Септемврийски бебета 2018 - Тема 1

  • 37 097
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 070
Момичета, отидете на лекар, не е шега тази болка. Аз след първата бременност много го бях закъсала с кръста. Не можех да изляза от вкъщи от болки. Наложи се да ходя на физиотерапия и да правя специална гимнастика. Много ми помогна в този момент каланетиката.

# 676
  • Мнения: 93
9 месеца сме били бременни, все пак. Всимко се намества по тялото. Връзки, кости, мускули. Колко мвого промени настъпват примерно само от това, че центърът на тежестта е променен при бременност. Всичко се е разширило, отрлпуснало и нагласило за около 3 кг повече в корема. Естествено най-много носят търбът и кръстът. Така че спокойно мацки, след прегледа при лл, който е задължително да направите, за да отметнете друга по-сериозна причина- отпуснете се, вземете си едно хубаво гелче за болки по ставите, костите и мускулите и дайте шанс на тялото да се възстанови. Аз този път нямам болки, защото качих 7 кг през бременността, а като се прицрах вкъщи бях с 1 кг по-лека отколкото като забременях... Но първият път... беше ужаас. Докато се възстановя, исках да си отстраня оперативно дясната плешка 😉😉😉 Аз ползвам Алгасан интензив. Много съм доволна, облакчава. Ще мине до 1-2 месеца още. А пък след 9 месеца, колкото трае и самата бременност, всичко ще приеме форма и вид на това, което било- естествено зависи и от начина на живот и хранене на майката. Успех и си купете обезболянащи гелчета, за да си спинкате спокойно ❤

# 677
  • Мнения: 131
Охх.. и аз съм с болки в кръста или по скоро в гърба, точно там където беше забита упойката.. Мъжа ми каза, че все още има синя точка...
Една моя колежка беше качила над 30кг пррз бременността си и гърба и беше пострадал сериозно..  решението според докторите беше да спре да вдига тежко..

Аз имам пък друг въпрос,
бебка от вчера се държи много странно, по време на цокане се дърпа рязко назад и почва да плаче.. после пак захапва и след малко пак.. изправям я, успокоява се, започва да се хили и продължава да папа.. после пък като я сложа да легне, почва да се извива назад и да ръмжи... като я взема на ръце спира.. слагам я.. гледа, гледа и пак почва да ръмжи и да се извива назад... уж гледа играчките, и им се радва и пак започва, личи си, че изпитва дискомфорт..
Имате ли идея на какво може да се държи?

# 678
  • Мнения: 2 124
Аз през бремеността си качих някакви 6 кг и ме изписаха по-слаба от болницата отколкото преди бремеността с корем залепнал на гърба.

Болки в кръста и гръб нямам, но днес ми се наложи да мъкна кошчето с малката 4 етажа нагоре и после 4 етажа надолу и после ме боля около час-два операцията и малко се припотих да не е станала някоя беля.

Но засега ми мина като на куче.

# 679
  • Мнения: 1 437
Аз качих 3,5 кг, също не съм имала болки. Сега бебенося 5кг бебе по 7/8 часа дневно - отново нямам болки. Всичко е до човек явно.

# 680
  • Мнения: 2 124
Аз качих 3,5 кг, също не съм имала болки. Сега бебенося 5кг бебе по 7/8 часа дневно - отново нямам болки. Всичко е до човек явно.
Е то само бебе+околоплодни води+уголемена матка са повече от 3.5 кг обикновено, освен ако бебето не е родено с тегло 2 кг примерно ?


# 681
  • Мнения: 1 654
С първата и втора бременност качих 13 кг. Първата много ме болеше кръста месеци след това. Сега свалих 8 кг.но реално за моето тегло идва повече сваленото компенсирано с бебето. Сега съм кочила два три кг. Но нямам някакви силни болки. По-скоро е и последица от самото раждане.

# 682
  • Мнения: 434
Охх.. и аз съм с болки в кръста или по скоро в гърба, точно там където беше забита упойката.. Мъжа ми каза, че все още има синя точка...
Една моя колежка беше качила над 30кг пррз бременността си и гърба и беше пострадал сериозно..  решението според докторите беше да спре да вдига тежко..

Аз имам пък друг въпрос,
бебка от вчера се държи много странно, по време на цокане се дърпа рязко назад и почва да плаче.. после пак захапва и след малко пак.. изправям я, успокоява се, започва да се хили и продължава да папа.. после пък като я сложа да легне, почва да се извива назад и да ръмжи... като я взема на ръце спира.. слагам я.. гледа, гледа и пак почва да ръмжи и да се извива назад... уж гледа играчките, и им се радва и пак започва, личи си, че изпитва дискомфорт..
Имате ли идея на какво може да се държи?
Това извиване назад придружено с пищене го свързват с рефлукс или колики. До сега как е било бебето с коремчето.
Моята беба и тя имаше един такъв период, около втория месец. Не знам кърмаческа стачка ли беше, усилване на колики ли.. . но премина за седмица.

# 683
  • Русе
  • Мнения: 301
Аз с първата бременност качих 12 килограма, до 40 ден на бебчо бях смъкнала 14 15кг. Сега с втората качих 10кг, 8 кг оставих в родилното. Сега съм смъкнала още 6кг. Болки в гърба имам единствено от схващане /ставам затоплена, в стаята е 19-20 градуса/, след като ме разтрие Мм всичко ми се отпуска и минава.
Към края на втората бременност усещах болки точно на мястото на убождането на първата упойка. Сега нищо не усещам.

# 684
  • Мнения: 1 437
Аз качих 3,5 кг, също не съм имала болки. Сега бебенося 5кг бебе по 7/8 часа дневно - отново нямам болки. Всичко е до човек явно.
Е то само бебе+околоплодни води+уголемена матка са повече от 3.5 кг обикновено, освен ако бебето не е родено с тегло 2 кг примерно ?



Не знам кое колко килограма е, но качих 3,5. Детето се роди 3050 😊 Корем почти нямах и все едно не бях бременна.
Това всъщност няма значение. Просто исках да кажа, че и с малко и много кг сега като я нося по 7/8 часа дневно, нямам проблеми с кръста. При тренировките като се натоваря повече имам и то сериозни.

# 685
  • Мнения: 131
Охх.. и аз съм с болки в кръста или по скоро в гърба, точно там където беше забита упойката.. Мъжа ми каза, че все още има синя точка...
Една моя колежка беше качила над 30кг пррз бременността си и гърба и беше пострадал сериозно..  решението според докторите беше да спре да вдига тежко..

Аз имам пък друг въпрос,
бебка от вчера се държи много странно, по време на цокане се дърпа рязко назад и почва да плаче.. после пак захапва и след малко пак.. изправям я, успокоява се, започва да се хили и продължава да папа.. после пък като я сложа да легне, почва да се извива назад и да ръмжи... като я взема на ръце спира.. слагам я.. гледа, гледа и пак почва да ръмжи и да се извива назад... уж гледа играчките, и им се радва и пак започва, личи си, че изпитва дискомфорт..
Имате ли идея на какво може да се държи?
Това извиване назад придружено с пищене го свързват с рефлукс или колики. До сега как е било бебето с коремчето.
Моята беба и тя имаше един такъв период, около втория месец. Не знам кърмаческа стачка ли беше, усилване на колики ли.. . но премина за седмица.

До сега не е имала проблеми.. Понякога и къркори коремчето, но тя пръцка или ачка ии се успокоявс. А той рефлукса не е ли придружен с повръщане на фонтан?
А не е ли голяма вече за колики. На 2 месеца и 15 дена е.

# 686
  • Мнения: 1 654
Точно на два месеца и петнадесет дни сме на 13.09. 😀 от известно време и се храни по- бързо. Ядосва се когато гърдата е по -празна. А днес сука бързо и като бе готова изтече капка и от носа - голямо бързане. Научи се да заспива до мен на кревата а главата й да е на ръката ви докато се успи.  Почти иска по корем. Като заспи дълбоко по гръб и се върти.

# 687
  • гр. Варна
  • Мнения: 469
И аз имам такива болки в кръста и гърба на-вече, но мисля че е от възстановяване на тялото. Аз доста качих, забременях 45кг, влязох да раждам 65. Имам да сваля още 5-6 кг, но кантара нещо не иска да мърда на долу 😕

# 688
  • Мнения: 3 794
И аз имам такива болки в кръста и гърба на-вече, но мисля че е от възстановяване на тялото. Аз доста качих, забременях 45кг, влязох да раждам 65. Имам да сваля още 5-6 кг, но кантара нещо не иска да мърда на долу 😕

И аз имам 5кг да свалям. Разходки, упражнения вкъщи, а на пролет почвам пак да тичам по 5км два пъти седмично и ще стане Simple Smile
В София вали сняг, но все пак мисля по обяд да сложа дъждобрана и да излезем.

# 689
  • Мнения: 131
Точно на два месеца и петнадесет дни сме на 13.09. 😀 от известно време и се храни по- бързо. Ядосва се когато гърдата е по -празна. А днес сука бързо и като бе готова изтече капка и от носа - голямо бързане. Научи се да заспива до мен на кревата а главата й да е на ръката ви докато се успи.  Почти иска по корем. Като заспи дълбоко по гръб и се върти.

Даа на 13, че сме и адашки с тебе 😁😊
легнала ли я кърмиш най удобно?

Общи условия

Активация на акаунт