Любители на Котки - Тема 124

  • 32 193
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 338
Само човек може да причини такава жестокост! Не са хора, а изроди! Все си мисля, че ако видя такъв дебил ще го убиь на място! Какво са им виновни бедните душички, че живота им е скапан и че са комплексари?! Наистина вярвам, че всичко в този живот ще връща и всеки ще плаща за злините си! Въпреки това тези мили създания или умират, или в най-добрия случай страдат ужасно много!
Иначе много се радвам за малкота юначе!

Днес с една приятелка бяхме в едно много приятно заведение (Made in blue) и в двора хората си гледяхя четири котенца на различна възраст. Даже режих, че единия голям котан е баща на Хари, защото ужасно много си приличаха, а той е намерен в близка уличка на заведението.

Да Ви покажа Хари дивачето:

# 76
  • Мнения: 1 050
Леле, Зизу... Как се диагнистицира скъсана уретра? Да не е такъв проблема и при моите две котета?

# 77
  • Мнения: 5 508
Леле, Зизу... Как се диагнистицира скъсана уретра? Да не е такъв проблема и при моите две котета?
Нямам идея, аз само следя постовете. Мисля, че имаш профила на Алекс, ако не ще ти го пратя, и да питаш него. То и той не знам дали знае с подробности, защото друг човек го пое във Варна.

# 78
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Емоционалното развитие на човека приключва на възрастта в която е спрял да чувства любов. Това не са хора, а откровени емоционални дебили. С очите си съм виждала как две семейства с деца по на 5-6 години, по-точно бащите им, бутаха едно коте от дърво за да падне при кучетата им. Пред очите на децата им! А кифлите-майки се хилеха отстрани. Като наддадох едни викове, насъбрах хора да гледат изродите какво правят!  От децата им какво да очаквам да стане!? Изпълнени с любов и грижа същества?! Едно изродче го опуках още като бях на 12. Тази гледка на котето с извадени очи никога няма да ми изчезне от съзнанието.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Емоционалното развитие на човека приключва на възрастта в която е спрял да чувства любов. Това не са хора, а откровени емоционални дебили. С очите си съм виждала как две семейства с деца по на 5-6 години, по-точно бащите им, бутаха едно коте от дърво за да падне при кучетата им. Пред очите на децата им! А кифлите-майки се хилеха отстрани. Като наддадох едни викове, насъбрах хора да гледат изродите какво правят!  От децата им какво да очаквам да стане!? Изпълнени с любов и грижа същества?! Едно изродче го опуках още като бях на 12. Тази гледка на котето с извадени очи никога няма да ми изчезне от съзнанието.



Ей тва ще стане от децата им. Безчовечни, арогантни, алчни, безскрупулни престъпници. Не ще се задоволят само с животинските съдби да се разпореждат, на човешките ще посегнат също като тези 6-тима боклука. Не съм вярваща по принцип ама в последно време взех да си вярвам нещо, че Дяволът нарочно ме е оставил да си поживуркам още малко, че да имам време достатъчно дребни грехове да натрупам и с прилично досие да му се явя дясна ръка да му бъда и да командоря рамо до рамо с него в Ада. Ей на такива какво съм им замислила като ми паднат в ръчичките, щото те рано или късно и оттам ще минат... няма да ви обяснявам какво си представям, че като нищо задмина Стивън Кинг и му открадна поредната награда... пък си го харесвам и чета с удоволствие, не ща и на него лошо да причинявам.

https://offnews.bg/temida/arestuvanite-v-onkologiite-iznasiali-o … lni-d-689438.html

# 80
  • Мнения: 1 050
Намерих го и му писах, Зизу, благодаря

# 81
  • София
  • Мнения: 1 374
Хора, сутрешно неделно, още преди кафето ме разревахте - къде от умиление, къде от гняв и безсилие към изроди, които посягат на душичките.

Нашите котки винаги са били или намерени, или бездомничета от обява- всички сме единодушни, че най-хубавото е дадеш дом, топлина и любов на някоя такава мъничка душичка.

След дълго ремонтно чакане, на 29ти април се нанесохме в апартамент на ММ. На 15ти май вече тичах към котка от обява. Grinning Къща без котка не е дом за мен.

Ето го и Лупи в първия си ден вкъщи.


Жена с много голямо сърце, но и 3 кученца, го е намерила скрит на гумата на джип при манастира Св.Мина (някой ще направи ли асоциацията на името на котьо? Grinning). Извадили го и след 2мин джипът тръгнал.

Бил е отбит рано от майката, защото доста уроци не беше научил- хапането и до днес ни мъчи. Още на първия преглед му установиха корона-вирус, който може да има и фатален край. Първите 3 седмици бяха страшни- заради стомашния вирус не можеше и да стиска въобще, но големият страх беше друг.

С много зор се оправи- ето го днес- 6 месечен 3 кг разбойник. Прави по беля в минута Grinning


Е, много дълъг пост стана, ама котчиците са ми голяма слабост!

# 82
  • София
  • Мнения: 3 526
Чудех се защо никой не пише, пък то- нова тема.
Таня, 😘

Котачетата ви са уникални ❤

Ето го и Блеки- в опит да набута 5 килограмово тяло в кутия от вино (дълго се пробва преди да се откаже)



# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Прекрасен Лупи Sparkling Heart Нека прави по пакост на минута... то това им е работата като не спят. Grinning Grinning

Откакто имаме нашия клепоушчо мъжът ми страшно си промени мнението за котките и от бивш непонасящ ги стана изведнъж върл активист около спасяването на различни котешки съдби... Е... и за кученцата продължава да си се грижи де както и за всяко друго животинче. Единствено за влечугите още не мога да го пречупя, но при него там е диагностицирана фобия, както и за конете - може би има връзка с респект към силата съчетана с интелекта на това животно, типично по мъжки сякаш се чувства в смъртна опасност ако един кон реши нещо лошо да му направи и няма как да се отбрани. Как да е, че е олях и аз.

Две много мили и трогателни истории има моят настояш мъж и бивш коткомразец.

Едната свързана с коте навряла се някъде по колата му и без да се усети го разходил от Варна до Русе и обратно, но някак си успяло да се закрепи през целия тоя път някъде си хайванчето и въртящите се елементи да не го захапят. Установяването на странните звуци, като стържене, скрибуцане и виене, че са от мъничко котенце, а не от повреден детайл няма да ви обяснявам колко време им е отнело и на мъжа ми, и на колегата му, и на автомонтьорите. Живичко и здравичко успяха да изкарат от колата, под името Чък Норис си живурка при майката на колегата му - пенсионерка жената, цял ден му угажда на капризите.

Втората случка пък с приятел собственик на каракачанка и лабрадор, за секунда се отплеснал докато разхождал кучетата си и каракачанецът набарал току що пропълзяло котенце. Точно като една хапчица е можел да го схруска, представете си само куче над 50 кг. срещу една шепичка там някво, което имало смелостта първо да изпълзи от покоите на мама. Имаше рани котенцето, няма как, но слава Богу незасегнати гръбнак и вътрешни органи, само кожичката му разпрана и позашит и тропосан доста, та затова гордо носи името Франкенщайн. Слава Богу, че и нашият приятел е човечен било то и леко наивен да си мисли, че си познава кучето си и само на късия повод да разчита и не му е слагал намордник навън. Самият той спаси котенцето, плати му лечението, намери му дом, нищо че е "кучкар" както на някои им викаме. Просто нелеп инцидент, за който се опита да се отплати обаче. Мойто мило съдейства като един посредник и на такива хора попадна, че Франки в момента е владетелят на Генерал Тошево, цяло село владее този котарак и никой друг не смее да му се опълчи. Grinning

Моля, извинете ме и мен за дългия пост...

Последна редакция: нд, 07 окт 2018, 10:54 от Spirit Crusher

# 84
  • София
  • Мнения: 13 263
 Simple Smile

Мишелин, как са малък и голям Котьо?

# 85
  • Мнения: 1 050
Момичета, новините не са добри Sad
Вчера вечерта заведох бебчо отново на ветеринар, понеже продължаваше да не може да се изхожда. А и коремчето му висна между краката. Прегледаха му мехура - оказа се, че е малък, не е препълнен и казаха, че най-вероятно се изпишква някъде, но аз не съм видяла. Биха му една инжекция бускулизин, защото коремчето му беше болезнено при натискане...
Днес сутринта забелязахме, че е много подут около ануса. Имаше пишкано в тоалетната, но не бях сигурна през къде и какво точно е изтекло. Освен това гръбчето му, предполагам там, където го боцкаха, беше постоянно мокро. Отидохме отново в клиниката, обясних какво съм забелязала. Обръснаха мокрото място и се видя как сълзи. Тогава изказах съмнения за скъсана уретра и че урината може да е из телцето (благодарение на споделеното от Зизу Flowers Hibiscus ) При което взеха кръв за изследване и се потвърди, че има урина, но не се събира в корема както при другото коте, а някъде подкожно. Резултатите сочат и за развиваща се анемия, котето започва и да се трови с токсините от урината в кръвта Sad Прогнозите са лоши, проблем е и че е много малко и всичко в него е миниатюрно все още. Оставих го в клиниката да му пуснат контрастно вещесто, за да се установи колко е разкъсана уретрата. Чакам да ми се обадят... И всичко това е на фона и на другия проблем с крачетата Disappointed Relieved Какво ли му се е случило, за да стигне до тук Sad(

Другия котик нашите го закараха при друг ветеринар. Чух се и аз с него. Каза, че е проходим, изпишкан е ръчно за момента. Изписани са му антибиотик и лечебна храна. Надявам се най-лошото да е минало.

Зизу, благодаря отново за споделенето, това помогна ужасно много за по-бързото установяване на проблема. А какво ще правим оттук нататък, нямам представа...

# 86
  • Мнения: 1 050
За съжаление уретрата е зле, явно има множество наранявания и контрастно вещество е изтекло от немалко места. Хубавата новина е, че са успели да сложат катетър. Котето ще остане в стационар, за да могат да го наблюдават. Освен да се молим да се възстанови мъничето, май няма какво друго да се направи засега. Надявам се, че е в добри ръце.

# 87
  • Мнения: 5 508
Мишелин, аз пропуснах колко е малко котето, но Шанс е на около два месеца и с операция му махнаха уретрата. Пиши на Алекс да ти даде профила на момчето, което го пое или да иска контакт на доктора, извършил операцията. Да се чуят вашите лекари с него, може да помогне със съвет!
Толкова съжалявам за мъника ... Дано има по-голям късмет и от Шанс!!! Cry Heart

# 88
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 289
Не съм. Алекс (Tomi Ivanov) го откри лежащо и плачещо до мъртвото си братче. Хора от съседна кръчма ги ритали, едното до смърт, а Шанс (така го кръстиха) е бил със скъсана уретра, извадиха му я през стомаха и са казали, че или ще умре, или ще е с памперс, защото няма да може да стиска.
Е, играе и стиска вече, а само аз вярвах, че може да стане чудо Simple Smile
Ейййййй, да ги ритат в пъкъла до свършека на времето!

# 89
  • София
  • Мнения: 9 755
Такъв рев не знам от кога не бях ревала. Не проумявам от къде идва тази злоба в хората. Защо е това желание да наранят по-слабо от тях същество? Чудя се какви ли комплекси избиват по този начин. Моля се само да има възмездие някой ден и да си получат заслуженото. И дай Боже да има все повече хора, които помагат на пострадали животни,  а законът в България най-сетне да се промени в полза на животните и извергите да си получат наказанието.


Общи условия

Активация на акаунт