Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 128 732
  • 906
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 659
Ако чугунът не е удачен, защото е тежък и по-скъп, то бих си взела стъклени, без олово. Не знам какво точно означава витрокерамика, но предполагам, че също е безвредна и добър избор.

# 496
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Тя май не става за индукционен котлон?
Не мога да й видя описанието през телефона.
Мда, точно за индукционен не става, няма как. За всички други е ОК.

# 497
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Жалко. Много е красива.
На Le Creuset чугунените също ми харесват, ама са ми прекалено скъпи.

# 498
  • Мнения: 1 336
 Pyroflam на Pyrex са без олово и напьлно безопастни за готвене и сьхранение на храна. Тези на Luminarc не сьм сигурна дали нямаха олово

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 10:18 от blue75

# 499
  • Мнения: 1 758
Тези Pyrex на доста добра цена, явно и качество , освен да си спестя сумата за Le Creuset.

# 500
  • Мнения: 1 336
Има доста марки който предлагат комплекти стомана 18/10, тези на Pyrex сьщо са вариaнт, Riess сьщо.  Le creuset са известни с чугуна си и аз лично само това бих купила от тях

# 501
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Pyroflam на Pyrex са без олово и напьлно безопастни за готвене и сьхранение на храна, , подходящи за индукционни котлони. Тези на Luminarc не сьм сигурна дали нямаха олово
Не. не са подходящи за индукционни котлони:
Wondering whether to simmer your dish on the stove or in the oven? With vitroceramics, it is no longer a question of taste! Highly resistant to heat and time, this material can be used on all types of burners**, in traditional ovens, and in the microwave.
* except lid
**except induction

# 502
  • Мнения: 3 607
Pyroflam на Pyrex са без олово и напьлно безопастни за готвене и сьхранение на храна, , подходящи за индукционни котлони. Тези на Luminarc не сьм сигурна дали нямаха олово
Не става за индукция  Пюрекс.

# 503
  • Мнения: 1 336
Pyroflam на Pyrex са без олово и напьлно безопастни за готвене и сьхранение на храна, , подходящи за индукционни котлони. Тези на Luminarc не сьм сигурна дали нямаха олово
Не става за индукция  Пюрекс.
Да, грешката е моя. В техническите характерсити пише, че става , но на кутията не е отбелязано, че са подходащи за индукция

# 504
  • Мнения: 6 276
Е как ще става за индукция, нали е керамика?! Трябва да има стоманено дъно вградено, за да стане един съд за употреба върху тези котлони. Не че няма, ама изрично е упоменато наличието на такова!

# 505
  • Мнения: 320
Здравейте, имам въпрос за стъклените съдове от Икеа. Според вас в студена фурна ли се поставят или може и в нагрята? Чета в сайта на Pyrex, че за техните съдове няма проблем, но са от боросиликат, а моите са си от обикновено топлоустойчиво стъкло.

# 506
  • Мнения: X
 Very zen, ако са йенско стъкло, би трябвало да може

# 507
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 139
Здравейте, имам въпрос за стъклените съдове от Икеа. Според вас в студена фурна ли се поставят или може и в нагрята? Чета в сайта на Pyrex, че за техните съдове няма проблем, но са от боросиликат, а моите са си от обикновено топлоустойчиво стъкло.
аз предварително нагрявам фурната ако се наложи до около 120-140 градуса. няма проблем ако съда е със стайна температура.  ако го вадя от хладилника тогава предпочитам фурната да е студена.

# 508
  • Мнения: 6 276
Както са ти отговорили на 100 градуса и малко отгоре може да сложиш и чиния във фурната ако е била на стайна температура, иначе от хладилника ако вадя и слагам винаги е от началото, за да се темперира и топля на 120-130 градуса. Ти не си посочила за топлене на храна или за готвене питаш?!

# 509
  • Мнения: 320
Благодаря за отговорите. За готвене ги ползвам, най-често печене на месо, риба или яйца със зеленчуци на 180/200 градуса. За по-сигурно значи в студена фурна докато си купя нещо по-хубаво на Pyrex.

Общи условия

Активация на акаунт