Любители на Котки - Тема 124

  • 32 223
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 248
Защото писа “и тича из вкъщи, докато оплези език”. Та затова предположих хиперактивност. Но даже и да е ок, това е много вода. Нищо не пречи да го проверите...
Знам ги аз тези кучешките котки... Маутата са същите!
А на пет месца защо няма чип още? Обикновено се поставя при първа или втора ваксина, когато се прави паспорта. Трябва за родословието...

# 646
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
В смисъл, че играта му е такава, “кучешка”, запъхтяна и изплезена😁.  Трябваше на втората да му го сложим, ама реших да е като го кастрираме, по-малко стрес по-добре за него. Чипът е за мое успокоение, ако се загуби случайно, някой да ми го върне, в което не вярвам.  Хич не ми трябва родословието му, не смятам да развъждам, взехме си другарче вкъщи. С всеки от нас има различна игра. С мен хвърляне и носене на топка, с мъжа ми въженца, пръчки, галене до припадък,  със сина ми карат космически кораб и се телепортират😁, играха и Не се сърди човече😂, представяте си как.

# 647
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Здравейте, момичета! От доста време чета темата с интерес. За първи път имаме коте в къщи. Мъжът ми отстъпи след доста години упорство и така се сбъдна детската ми мечта.Взехме го като беше  почти на 2 месеца, сега е на 6, не е породист. Много е сладичък - рижав, с пухкава опашка и по-дългокосмест от обикновените котки, но за наше най-голямо разочарование не обича много да го галим, пък ние си умираме да хванем и да го гушкаме. Голяма веселба е с него. След морската ни почивка в началото на септември се присламчи и в спалнята ни.  Не можах да устоя на жалното му мяукане след едноседмично ни отсъствие. Лошото е, че ни буди в 6 часа с помъркване до ушите и тихичко помяукване, но пък спи по цяла нощ. През седмицата, като ставаме за работа и училище не пречи, но събота и неделя си е гадничко. Не ми се мисли като сменят времето тази седмица. Успокои ме като четох по-напред в темата, че не сме единствени.  По повод поста на Happy Bella, че котето й пие много вода и е много игриво искам споделя за здравословния проблем, който се появи при нашия котачко. Първо да кажа, че според ветеринаря също пие доста водичка и пишка повече от нормалното - по 4-5 пъти на ден. Храним го с беззърнени гранули, само че на Essential Jaguar и консерви на Карни. А сега за проблема - забелязах зацапване на козинката му под тестисите, точно където пишка и го заведох на ветеринар. Тогава ме разпитаха с какво го храня, по колко вода пие и колко пъти на ден пишка. Предполагат, че има уринарен проблем – кристали или песъчинки, които са предизвикали разраняване на пикочните пътища и урината се е премесила с кръв. Не е потвърдено на сто процента, защото както се сещате не мога да взема урина за изследване. Дадоха ми специален неабсорбиращ пясък, но животинчето не иска да ходи на него, иска си неговия. Сега е на диетична храна и добавки и се надяваме да се оправи без да се стига до усложнение и неприятни интервенции. Зацапването му намалява, пие по-малко вода и пишка по 2-3 пъти на ден. Според доктора проблемът може да е предизвикан от храната, тъй като е с високо съдържание на протеини, не трябвало да приемат такава. В Ягур-а са 40% процента от животински прозход. Сега се замислям, че е доста съмнително една храна да е подходяща за котки от всякаква възраст, най-вероятно е трик на производителя за привличане на клиенти, което някак не е коректно спрямо животинките. Happy Bella, може би ще е добре да попиташ вашия ветеринар, както те съветват момичетата дали е нормално количеството вода, което приема, а също и за храната дали е подходяща за възрастта му. Извинявам се за дългия пост, дано да не съм досадила Hug.

# 648
  • Мнения: 583
Добре дошла Simple Smile Аз лично бих сменила ветеринаря...
Много ми е странно някой като каже, че някоя котка може да приема в повече животински протеин, те нали са месоядни животни, какво да му даваш, фураж ли... А това за възрастта също ми е странно, като изключим млякото, в природата котките надали се хранят с различна храна според възрастта си - не вярвам да има  мишки за малки и мишки за големи котки Grinning
Може да разсъждавам по блондински, но така ми е логично някак Grinning

# 649
  • Мнения: 1 050
МалинкаКалинка, да се включа по проблема с пишкането, като прясно минали през него.

Исках да ти пиша за взимането на урина, въпреки че от котка до котка има голяма разлика. Но Пухчо го дебнех кога влиза в тоалетната, махах горния капак, повдигах леко опашката и подлагах контейнерчето. Но той не се смущава и продължава да си върши работата... Ако все пак не успееш да вземеш урина в домашни условия, може да го закараш на вет, когато е с по-пълен мехур, те ще го понатиснат тук-там и ще пусне урина. Така процедираха първия път с Пухчо, а после аз си продължих по моя начин. Важно е да се знае какво точно е причинило запушването, защото лечението е на база тези резултати, та ще е добре, ако успееш да вземеш урина.

Добре е да му видят пикочния мехур на ехограф, но може би ако се пусне урина за изследване, няма да има нужда от ехограф. При Пухчо имаше мнооого седимент, 2/3 от мехура беше пълен с кристали. И ако не му бяха направили промивка, щяхме още да чакаме храната да ги разгради. Имаше и изписан антибиотик. А вие сега с какво го храните? От ветеринарите разбрах, че е хубаво първоначално да се храни с по-концентрирана на разграждаща добавка храна (Hill's s/d, Royal Canin High Dilution) и после се минава към поддържащата за около шест месеца. От колко време е така? Храни ли се? Пие ли вода? Колко големи са топчетата в тоалетната? При Пухчо бяха колкото грахово зърно, когато беше най-зле. Пускаше само по няколко капки.

Следете го дали няма да спре да уринира изобщо, защото е доста опасно.

А, де, Майя, и аз се чудя. Щях да го карам на вет днес, хем да видят крачето, хем контролен на мехура, но ме домързя.

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 16:28 от Мишелин

# 650
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
малинкаКалинка, той винаги си е пиел много вода, но аз със сигурност ще се консултирам с лекаря много преди кастрацията му, която е на 7-ми. Не забелязвам някакви зацапвания или да се ближе. Аз мога да му взема урина. Хващала съм го да пикае и в празната тоалетна когато я измия и сменям пясъка.
А и да попитам на котка може ли да се дава  малко сварен ориз с месото или консерва или не е добре?

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 16:33 от Happy Bella

# 651
  • Мнения: 701
Ами на мене това за възможни проблеми пир ядене на храна с висок процент протеини са ми го казвали двама ветеринари. Казаха, че такава храна е добра за котета, които живеят на двор и не са кастрирани, защото са много активни, но не и за кастрирани домашни животинки. При тях от прекалено много протеини можело да се получи проблем с бъбреците. Обяснението беше, че мишките, които са им естествена храна имат в месото съдържание на протеини около 35%. Аз не бих давала и не давам Аплауз и Ориджен.

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 17:57 от Kalinass

# 652
  • Мнения: 3 248
Котките са машини за усвоване на животински протенини. А обикновено ако животинските протеини са ниски, са високо растителните протеини и въглехидратите, които със сигурност причиняват проблеми.
Котката трябва да яде балнсирана храна от животински произход, богата на влага и да се внимава с качеството на водата, която се пие. Трябва да са баланирани минералите и pH-то.
И няма значение къде живее и дали е кастрирана.
Маркетингов трик е да има храна за бебета, за британци, за кастрирани, за не знам какво си. Рапунцел добре го е написала.
Изследванията показват, че 90% от котките, развили уринарен проблем са яли основно суха храна, некачествена или небалансирана храна или са пили лоша вода.

# 653
  • София
  • Мнения: 4 714
IntRiGa, шегувах се. Wink Аз не стигам да си говоря с Котуьо, от други разговори, които ми се налага да провеждам и все си казвам, че трябва да започна да си споделям с него.
Скрит текст:
По повод на написаното от теб : имам приятелка с куче и 2 деца, дъщеря й един ден й казва пред мен "мамо, ти никого не обичаш, ни тати, ни брат ми, ни мен, само кучето. Приятелката ми я поглежда изумено и казва: "естествено, само кучето не ме ядосва". Joy

Happy Bella, аз също много се притеснявах, че моят ядеше по 200-300 гр месо от месарския магазин на ден + не много гранули вечерта и пиеше много вода като беше 3-7 месеца. С възрастта апетитът и пиенето поспаднаха, нищо му няма за сега, е само дето на кг е станал като мейн кун, а грам тлъстинка няма. Много играе, изплезва се, запъхтява се, тук бях писала, дадоха ми съвет да не го разигравам чак толкова, ама непослушна съм аз. Joy Виж, на акъл ... като малко коте е, глези се, хапе ме лекичко като реши, че няма нужното внимание, не обича да е сам.
Според мен, не се притеснявай, нормално е, пък и без вет не е останал. Heart

МалинкаКалинка, добре дошла. Flowers Hibiscus

Скрит текст:
Добре дошла Simple Smile Аз лично бих сменила ветеринаря...
Много ми е странно някой като каже, че някоя котка може да приема в повече животински протеин, те нали са месоядни животни, какво да му даваш, фураж ли... А това за възрастта също ми е странно, като изключим млякото, в природата котките надали се хранят с различна храна според възрастта си - не вярвам да има  мишки за малки и мишки за големи котки Grinning
Може да разсъждавам по блондински, но така ми е логично някак Grinning
Блондинке, Wink под постинга ти се подписвам с Две ръце. Hug

Проблемът с водата ми е сложен. Ни Котуньо, ни Маци "уважава/ше" хубавата вода, лочат от саксии от остатъците след къпане в банята ..., абе ужас.
Само Чарла пие изворна вода.

Мише
, почини си, имаш нужда. Hug

# 654
  • Мнения: 3 248
Малко есенни поздрави от нас:

# 655
  • София
  • Мнения: 4 714
Еха! Heart

# 656
  • София
  • Мнения: 1 338
Като почна да го лигавя и свекито започва да вика: "Боже, боже ти съвсем полудя". И тя така ми вика ти на детето толкова внимание не обръщаш и аз и казвам, че само Хари не ме ядосва.

# 657
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Mayyal, един от котараците ми бъркаше и в тоалетната даже, ако забравим капака😁. Та ги знам аз какви са.
До днес следобяд е изпил точно ги измерих 320 мл. Поне не прехвърли 500 както имаше и някои дни. Има време докат си легне, ние сме 2 часа назад😁.
Не ми отговорихте за ориз дали мога да му давам в месото или не е препоръчително? 🙂

# 658
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 555
Идвам и аз, но нямам новини засега.
Малчо пишка, но не е акала вече два дни, дадох малко масло преди малко, ако и утре не се изходи заминава на доктор. Положението вкъщи е напечено. Joy Вярвайте, наистина ми се реве. Бебето е добре засега, папка, наддава кг и си почива.

# 659
  • София
  • Мнения: 4 714
Happy Bella и моят иска да влиза с нас в тоалетната. Stop Обикновено не му се позволява, ама някак се примъква понякога. Не го допускам до водата там, ама всичко е временно. Wink Laughing
Може да му даваш ориз, според кг. Оризът е почти чист въглехидрат и като такъв е незаменим за развитието на мозъка, синапси, провеждане на импулси. Моят обаче не яде.  Thinking Затова му давам и гранули.

IntRiGаОх, моята свеки беше... светица.
Скрит текст:
Много, много я обичам, няма я. Cry Както и майка ми. Cry

Общи условия

Активация на акаунт