Шевна машина - каква?

  • 33 385
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 098
Марица, специален мотор, ремък и т.н. ли трябват, за да знам къде да търся?
Казваш,4е ти трябва мотор за кра4на машина.Те ти го дават с ремъка и педал4ето.

# 61
  • Мнения: 2 085
 Hug благодаря!

# 62
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
MaDMamA,когато ходиш пак натам,би ли погледнала продават ли игли и различни приставки.Наборът ми от игли понамаля с годините а напоследък се чудя дали да си подаря един горен транспортьор (стига изобщо да го внасят).
Краче за горен транспорт има на Тойота; а  сигурно и на други, защото се произвеждат за всички машини, та трябва и други да са внесли.

# 63
  • Мнения: 1 065
получих предсрочно коледния си подарък- килтмастер на тойота. спомням си, че преди време някой беше писал нещо за нея, ама не се сещам къде го четох. ако някой има впечатления, моля да сподели.

# 64
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз знам, че е добра.
Честито!

# 65
Аз съм професионална шивачка и моя съвет е да си купиш професионална машина.Излиза на цената на домашната, но имаш много големи възможности с нея.Всички части са от стомана.В България всички машини са Китайски, няма внос.Помисли добре!

# 66
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Интересно!
Каква машина препоръчваш?

# 67
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Каквато и да е , важното е да не тежи под 8кг., защото иначе, ще е пластмасова!!!! newsm78

# 68
Нашите навремето имаха фирма и от тях знам, че Сингер се сглобяват в ТУРЦИЯ  и не са качествени, тези които са в България.В твоя случай ти препоръчвам да си избереш друга марка
 Wink
Видях форума и съм мн.доволна.Искам да си купувам оверлог,но за ателие.Харесала съм си 3 модела -Toyota SL3314, Brother M1034D i Husqvarna Husqylock 901.Някой може ли да ми каже какъв да си взема,дали е работил с тези машини?А може и др.модели да ми предложите.Честно казано ако имах достатъчно място бих си взела професионален втора употреба,но вече имам една проф.права Juki и за друга с маса нямам кътче.Имам и 2 Singerа битови,но някои части им сдадоха багажа като започнах да ги ползвам професионално.Досега ползвах битов китайски оверлог,които доста работа е видял,но не става зашиене на по-дебели платове и мн.фини материи.Искам новия,който си купя да се справя с това.Помагайте моля!

# 69
  • Мнения: 677
Не съм ползвала от посочените и не мога да дам мнение. Моят е направен от Brother за друга фирма и за посочените от теб неща е идеален, но и цената му е 3 пъти повече.
Между Brother и Хускварна аз бих заложила на първите съдейки от машините им, в момента съм с последен модел на Хускварна на която краен ляв тегел е дефектен и това е за всичките им машини поне за този клас, които струват цяло състояние ...
Единственото заради което още не съм я сменила е че е много по-малка от същия клас машини на Brother и може да работи на двете напрежения.
Имала съм 4 машини направени от Brother и ако имаха за двете напрежения нямаше да мина на друга марка никога.

# 70
  • Мнения: 8 505
Аз съм с Husqylock,но стар модел-на около 10-ина години.Нямам абсолютно никакви оплаквания,много съм доволна (машината ми е също Хускварна,пак толкова годишна + 2-3 отгоре).

Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 15:40 от reflex

# 71
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Аз съм с Husqylock,но стар модел-на около 10-ина години.Нямам ябсолютно никакви оплаквания,много съм доволна (машината ми е също Хускварна,пак толкова годишна + 2-3 отгоре).
Днес ходих при едни майстори на машини и те ме разколебаха да си вземам битов оверлог.Наистина по-старите модели машини и оверлози са качествени,но днешните, които прозвеждат не са както преди.Май ще търся къде да го сложа,ако си купя професионален оверлог.

# 72
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може и домаше, но трябва да е на добра фирма и по-скъп за да е с добра изработка.

# 73
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Само се записвам, ще следя темата.

# 74
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Ползвам Тойота от около 2 години,няма грешка.Преди бях с Лучник,на около 30 години,също желязна,но за новите модели незнам.Все още за по дебели и тежки тъкани включвам Лучника в действие,Тойотата е малко по капризна,пък и не ми се иска да я тормозя.На Лучника настройките ги правя със затворени очи дет се вика,разглобявам,сглобявам.без проблеми.
 А оверлога ми е Ямахато,домашен май се водеше преди 15 години купуван.Не може да се сметне колко конуса е "изял" за тези години работа.Също железен,лесен за обслужване и понеже обичам да се запознавам с машинките си и отвътре,няма нищо сложно и засукано.

Общи условия

Активация на акаунт