Избор на ютия

  • 8 313
  • 31
  •   1
Отговори
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Моля за помощ. Искам да си купя нова ютия но съм в дилема коя.  Изискванията ми са да глади лесно, да не "лъсват" тъмни дрехи , не ми е опция да гладя през парче, защото понякога са малки елементи и не виждам какво правя.  Сегашната ми незнам как успях да и надраскам повърността и то отпред на върхът (дано си представяте къде) и ми закача финни дрехи.  Шиваюка съм и ще я използвчм често с различни материи. Плюс е ако има датчик и се изключва сама след определено време, че ми се случва да я забравя. Благодаря

# 1
  • Мнения: 37
Здравей, моята е Philips EasySpead Plus , взех я може би преди година и половина. Доволна съм от нея, загрява много бързо , мисля че се изключва след определено време...  А доколкото за тъмни дрехи , незнам дали те разбрах правилно, но аз ги обръщам наопаки и ги гладя от вътрвшната страна , за да няма следи, не съм пробвала от лицевата...
Но щом работиш шивачка, незнам да не би да ти трябва по-професионална , защото тази е обикновенна, но аз съм си доволна от нея...

# 2
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Много благодаря за споделеното. Ще я разгледам

# 3
  • Мнения: 80
Според мен си вземи парен център. Дории малко по евтин да е се доближава до цените на хубава ютия.Парния чентър глади предимно с много силна пара така няма как да стопи, нито малките пласмасови елементи и трудно ще залепне. Като материал на плочата съветвам да е на Паладий на Tefal или керамика на Philips. Те сапо устойчиви и няма да ти се надраска лесно, особенно паладия.Те вече повечето ги правят със самоизключване и няма да имаш проблем. Аз моя си го държа 24 часа в контакта само от копчето го изключвам.

# 4
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Благодаря за споделеното.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 470
Здравейте,
Моля ви за отзиви и мнения за ютия Philips perfect care GC3920/20.
По-конкретно, това е ютията, която се предлага с намаление срещу  някакви точки, ако събереш, в една от големите вериги в София. Всякаква информация ще ми е полезна, плюсове/минуси.

Благодаря!

# 6
  • София
  • Мнения: 11 470
Колеги, позволявам си да "вдигна" темата, трудно ми е да повярвам, че бг-мамата вече не глади....... Sad

# 7
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
 Значи последно си купих тази https://www.cdiscount.com/electromenager/repassage-couture/phili … la&cm_mmc=PLA!COR!PEM!CD!1040002306!&gclid=EAIaIQobChMIqs2-6tnF3gIVogrTCh11rAX9EAQYAiABEgJ__PD_BwE

Беше на супер промоция. Сама се настройва според тъканта, изключва се ако я забравя, лека е. За момента съм супер доволна

# 8
  • Мнения: 40 869
Аз гладя по малко, но съм купувала ютия преди 10 години. Как да ти препоръчам модел?
Мога да ти кажа принципа, по който аз купувам. Отивам в магазина и питам за най-високия клас (най-скъпите) и искам да знам какви екстри имат. Ако нещо ми е излишно слизам един клас надолу. И после си избирам по това как ми пасва на ръката, каква е гладещата повърхност и другите екстри. Само да кажа, че за мен ютията не трябва да е лека. И най-важното е гладещата повърхност. Моята е някаква сапфирена и не се драска изобщо от нищо и се плъзга добре.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 006
За мен най-добрите са тефал. Вжно при ютиите е покритието и да имат силна струя на пАрата. Колкото по-силна е пАрата, толкова по лесно и бързо глади.

# 10
  • Мнения: 418
Здравейте, вливам в темата с малко въпросчета. До сега не ми се е налагало да си избирам ютия - използвала съм каквото има. Все по-често обаче ми се налага да гладя и ми се иска да си избера нещо добро. Може ли някой да каже какво трябва да се гледа?
Харесала съм си тази https://www.emag.bg/jutija-philips-azur-advanced-2600-w-plocha-s … -20/pd/DVL830BBM/. Като характеристики как е според вас? Някой има ли лични впечатления от модела?

# 11
  • Мнения: 40 869
Изглежда добре, но едно време (не съм купувала отдавна) ютиите имаха и една функция против прокапване (drop stop  или нещо подобно). За мен и то е много важно и не знам дали сега не е заедно с друго. Виж и малко по-скъп модел, обикновено екстрите вървят с цената.

# 12
  • Мнения: 418
В сайта на Филипс пише, че има функция против прокапване. На нещо друго да обърна внимание? За мен като начинаещ редовно гладещ беше важно това, че не е необходимо да настройвам температури, че  прецаках едно- две неща.

# 13
  • Мнения: 11 614
Здравейте, вливам в темата с малко въпросчета. До сега не ми се е налагало да си избирам ютия - използвала съм каквото има. Все по-често обаче ми се налага да гладя и ми се иска да си избера нещо добро. Може ли някой да каже какво трябва да се гледа?
Харесала съм си тази https://www.emag.bg/jutija-philips-azur-advanced-2600-w-plocha-s … -20/pd/DVL830BBM/. Като характеристики как е според вас? Някой има ли лични впечатления от модела?
Ютията изглежда много много хубава. Аз имам Филипс със същото покритие на плочите и грантирам, че са много добри. Тези ютии и не прокапват. Единствено не съм запозната с технологията "OptimalTemp" какво точно представлява. В Техномикс е малко по-евтина: https://www.tehnomix.bg/yutiya-philips-gc-4932-20

Друга, също хубава ютия е тази:
https://www.tehnomix.bg/yutiya-philips-gc-4881-20

# 14
  • Мнения: 418
petiaivanov, много благодаря за отзива. Поръчах я все пак. Надявам се да е сполучлива. Колкото до технологията "OptimalTemp", в описанието пише, че не се нагласява температура, а ютията сама я регулира спрямо дрехата (плата). Аз я поръчах от емаг, защото ми се появи и някакъв ваучер с 10% отстъпка и така излезе около 129 лв. (много добра цена за мен)

Общи условия

Активация на акаунт