RYANAIR -13

  • 54 854
  • 758
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 1 952
Това ни е четвърти полет от летище Дъблин, за сефте чакаме на открито. Или се качваме на автобус, или директно поемаме към отворения самолет. И далеч не покрива определението да сме на въздух, защото беше наситен с миризма на изгорели газове, придружен с типичния ирландски вятър.
За повредите, разбира се, че се случват. Но защо се установява при самия заход? Деляха ни буквално секунди до излитането.
Храната се изяде. 2ч престой на летището, 2ч престой в самолета и 4ч полет...колко още храна да бях помълнала за 4 членно семейство? Някак ако всичко се случваше по единично и на отделни полети, нямаше да ме впечатли. Вчера просто беше all in one Stuck Out Tongue Winking Eye
Eдинственото хубаво нещо в случая е, че ще имате право на обезщетение, тъй като както разбирам сте закъснели с 4 часа. Освен ако по време на полета самолетът е наваксал повече от 1ч. от закъснението, в което се съмнявам. И причината за закъснението е технически проблем, т.е. тяхна вина. Ако не ви компенсират директно от Раян, се обърнете към някоя от фирмите посредници, които помагат при искове и удържат някакъв процент от сумата.

# 301
  • Мнения: 93
Как стои въпроса с външните батерии за телефон. Моята прилича на телефон. Също така да питам за блутут колонка, която също може да зарежда телефон. Тези батерии са ми важни, защото постоянно ще ползваме GPS на телефона.

# 302
  • Мнения: 2 681
До сега не е имало проблем с външни батерии.
При проверката за сигурност ги слагаш в легена с телефона и другите технологични джаджи.
После в ръчния багаж с тебе.

# 303
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Това ни е четвърти полет от летище Дъблин, за сефте чакаме на открито. Или се качваме на автобус, или директно поемаме към отворения самолет. И далеч не покрива определението да сме на въздух, защото беше наситен с миризма на изгорели газове, придружен с типичния ирландски вятър.
За повредите, разбира се, че се случват. Но защо се установява при самия заход? Деляха ни буквално секунди до излитането.
Храната се изяде. 2ч престой на летището, 2ч престой в самолета и 4ч полет...колко още храна да бях помълнала за 4 членно семейство? Някак ако всичко се случваше по единично и на отделни полети, нямаше да ме впечатли. Вчера просто беше all in one Stuck Out Tongue Winking Eye
Eдинственото хубаво нещо в случая е, че ще имате право на обезщетение, тъй като както разбирам сте закъснели с 4 часа. Освен ако по време на полета самолетът е наваксал повече от 1ч. от закъснението, в което се съмнявам. И причината за закъснението е технически проблем, т.е. тяхна вина. Ако не ви компенсират директно от Раян, се обърнете към някоя от фирмите посредници, които помагат при искове и удържат някакъв процент от сумата.
Не, не. 4 часа си е полетът по принцип. С деа часа закъсняхме. Което изключва обезщетение при полет.

Атанасов, на проверката извадихме само лаптопите, мобилното DVD на децата и таблета. Мишки, батерии, телефони казаха, че могат да си останат в чантите.

# 304
  • Мнения: 4 465
не се шашкайте толкова, самолетите са много по-сигурни и по-наблюдавани от автобусите от градския транспорт или дори в повечето случаи от собствената ви кола

преди 15 тина години щях да летя с витлов самолет, качихме се, тръгна, пилота направи едно кръгче по пистата, върна се пред терминала и каза "извинявам се, но левия двигател не ми харесва, ще викнем техник да го погледне". Е, погледна го и излетяхме (че и кацнахме)

# 305
  • някъде там......
  • Мнения: 477

Цитат

Не съм пътувала с тази компания досега, но мисля да го направя в края на месеца. От няколко дни следя цените на билетите за датата, на която смятам да пътувам и виждам, че непрекъснато се покачват. Има ли вариант да има билети на по-ниска цена на дата, по-близо до полета или тенденцията е единствено към повишаване?

Не очаквайте намаление от тук нататък. С която и да е АК.

Установих, че не е точно така. Миналата седмица цената на билета беше 124 евро, като се почакваше ежедневно. Днес цената е 22 евро. Пътуването ми  е планирано за края на месеца. Включително следих и броя на оставащите места на съответните цени. И реших, че, тъй като остават малко места, а времeто на полета наближава, цената ще продължи да расте. Но.... РЕ ме опровергаха Simple Smile

# 306
  • Мнения: 1 122
Чудесно. Взимайте и не чакайте. И мен самата ме опровергаха с цените от 7-8€. Wink

# 307
  • София
  • Мнения: 2 296
Мен също ме радват с цените на билетите РЕ, специално до Лондон.
Сравнявайки ги с ценитена Уиз, в пъти по-евтини са.

# 308
  • Мнения: 48 103
Обмислям Венеция февруари, преди карнавала. Някакви препоръки защо да не летим тогава? Нещо особено гадно и неприемливо?

# 309
  • Мнения: 19 057
Освен времето, което понякога е неприятно в този сезон, друго няма..

# 310
  • Мнения: 48 103
Да, ще помисля, времето е ясно
А да попитам, когато с мен пътува дете на 13 години, трябва ли задължително да има запазено място за него? Някъде четох кои могат и кои не могат да са  без място, но нещо не се ориентирам

# 311
  • Мнения: 4 465
проверете си дали 13г е дете или възрастен
за дете избора на място е безплатен, и един възрастен задължително плаща място, така си избирате заедно. За възрастен ще трябва да си платите или ще ви разделят

# 312
  • Мнения: 1 122
Да, ще помисля, времето е ясно
А да попитам, когато с мен пътува дете на 13 години, трябва ли задължително да има запазено място за него? Някъде четох кои могат и кои не могат да са  без място, но нещо не се ориентирам
Деца до 12 години са с безплатно място и задължително платено (6€) място за родител. Още при купуване на билета щеше да изпише, че задължително трябва да изберете места- няма начин да се прескочи това. След като не е предложило и сте без места, вероятността да ви разделят е голяма. Ако искате да сте заедно- при чекиране вижте къде ще ви сложи и ако има празно място до вас или детето, може да се купи съседното и пак да чекирате (само пътника със сменено място). Т.е. купувате само 1 място.

# 313
  • София
  • Мнения: 16 179
С 13 годишното бих си купила места и за двамата още с билета.
6 -7 Е къде не са отишли.
Като пътувах края на октомври имах купено място до пътеката.
На съседния ред майка, а 13 -14 годишното  с нея някъде напред. Те места не са си купили, да не дават пари. Но мама иска пубера да е до нея. Ами орева света да се махна от платеното ми място, да отида някъде напред за да са със златното яйце през пътеката и да си държат ръцете. Много кротко и обясних, че съм си платила точно това задно място и няма да мръдна от него.Ако трябва самолета няма да излети, но оставам там.  В същото време пубера си намери познато дете отпред и нямаше проблем да пътуват заедно и да се забавляват. Но не - мама орева света, занимава стюардите и екипажа. Местата струваха х 3 Е.....
Заслужава ли си цирка?

# 314
  • Мнения: 48 103
Въпросът ми е насочен по-скоро към това да не объркам нещо при резервацията, особено предвид че всяка промяна на по късен етап струва доста скъпо. Но стана ясно, че ако има изискване да сме заедно, още при резервация излиза.
Благодаря за помощта
То се и оказа, че през февруари детето има изпит точно на тези дати и почнах гледането и следенето на полети наново Simple Smile Но ще си знам поне за мястото

Общи условия

Активация на акаунт