Паркингите на Летище София

  • 1 281
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Кой паркинг на Летище София бихте препоръчали, за да си оставим колата за 1-2 седмици при пътуване в чужбина? Надеждна ли е тази услуга?

# 1
  • Мнения: 40 924
Какво разбираш под надеждна? Това са все платени паркинги, а не охраняеми паркинги. Иначе сме оставяли кола в подземния паркинг и нищо не и се е случвало, но няма гаранции.

# 2
  • Мнения: 13
Какво разбираш под надеждна? Това са все платени паркинги, а не охраняеми паркинги. Иначе сме оставяли кола в подземния паркинг и нищо не и се е случвало, но няма гаранции.
Точно това разбирам под надеждна...да има някаква гаранция, че нищо няма да се случи на колата.  Но щом сте доволни, това е добре.

# 3
  • Мнения: 514
Само не избирайте Park&fly !
Ние се подлъгахме да резервираме там  защото е покрит. Но клетките са изключително тесни, колата ни беше одраскана .Като се оплакахме,казаха нагло че ние сме виновни и че дори сме закачили чужда кола.

# 4
  • Мнения: 13
Само не избирайте Park&fly !
Ние се подлъгахме да резервираме там  защото е покрит. Но клетките са изключително тесни, колата ни беше одраскана .Като се оплакахме,казаха нагло че ние сме виновни и че дори сме закачили чужда кола.
Благодаря за съвета! Ще го вземем под внимание.

# 5
  • Мнения: 371
ММ е най- доволен от подземния паркинг на хотел Ibis  Sofia airport. Сравнително широко е, но е малък и трябва да резервирате по- отдавна. Последният път резервирахме и платихме за там през Parkvia. Показахме бележката за резервация и всичко беше наред. Имат шатъл до летището.

# 6
  • Мнения: 5 073
И ние ползваме Ибис и сме доволни.

# 7
  • SF
  • Мнения: 21 177
Малко е скъпичко. Има един с цени на половината на Ибис, но не знам колко е отдалечен от летището.

# 8
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
2 пъти вече ползваме на Мими Балканска 140 за по 6 дни. По-близо е до Терминал 1, но до Т2 ни закараха за ок 7 мин. Има безплатен шатъл. Няма покрита част. За мен съотношение цена-качество е много добро.

# 9
  • Мнения: 1 367
Изключително сме разочаровани от Ибис, на два пъти постъпиха крайно непрофесионално с нас и приключихме с тях. Първият път ни закъсня полета с близо 10 часа, пристигнахме в 8.30 сутринта и трябваше да пътуваме 400 км с колата. А бяхме с едната ни дъщеричка, която тогава беше на 4. Съпругът ми не беше спал близо 36 часа. Попитахме дали има опция да наемем стая за половин ден, да поспим. Казаха, че нямат такава опция. ОК, съгласихме се да платим цяла нощувка. Струваше ни 120 лв (преди 6 години). След като платихме и ни дадоха ключа, подхвърлиха, че трябва да освободим стаята в 12 часа (след 3 часа и половина), тъй като в 12 се освобождавали стаите най-късно..... Туше!
Преди година оставихме колата там за пътуване. Никога не ни бяха искали предплащане, винаги ни даваха картонче и на тръгване с това картонче на рецепция. Тогава обаче ни поискаха да предплатим за 5-те дни. Изненадахме се, но платихме. По законите на Мърфи ни отмениха полета. Върнахме се 6 часа след като оставихме колата и отказаха да ни възстановят парите. Казаха - не е трябвало да плащате. Щом сте платили, не можем да върнем пари. Съпругът ми каза - Вие поискахте да платим (същият гъз беше на рецепция), а той - ами трябваше да откажете.....
Приключихме с Ибис, не искам да ги чувам повече.

# 10
  • Мнения: 5 073
Змимка, кой паркинг ползвате, като не харесвате вече Ибис?

# 11
  • София
  • Мнения: 627
Аз си ползвам паркинга на самото летище. Правя си резервация през сайта. Сега запазих последно за 130 лв за 10 дена, като 5 лв са ми таксата за безплатно анулиране.

# 12
  • SF
  • Мнения: 21 177
Каква е цената за ден и за кой терминал говориш?

# 13
  • София
  • Мнения: 627
Каква е цената за ден и за кой терминал говориш?

Ох, забравила съм да напиша терминала - на Т2 съм запазила последно. Ето това е сайтът, има и цените за всеки терминал: https://sofia-airport.eu/bg/na-letishteto/parking/. за 10 дена ми е 126 лв, по 12.60 на ден. Аз доплатих още 5 лв за опцията за безплатно анулиране, та ми е по 13 лв на ден.

Въвежда се номера на автомобила, като отида бариерата се вдига автоматично. Уж пращат qr код за достъп, но досега никога не ми е трябвал. После пак си излизам автоматично без да минавам през автоматите. Запазва се от час до час, но може да се отиде 3 часа по-рано, които влизат в цената.

# 14
  • Мнения: 797
И аз ползвах веднъж Park &Fly, също не ми хареса,че много тесни клетките, и викам може и аз да съм пишман шофьор и да не мрънкам, ама ето - права съм била. Може би при повечето паркинги е така, за да пестят място и да има за повече коли. Ние случихме на един мрънкалник пенсионер, в един дъжд ни возеше до летището - едвам го изтраях. Затова и аз се оглеждам за друг паркинг за март месец. Казаха ми,че при някои искали да им оставиш ключа за колата, което не ми е ок, вие чували ли сте за това?

Общи условия

Активация на акаунт