Убийството на Виктория Маринова - журналистка от Русе

  • 105 230
  • 2 652
  •   1
Отговори
# 2 310
  • Мнения: 46 520
Аз пък не мисля, че е толкова лесно да се намери телефон, ако не знаят точно къде е. Ако е включен ще видят в коя клетка е или в коя е бил последно, но в такива места, които са извън такива с гъсто разположени сгради, клетките имат голямо покритие, километри.
...Електронните устройства може да се проследяват без значение дали са изключени...
Сигурно ли е това за изключените? За първи път чувам такова твърдение.

# 2 311
  • Мнения: 1 165
Могат да проследят кога е бил включен последно - 11:25 ч.,но не и точното местонохождение. Обвиняемият е дал сведения къде се намира с точност - като си тръгвал от местопрестъплението го видял, заедно с прословутия калъф(изключил го), а между калъфа и телефона била служебната карта на жертвата - от телевизията. От страх да не се разбере коя е, го заравил.
Иначе версията,че не е искал да я убие и просто първия удар в носа по случайност е бил фатален тотално издиша - 7 удара в лицето и главата, 2 ЧМТ

Последна редакция: сб, 20 окт 2018, 01:53 от Organza

# 2 312
  • Мнения: 9 196
Аз пък не мисля, че е толкова лесно да се намери телефон, ако не знаят точно къде е. Ако е включен ще видят в коя клетка е или в коя е бил последно, но в такива места, които са извън такива с гъсто разположени сгради, клетките имат голямо покритие, километри.
...Електронните устройства може да се проследяват без значение дали са изключени...
Сигурно ли е това за изключените? За първи път чувам такова твърдение.


Изключени не могат. Другите - да. Трябва да предполагат поне къде е, за да пуснат хеликоптер и да може да улови сигнал, някакъв разумен радиус. Но един град, като Русе, който предполагам е поне 10 пъти по-малък от София, за няколко часа могат да го сканират. Ако имат с какво, разбира се.

# 2 313
  • Мнения: 1 594
 Омръзна ми някакви социолози да ни обясняват как този етнос бил демонизиран. Ето как разсъждават братята роми:

Последна редакция: сб, 20 окт 2018, 09:48 от Карла_Карла

# 2 314
  • Мнения: 9 196
Колко гнусна мутра има тоя. И тоя заучен гнусен маниер - съжалявам, не помня ... бе твойта м***, мръсна гадино, като мръсни гадни кучета са. Зверове пред по-слабия, сълзи и сополи, като ги сгащят. Не може едно изречение правилно да каже смрадливеца грозен - била го хванала за коса, абе алооо, коя бяла жена ще те хване за мазната, въшлива четина бе. Буквално ми де доповръща, като го гледах този помияр.

# 2 315
  • Мнения: 1 399
Абсолютно съм сигурна, че включено или изключено устройството има как да се проследи. Изисква се съдействие на оператора и определена техника и не се ползва за откраднати или загубени телефони, макар че сигурността ми е точно защото лично съм била свидетел на намиране на апарат по този начин като услуга, и то преди 10+ години. Точността беше +/- няколко метра (един етаж на сграда) ако правилно си спомням.

Модерните телефони пък изобщо никога не са напълно изключени - за това писах, че единствения вариант да не са го намерили е да е в Дунава - предполагам водата просто ще го повреди фатално, не че байното е знаел, че така ще се изключи.

# 2 316
  • Мнения: 163
Айфоните имат функция за търсене дори при изключен апарат.

# 2 317
  • Мнения: 1 165
Мисля,че не е била с айфон.. имате ли инфо?

# 2 318
  • Мнения: 2 352
Ако телефонът е изключен и няма карта как оператора ще го фиксира къде е? Айфоните нямат възможност да бъдат намерени ако са изключени. Поне моя няма такава функция.

# 2 319
  • Мнения: 46 520
Абсолютно съм сигурна, че включено или изключено устройството има как да се проследи. Изисква се съдействие на оператора и определена техника и не се ползва за откраднати или загубени телефони, макар че сигурността ми е точно защото лично съм била свидетел на намиране на апарат по този начин като услуга, и то преди 10+ години. Точността беше +/- няколко метра (един етаж на сграда) ако правилно си спомням.
Да не би да е било с GPS? Но не всеки телефон е с такъв.

# 2 320
  • Мнения: 1 594
Eдинственият начин да се проследи местоположението на мобилен телефон е инсталирането на софтуер на този телефон. Собственикът на телефона обаче трябва да е дал разрешението си.
https://www.digital.bg/kak-da-prosledim-mestopolozhenieto-na-mob … rticle602649.html

# 2 321
  • Мнения: 2 352
Всички тези начини са известни и използваеми ако изгубеният телефон е включен. Ако обаче както се предполага, телефонът е бил изключен, според мен няма начин да бъде проследен. Може единствено да се засече последната му локация от преди да бъде изключен.

# 2 322
  • Мнения: 9 196
Някои телефони винаги си излъчват сигнал, но не и когато падне батерията например. Тогава няма как.

# 2 323
  • Мнения: 1 399
Ще говоря технически глупости вероятно, защото не съм запозната с точното устройство на телефоните. 
Да, нещо като GPS, само че не се включва/изключва както стандартния, не беше и обвързано със сим-картата. Мисля, че съдействието от оператора беше, за да се вземат някакви данни за апарата, понеже не помня имаше ли кутия, документи.
Въпросният телефон се намери изключен и без карта в едно чекмедже -т.е. излъчвал си е каквото трябва. На ония години съдейства човек от някаква част от МВР, дето далеч не се занимава с такива неща по-принцип, та той сподели, че няма телефон, който не може да бъде засечен, поне до няколко дни, тъй като и с паднала батерия има някакъв допълнителен заряд, който да съхранява настройките. Много добре си го спомням и защото тогава се носеха някакви градски легенди за нокиите с фенерче, че не могат да бъдат проследявани, а се оказа, че и това са глупости.
Естествено, по ред причини не се използва масово, но при такова престъпление едва ли няма да се възползват от ресурсите си.
Впрочем, и за Самсунг и Айфон са ми излизали подобни предложения за приложения, които проследяват апарата, но не съм се интересувала подробно как точно работят.


# 2 324
  • Мнения: 973
Не са се занимавали да следят телефона. , защото имаха заподозрян много бързо след случката и беше ясно че хванат ли го ще излезе и телефона . А и телефона в този точно случай няма никаква връзка със станалото.
Иначе защо да не може да се проследи , аз на моя айфон съм включила функцията за намиране на телефона , но и да не е - предполагам става , но изисква техническо време.

Общи условия

Активация на акаунт