!
 






Боби  Hug и на мен с ризата ми харесва , даже къс ръкав и голо рамо - да , но плътна блуза или пуловер - НЕ !
За Еда - сигурно снимат сцена в офиса , аз просто си търся под вола теле Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 10:58 от Phillipine

# 653
  • Варна
  • Мнения: 7 505
хахаххаха, Фили и аз търся, ама йок за сега Wink
За Онур оставам с впечатление ,че е голям глезан и е меланхоличен тип личност;

ПС: Севда на тия снимки не мога да я позная, ама въобще не мяза на себе си;

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 11:12 от BVAR

# 654
  • Мнения: 1 151


Честит имен ден, Злати! Бъди жива, здрава и много щастлива.

# 655
  • Мнения: 41 704
Привет! Hug



Сутринта бързах,та сега-Миме Hug,за поста! newsm10

Очаквам с нетърпение 2-ри фрагман със ЗейАл,но нещо се бавят! Laughing

Фили HugБоби HugКате Hug,благодаря ви за пожеланията! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



# 656
  • Мнения: 1 151


В очакване на фрагмана…..

# 657
  • Мнения: 3 246
Привет,
Злати Hug честит имен ден! Здраве, късмет и успехи!
Много ми харесаха коментарите ви! Благодаря! bouquet

Дали ще има още един фраг? Thinking

Хубав ден!

# 658
  • Мнения: 9 530
Много хубава беше Еда в този момент от сериала  , не знам да изрежа момента от епизода  ...но ето снимка

# 659
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 818
Добро утро!Аз пак за Ендер да кажа нещо-представям си я нея в махалата,на противоположния полюс,не лъскава и вървежна във висшето общество,а в схлупена къщурка,да пере в легена и да бърка манджа.Дали накрая няма да я изтипосат точно така!?
Няма да го направят, защото това вече го минахме веднага след развода й с Халит. Най-голямото отмъщение и за двамата ще е да ги оставят СЦ да се оженят един за друг. На сватбата да се появи една лъскава Йълдъз с един богат Кемал -  млади, красиви и влюбени. Ендер ще си ухапе задника от яд, че е помогнала за това съперницата й да стане по-богата от нея. Халит ще се пукне защото ще види младостта и топлотата на влюбената Йълдъз. Защото когато Ендер хване в ноктите си отново Халит ще покаже отново истинското си лице на студена кобра, което той малко по забрави.
Hands Plus1

Общи условия

Активация на акаунт