Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 127 629
  • 906
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 3 659
Радвам се, че е помогнало. Разбира се след това отново изтърквам с мека гъба и с останалата в тигана сода. Само не ползвай твърди гъби, че се драска емайла. Може и с оцет да пробваш, содата шупва, не знам дали помага, но не пречи.

# 541
# 542
  • Мнения: 45
Здравейте. Имам проблем със съдове от Икеа. Поръчах си ето този комплект: https://www.ikea.bg/products/cookware/pots-pans/cookware-sets/ou … -chasti/30286416/ Пристигна на 12.09. и започнах да го ползвам на следващия ден. В касеролата готвих точно две неща и се появиха петна (прилагам снимка). Приличат ми буквално на олющено. Помислих, че само тя ще е проблемна, но днес видях, че и по едната тенджера има малко петънце (всъщност по-малката тенджера и тигана не съм ги ползвала още). Та сега ще се свържа с някой от Икеа, за да ми кажат какво да правя и дали мога да ги върна. Пише, че стават за газов котлон (у дома на такъв готвим), стават за съдомиялна, могат да се използват железни прибори, а дори могат да се слагат във фурната. Ем то добре, ама за няма и две седмици да се появат такива неща - това не е нормално! Много се разочаровах Sad Някой имал ли е такъв проблем (дори и да не са икейски съдове)? Ако не ми върнат парите или не ми ги заменят, как да процедирам? Sad

# 543
  • Мнения: X
Направо отиди да ги върнеш. Колко им е гаранцията?

# 544
  • Мнения: X
Най-вероятно няма да имаш проблем с Икея, обади им се по телефона и се разберете. Въпросът е дали да се съгласиш на замяна, защото е възможно пак да се появят същите петна и на новите съдове.

# 545
  • Мнения: 45
Ами на тези точно не пише да има гаранция и не знам какво ще се случи. А иначе не бих взела същите. Има един друг комплект 365+, който има 5 год. гаранция, но предполагам е същия материал.. та не знам какво ще правя точно. Въпросът е защо се е получило това Sad

# 546
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
Пиши им на ИКЕА, прати им снимки и си направи рекламация. Ние ползваме повече от 10години тенджери на 365+ и нямам оплаквания, а сега си взех чугунена тенджера и съм много доволна (отделно я взех само за 20евро, а не на оригиналната цена, но не е ползвана и е купена от магазина).

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 14:24 от colibri

# 547
  • Мнения: X
И аз имам ето тази тенджера от серията 365+ и си я ползвам без проблеми. Само от неръждаема стомана пише, че е.

Икея са коректни по принцип, затова им се обади, те ще те насочат как да процедираш. Само касовата бележка дано си пазиш, защото тя ще е важна за рекламацията.

# 548
  • Мнения: 10 174
Няма нужда да е посочена гаранция, има срокове, които текат по ЗЗП, а в случая няма и месец от покупката!

# 549
  • Мнения: 3 659
Проверете в упътването за употреба, ако има такова, дали пише да не се слага сол, преди водата да заври. Подобни петна се получават от това.

# 550
  • Мнения: 1 644
Проверете в упътването за употреба, ако има такова, дали пише да не се слага сол, преди водата да заври. Подобни петна се получават от това.
И аз щях да пиша същото,че ми приличат точно на петна от сол.

# 551
  • Мнения: 45
Пише го това за солта и сме следвали инструкциите, но явно е нещо друго. Пробвах с гореща вода и оцет да покисне - ми нищо не стана Sad Вчера не можах да се свърша с никой от Икеа. Днес пак ще пробвам.

# 552
  • Мнения: 452
И аз щях да напиша директно със съдовете и касовата бележка и в Икеа, но видях, че са закупени с доставка, затова,ако не ти е удобно на място, в който и техен магазин да ги върнеш, си направи онлайн рекламацията и не би трябвало да има проблем с обратното транспортиране.

# 553
  • Мнения: 755
Тъй като в момента съм без тиган, реших да направя няколко неща в стоманената ми тенджера за да преценя дали да взема стоманен тиган. Снощи правих омлети, долу горе станаха. Днес имах едно готово кордон бьо и след като загрях и направих теста с водата, сложих малко олио и мръфката. Мазнината изгоря и стана кафяво дъното, няма чистене. Сега сложих препарат, който ще я почисти, но кажете ми моля ви къде бъркам? Наистина не знам вече какъв тиган да си взема Sad

# 554
  • Мнения: 1 296
Здравейте. Имам проблем със съдове от Икеа. Поръчах си ето този комплект: https://www.ikea.bg/products/cookware/pots-pans/cookware-sets/ou … -chasti/30286416/ Пристигна на 12.09. и започнах да го ползвам на следващия ден. В касеролата готвих точно две неща и се появиха петна (прилагам снимка).
Чета в материал: Алуминий, Teflon. В тема за безвредни съдове коментираш нещо от алуминий + тефлон.

Общи условия

Активация на акаунт