Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 128 936
  • 906
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 10 210
Емайлираният чугун не залепва, когато храната е готова. Аз имам грил-тиган. Ако пържолата е сурова и искам да я повдигна - не е добра идея. Когато е изпечена от едната страна, без проблем се обръща, за да изпека и другата страна. Керамичният ми тиган е по-незалепващ, той не е за грил. Не си сменям чугунения грил-тиган, дава ми вкуса на барбекюто, но нямам намерение да стоя в градината при тези температури. Smiley Всеки си преценява какво иска да се случва в кухнята му, да не звучи като навиване с този чугун. Simple Smile

# 271
  • Мнения: leet
Не залепва в еайлирануя чугун, в грил тигана не слагам никаква мазнина и след 5-6 минути на средно висока темоература месото се отлепя без нищо да е залепнало. Аз също не бих използвала алуминий, иначе съм за всички съдове, в които не е вредно да се готви. Емайлът, стъклото и керамика също могат да бъдат вредни, колкото и тефлона, всеки сам решава каква марка да избере

# 272
  • Варна
  • Мнения: 987
А мнения за тази тенжерка имате ли? Simple Smile

https://pochehli.com/tendzhera-luminarc-vitro-3-l

# 273
  • Мнения: 9 170
html://Amazon.com_ Lodge L8SKL Cast Iron Pan, 10.25_, Black_ Kitchen & Dining.
View Image Gallery
Lodge L8SKL Cast Iron Pan, 10.25", Black

 It literally EXPLODED!
By Amazon Customer on Jun 24, 2018
I turned the pan on to heat, turned to prep the meat, I heard a loud crash! Half the pan was upside down! My husband ran in, the half upside down wasn't even hot enough to need a glove! I was very lucky, this could have been a whole lot worse.!!
Images in this review

# 274
  • Мнения: 10 210
Новите колекции на Луминарк са без олово и кадмий (освен ако не става въпрос за изделия от кристал), но не виждам тук да е посочено изрично. Можеш да им пишеш и да попиташ за документ за този артикул, който посочва резултатите от тестване за тежки метали. Ако ти е важно. Hands V

# 275
  • Мнения: 3 659
html://Amazon.com_ Lodge L8SKL Cast Iron Pan, 10.25_, Black_ Kitchen & Dining.
View Image Gallery
Lodge L8SKL Cast Iron Pan, 10.25", Black

 It literally EXPLODED!
By Amazon Customer on Jun 24, 2018
I turned the pan on to heat, turned to prep the meat, I heard a loud crash! Half the pan was upside down! My husband ran in, the half upside down wasn't even hot enough to need a glove! I was very lucky, this could have been a whole lot worse.!!
Images in this review


Това доказва, че чугунът е по-неустойчив от керамиката ли?

# 276
  • Мнения: leet
Новите колекции на Луминарк са без олово и кадмий (освен ако не става въпрос за изделия от кристал), но не виждам тук да е посочено изрично. Можеш да им пишеш и да попиташ за документ за този артикул, който посочва резултатите от тестване за тежки метали. Ако ти е важно. Hands V
Pyroflam на Pyrex са без олово и кадмий и са на подобна цена

# 277
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 171
Мирела, това черничкото на катмите горчеше ли?😎 Сори за тъпия въпрос... А миризмите смесват ли се, когато не се мие? Например катмите имаха ли мирис на предишното приготвено в тигана ястие? Доста ми е странно това с не миенето, трудно си го представям, но сигурно се свиква.

оправи си пощата за лични съобщения според инструкцията.  Laughing

# 278
  • Мнения: 9 170
О не, просто че се случва явно и чугуна да се счупи, което е невероятно , нали?

https://goodlife.bg/article/39-Istinata-za-chugunenite-tigani

# 279
  • Мнения: 3 659
Ами ако беше прочетено написаното от мен, аз не отричам, че чугунът също се чупи. Невероятно, нали?

# 280
  • Мнения: 1 359
Новите колекции на Луминарк са без олово и кадмий (освен ако не става въпрос за изделия от кристал), но не виждам тук да е посочено изрично. Можеш да им пишеш и да попиташ за документ за този артикул, който посочва резултатите от тестване за тежки метали. Ако ти е важно. Hands V
Pyroflam на Pyrex са без олово и кадмий и са на подобна цена

Ще бъда изключително благодарна, ако някой ми каже, къде в България продават въпросните тенджери Pyroflam на Pyrex. Отдавна съм хвърлила око на стъклокерамичата на Луминарк, но се въздържам именно, защото досега няколко пъти Pyrex са препоръчвани пред тези на Луминарк. Сериозно съм разгневена, защото продават всякакви видове и форми на Пайекс от стъкло, а тенджерите им ги няма никъде. Убих се да ги търся. Просто не доумявам какъв е този избирателен внос. Ами не искам да си правя карта за една тенджера, не че е маловажна за мен, а защото си имам причини.... Ядосана съм и съм тъжна едновременно Sad

# 281
  • Мнения: leet
Някой беше писал за тях, (в предишната тема мисля), че ги има в Бьлгария. Иначе ги има в английския амазон, с превозвач сигурно ще са на по добра цена от България

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Аз съм си взимала моята от английския Амазон с посредник т.е. без да плащам космически доставки до БГ. Много си я обичам и смятам да си взема и по-малка от същите (моята е 3 литрова с допълнителна стъклена приставка за варене на пара). Само да издебна добра цена пак Wink

# 283
  • Мнения: 5 675
Може ли да ми предложите среден клас добри и безвредни съдове за готвене?

# 284
  • Мнения: 1 965
Имам съдове от йенско стъкло. Някой от соц. време, други наскоро купени. Как да разбера имат ли олово и мога ли да огранича отделянето му при готвене?

Общи условия

Активация на акаунт