RYANAIR -13

  • 54 788
  • 758
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 400
Въпросът ми е насочен по-скоро към това да не объркам нещо при резервацията, особено предвид че всяка промяна на по късен етап струва доста скъпо. Но стана ясно, че ако има изискване да сме заедно, още при резервация излиза.
Благодаря за помощта
То се и оказа, че през февруари детето има изпит точно на тези дати и почнах гледането и следенето на полети наново Simple Smile Но ще си знам поне за мястото

до 24 часа след покупката можеш да оправяш грешки безплатно. След това вече не се считат за грешки.

# 316
  • София
  • Мнения: 6 572
Обмислям Венеция февруари, преди карнавала. Някакви препоръки защо да не летим тогава? Нещо особено гадно и неприемливо?
Тревизо май е сезонен вече. Вижте дали има полети през февруари, че м.г  бях купила за карнавала и ги канселираха. Ако няма - опция е и Бергамо с Раян или Уиз или Уиз до Болоня.

# 317
  • Мнения: 48 023
За момента излизат полети, но февруари ни излезе друго нещо и сега търся за по натам, но май няма да бързам да взимам от сега за май и нататък. Ще дебна за изгодно тук и в уиз

# 318
  • Поморие
  • Мнения: 266
Искам да попитам изискванията за 100мл течност само за ръчния багаж ли се отнасят?

# 319
  • Мнения: 4 400
да, този багаж, който е с теб в салона

# 320
  • Мнения: 471
да, този багаж, който е с теб в салона
А ако имаш багаж до 10кг и го дадеш на гишето за чекиран багаж, отново ли важи правилото за 100мл? Предвид, че до скоро се водеше за ръчен багаж, а сега го даваш в багажното, дали има значение?

# 321
  • София
  • Мнения: 16 111


 Най-заблудени бяха тия, които са си купили допълнителен ръчен багаж, мислейки си, че ще превозят и течност над 100мл. Всичко им взеха. На всички с редовен билет им провериха багажа дали влиза в рамката за размерите.
 
Това е впечатление на пътувал скоро потребител.
Дали е така само на неговото летище или навсякъде - кой да ти каже.
А течностите могат да бъдат 10 бр. х 100 мл.

# 322
  • Мнения: 471
Това го бях прочела вече, но не се връзват нещата. В сайта пише друго или поне аз не го разбирам така.
"BENEFITS
Main benefits of this new policy will be reduced flight delays and cheaper checked bag option. Pack more liquids into a 10kg checked wheelie bag. Walk to the boarding gate 'hands free.' "
Аз го разбирам, че няма ограничение на течностите, но знам ли...

# 323
  • София
  • Мнения: 16 111
Да, аз го разбирам по същия начин. Но на практика е станало друго.
А и не ми е проблем - съобразявам количеството течности.
Оня ден ММ излетя от София с 4 х 100  мл. детски лекарства  за внучето в багажа.
Беше с приорити, не е имал проблеми.
Просто не ни се занимава да се редим на опашка за чекиран багаж, така минаваме по-бързо.

# 324
  • Пазарджик
  • Мнения: 738
Здравейте. Имам въпрос.Може ли е самолета да се пренасят цветя в саксия? Имам 3 орхидеи , които искам да си занеса в Бг. Знам,че някого сигурно е глупаво,но когато си се грижил за нещо дълго време искаш да си го запазиш. Варианта с транспортна фирма не знам дали ще е удачен.

# 325
  • Мнения: 48 023
Това май зависи повече от държавите, между които пътуваш. При някои е забранено пръст.

# 326
  • Пазарджик
  • Мнения: 738
Това май зависи повече от държавите, между които пътуваш. При някои е забранено пръст.
Става въпрос за Лондон - София. Не е точно пръст, с борови кори, ако е от значение това.

# 327
  • Мнения: 10 076
Жената, с която пътувах от летището до автогарата в София, носеше много цветя в саксийки - може би десетина.
Мисля, че идваше от Холандия, но не съм много сигурна.
Аз бях малко учудена. Мислех, че е забранено, но тя сподели, че не го прави за първи път.
Та, не знам - ако на качване ги пропуснат, може и да се влезе с тях в България.

# 328
  • Мнения: 4 400
Това го бях прочела вече, но не се връзват нещата. В сайта пише друго или поне аз не го разбирам така.
"BENEFITS
Main benefits of this new policy will be reduced flight delays and cheaper checked bag option. Pack more liquids into a 10kg checked wheelie bag. Walk to the boarding gate 'hands free.' "
Аз го разбирам, че няма ограничение на течностите, но знам ли...
Ако го вземат на гишето няма ограничение, но трябва точно това да сте платили, а не да разчитате, че ще ви разрешат нещо ей така. Допълнителен ръчен багаж (според цитата) не е същото като чекиран багаж

# 329
  • Мнения: 1 378
Здравейте,
когато се пътува с дете с увреждане, което има специализирана количка, как точно се регистрира тази количка към багажа? Виждам, че има опция за бебешка количка, но този тип колички са различни - по-големи, не се сгъват лесно. От вчера се опитвам да се свържа с чата им на живо, но постоянно изписва, че операторите не са на разположение в момента.

Общи условия

Активация на акаунт