Посягане към други деца при 2 годишно

  • 4 657
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654

А търпението...абе, изчерпва ми се понякога. Embarassed
Но се старая...

спокойствие и само спокойствие - каза карлсон и махна с дебелата си ръчица
така правя аз когато ми се изчерпи търпението . ще се справите заедно с детенцето Peace

# 16
  • Мнения: 934

А от обяснения ми се изтърка устата  Crossing Arms
Според мен няма какво да му обясняваш чак толкова - на тази възраст разбират повече от действия, отколкото от думи. Продължавай да го отделяш за две-три минути, когато направи нещо такова, и ще видиш, че ще премине. А, и друго (както пише по книгите) - да го хвалиш много, когато е добър!

# 17
  • Мнения: 1 866
Аз засега нямам такъв проблем но бях чела някъде, че публичното смъмряне и наказание не е добър метод, тъй като унижава детето и то набира още повече отрицателни емоции, които избиват в агресия. Не се сещам обаче къде четох тези неща. При всички случаи трябва да има разни полезни книжки по темата. Много е деликатно и честно казано аз бих реагирала точно с наказания и мъмрене на момента, но психолозите май друго казват. newsm78

# 18
  • Мнения: 3 367
     Не мисля,че наказанието е добра идея.По-скоро преките наблюдения Ви и анализа им ще са от полза.Причини за посягането много-от физическа неразположеност до игнориране на конкретен обект.
   Успех Grinning
смея да не се съглася;децата до 5 години са много конкретни и късопаметни,на действията им трябва да се реагира веднага..от "анализ"поне с дъщеря ни много файда няма,но има добра концепция за"ако направя това-следва онова" ..мнозинството от децата на тази възраст посягат защото тестват лимити и наша отговорност е да им ги покажем..
Анна
аз не говорех за мъмрене пред другите деца,лала е права ,това казват книгите..
аз отивам до дъщеря ни,казвам с равен глас да се извини на детето,после и казвам да доиде мен на пейката кьдето седи 2 минути сама и не говорим,после обяснявам какво е станало и после отива пак да играе..не викам,не я дърпам и не говоря пред други деца..ако се дърпа и не кооперира предупреждавам че ако продължи си тръгваме и го правим ако не ме последва..

# 19
  • Мнения: 139
Ще цитирам част от книгата "Децата и ние" на Хаим Гинът: ЗАПЛАХИТЕ - децата възприемат всяка закана като покана да повторят забранената им постъпка. Когато кажем на детето "Ако направиш още веднъж...", то не чува думата "ако", а само "направиш още веднъж". Понякога то тълкува изказването така: "Мама очаква от мен да го направя още веднъж, инак ще я разочаровам." Книгата е много интересна и доста поучителна!

# 20
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Нели пък е в отбора на побойниците Crazy
Един ден милва и гуши децата, на следващия може да се опита да удари същото дете. Говоря й много и постоянно, но не мисля да я наказвам по някакъв начин, освен временно отдръпване от децата, докато й обясня, защо не трябва да го прави.
Период е- надявам се да мине скоро.

# 21
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
     Не мисля,че наказанието е добра идея.По-скоро преките наблюдения Ви и анализа им ще са от полза.Причини за посягането много-от физическа неразположеност до игнориране на конкретен обект.
   Успех Grinning
смея да не се съглася;децата до 5 години са много конкретни и късопаметни,на действията им трябва да се реагира веднага..от "анализ"поне с дъщеря ни много файда няма,но има добра концепция за"ако направя това-следва онова" ..мнозинството от децата на тази възраст посягат защото тестват лимити и наша отговорност е да им ги покажем..
Анна
  Да,помнят късо,съгласна съм.Но в конкретния случай ситуациите са изолирани,не системни.Под"анализ"имам предвид наблюдение за причина за повода и конкретно действие от страна на родителя.

# 22
  • Мнения: 8 917

А от обяснения ми се изтърка устата  Crossing Arms
Според мен няма какво да му обясняваш чак толкова - на тази възраст разбират повече от действия, отколкото от думи. Продължавай да го отделяш за две-три минути, когато направи нещо такова, и ще видиш, че ще премине. А, и друго (както пише по книгите) - да го хвалиш много, когато е добър!
Peace

Оня ден за пръв път преживях това - Гери е много слънчево и лъчезарно детенце, което обича останалите деца и отива да ги гушка или поне се приближава с усмивка до тях...и така едно момченце запътва се към нея, без да го е забелязала дори и посяга да я удари. Първо - не очаквах - реакцията ми бе изненада и втората реакция бе яд към това детенце - от къде накъде ще идва и ще посяга...майка му явно беше свястна защото много се учуди какво прави и започна да му говори - защо е посегнало, не е хубаво и така...добре,че реши да му говори защото щях да я направея луда ако бе проявила безразличие Close Аз само се учудих с леден глас на детето "Защо си толкова лош?" и хванах Гери за ръчичка да отидем на люлките...Детенцето, явно разбрало, че не е право/ - нищо, че майка му му говореше със спокоен глас, а не му се караше/ се разплака, че чак на мен ми стана мъчно за него и му заговорих нежно "не плачи, миличък, но не е хубаво така да се посяга на дачицата", а Гери като видя, че той плаче и тя милата се разплака -много е състрадателна Simple Smile...но исках да кажа това, че определено не ми харесва деца/а и когото и да било/ да налитат на детето ми и осъзнах, че не мога да си вярвам на първата реакция какво ще направя Naughty...както скоро имаше тема как някакво дете със злобна физиономия дошло да рита в крачетата друго детенце....е, това със сигурност няма да изтърпя и ще си отнесе нещо у дома....дете, дете, но всичко има граници... Thinking

# 23
  • Мнения: 139
Мисля, че не трябва да се делят децата на "отбори"! Когато синът ми беше в такава "фаза на развитие" и той отнесе доста удари от други деца. Тази тема е доста деликатна, ако има някоя майка психолог, нека "вземе думата"! Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз пък не съм съгласна да квалифицираш едно дете като лошо!
The sun, как би се почувствала ти, ако някоя майка попита твоето дете защо е толкова лошо? Да му обясниш, че това, което прави не е хубаво или, ако видиш, че няма ефект, просто да го игнорираш е по-добър вариант.

# 25
  • Мнения: 8 917
Аз пък не съм съгласна да квалифицираш едно дете като лошо!
The sun, как би се почувствала ти, ако някоя майка попита твоето дете защо е толкова лошо? Да му обясниш, че това, което прави не е хубаво или, ако видиш, че няма ефект, просто да го игнорираш е по-добър вариант.
Аз пък не съм съгласна детето ми да бъде удряно CloseАма никак!
Знам как се почувствах аз, при положение, че Гери на никого не е посягала и никой досега не бе посягал на нея - това ми стига Stop Или може би трябваше да почерпя детенцето с бонбон??????

# 26
  • Мнения: 4 629
Според мен ти правиш всичко по силите си, за да премине детето ти през този период. Важното е, че не одобряваш такова агресивно поведение и това става ясно на детето ти. Много скоро този период ще премине  Peace

# 27
  • Мнения: 928
Хайде и аз да кажа, че сме в клуба на побойниците  Sad
Или поне бяхме, защото от седмица - две не е имало инциденти. Преди отиваше и удряше децата, без да са му взели играчка, без да е имало пререкания за нещо. Имам чувството, че го правеше, за да му обърна внимание, защото го оставям напоследък да е по-самостоятелен в игрите. Освен това като му се карам и го дърпам, и му казвам колко е лошо това, което е направил, започва да се тръшка и да иска пак да отиде и да удари детето. Тръгвахме си няколко пъти, наказвахме се, бихме се по ръцете - нищо. След това на площадката се появи едно момиченце, което го наби няколко пъти, пооскуба го по косата и той все поплакваше обиден от случката, а през това време аз обяснявам - видя ли колко е лошо така да се прави, не бива така... а той се поуспокоява и гледа разбиращо  Wink . И на мен не ми беше приятно да го бият и доколкото ми беше възможно, го пазех като наближи въпросното детенце, ама нали и ние сме така, а и това май ни изкара от този период  Hug

# 28
  • Мнения: 2 751
Аз засега нямам такъв проблем но бях чела някъде, че публичното смъмряне и наказание не е добър метод, тъй като унижава детето и то набира още повече отрицателни емоции, които избиват в агресия. Не се сещам обаче къде четох тези неща. При всички случаи трябва да има разни полезни книжки по темата. Много е деликатно и честно казано аз бих реагирала точно с наказания и мъмрене на момента, но психолозите май друго казват. newsm78

Наистина понякога Калоян започва да се дуржи още по-зле, когато го мъмря публично и му се карам.
Когато не ми издържат нервите и го плесна през ръцете или дупето, става още по-лошо.

# 29
  • Мнения: 2 751
Ще цитирам част от книгата "Децата и ние" на Хаим Гинът: ЗАПЛАХИТЕ - децата възприемат всяка закана като покана да повторят забранената им постъпка. Когато кажем на детето "Ако направиш още веднъж...", то не чува думата "ако", а само "направиш още веднъж". Понякога то тълкува изказването така: "Мама очаква от мен да го направя още веднъж, инак ще я разочаровам." Книгата е много интересна и доста поучителна!

Това наистина е интересна концепция и мисля доста правилна.
Всеки път като кажа: "Ако направиш още веднъж..."той мигом ме поглежда в очите и го повтаря  newsm78
Но аз си продължавам в същия дух...без да се усещам... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт