Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (Козметика от ДМ, Лили и други) - тема 52 💄

  • 72 859
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 432
о, на мен ми застава идеално радиант лифт на макс фактор.Не мисля, че маслата са подходяща база за грим, поне от моите опити.Опитай с друг крем преди фдт

# 736
  • Мнения: 1 246
На мен също много добре ми пасва Radiant Lift. Едно момиче беше писало за сравнение с Хелти микс. И него използвам, но за момента се прехвърлих на Radiant-a. Доволна съм  Simple Smile

# 737
  • Мнения: 15 328
Аз минавам да кажа, че му хванах цаката на ББ крема на Нивея, малко количество смесих с капка течен озарител и нещата си дойдоха на мястото, но въпреки това не го чувствам като да е моят продукт. Ще видим, поетапно ще давам отзиви как вървят  "отношенията" ни с него. Grinning

# 738
  • Мнения: 22 989
Взех течния озарител на Лореал, препоръчан от Джаста Праста. Страхотен!! Смесих си го със СС крема на Лумене, много фини частици, точно такъв ефект търсех.
МОЯТА КОЖА Е МАЗНА, пред течен озарител и пудра с частици, какво ще ми препоръчате?
Пак си повдигна питането 🤗

# 739
  • Мнения: 7 570
Със сигурност не е добра идея да смесваш фдт с течен озарител. Кожата ти ще изглежда още по-мазна. Пробвай нормален пресован хайлайтър високо на скулите.

# 740
  • Мнения: 15 328
ДХ3, за мазна кожа са добри матиращите продукти. Трябва да потърсиш матиращ фдт и матираща пудра. Бялата на Есенс, както и Шайн килър-а на Аура са добри, първата от личен опит, втората по форумски отзиви. За матиращ фдт не мога да помогна.
ПП Вероятно за мазна кожа и желанието за хайлайтър ще е добре хайлайтъра да е компактен или на стик и да се слага пестеливо. Печените теракоти мисля, че не са лош избор.

# 741
  • Мнения: 13 082
Аз съм със смесена кожа и наистина озаряването не е добре идея. Писала съм как преди години, още в зората на хайлаитърите се правех на диско топка 😆 Не е готино освен носа да ти лъсне цялото лице. Лека озаряваща пудра с частици е тази на Аура powderfull 04, дори матира леко. Аз съм доволна от нея. ФДТ който ползвам е Боржуа 1 2 3 перфект.

# 742
  • София
  • Мнения: 1 598
Аз минавам да кажа, че му хванах цаката на ББ крема на Нивея, малко количество смесих с капка течен озарител и нещата си дойдоха на мястото, но въпреки това не го чувствам като да е моят продукт. Ще видим, поетапно ще давам отзиви как вървят  "отношенията" ни с него. Grinning

Аз пък го смесих с малко ФДТ на Ревлон, който ми е твърде бял, за да наглася цвета. Екстра стана.
Каква е идеята на тези озарители, т.е. видях продукта, но как стои на лицето? Нещо като хайлайтър ли е? Има ли видими блестящи частички? Напоследък едва ли не всичко се води "озаряващо", явно е последна мода в козметиката, а аз нещо не схващам за какво става въпрос.

# 743
  • Мнения: 7 570
За хайлайтър става въпрос, озарител му е името на български. А може и да се има предвид съвсем лек хайлайтър, не толкова блестящ, ами с "glow from within".

# 744
  • Мнения: 22 989
ДХ3, за мазна кожа са добри матиращите продукти. Трябва да потърсиш матиращ фдт и матираща пудра. Бялата на Есенс, както и Шайн килър-а на Аура са добри, първата от личен опит, втората по форумски отзиви. За матиращ фдт не мога да помогна.
ПП Вероятно за мазна кожа и желанието за хайлайтър ще е добре хайлайтъра да е компактен или на стик и да се слага пестеливо. Печените теракоти мисля, че не са лош избор.
Точно пудрата бял мат на Есенс ползвам, хайлайтър на скулите само и фдт за мазна кожа, но понеже чета за тези течни озарители, викам да питам опитните: ще ми светне лицето или ще изглеждам целодневно мазна:)))))

# 745
  • София
  • Мнения: 1 598
Благодаря, ами и аз не харесвам блясък на цялото лице, колкото и да е мек. Хайлайтър имам, но слагам само на определени места (скули и под веждите), и то при повод. В ежедневието по-скоро търся полуматов ефект.

# 746
  • Мнения: 7 570
За лееееко озаряване върши работа една пудра на Есенс мозайка. Но пак съвсем пестеливо при хора с мазна кожа.

# 747
  • Мнения: 15 328
Флип, да, течния озарител си е чист хайлайтър, както е писала Есмералда - с ефект "glow from within",  с много фини озарителни частички. Дава озаряващ ефект на цялото лице, но може да се ползва и локално. Доста по фин и нежен е, ненатрапчив, но, ако се прекали може да засветиш като току-що калайдисан тиган, особено на слънце.

ДХ3, не ти препоръчвам течния озарител/хайлайтър/, защото при мазна кожа ефекта ще е дефект и вместо озарена ще изглеждаш лъснала и омазнена, а не това се търси, нали.

Есенс мозайката с ефект целуната от слънцето е хубава потвърждавам, има тук-таме някоя по едра частичка, но наистина за омазняващи се кожи трябва да се действа пестеливо.

Макар да ползвам основно озаряващи продукти, пудрата спомената от Ариа - Аура powderfull, на мен ми идва идея по блестяща отколкото ми се иска, но не отричам, че е хубава пудра и си я ползвам, но пестеливо.

# 748
  • Мнения: 22 989
За лееееко озаряване върши работа една пудра на Есенс мозайка. Но пак съвсем пестеливо при хора с мазна кожа.
Имам я, благодаря.Значи правилно ми работи логиката.

# 749
  • Мнения: 2 621
Макар да ползвам основно озаряващи продукти, пудрата спомената от Ариа - Аура powderfull, на мен ми идва идея по блестяща отколкото ми се иска, но не отричам, че е хубава пудра и си я ползвам, но пестеливо.


Кой номер имаш? Аз си я взех точно, защото исках да е блестяща, а пък моята няма грам блясък. Не й помня номера, мисля, че моя е най-светлия с цвят (не прозрачната).

Общи условия

Активация на акаунт