Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 128 992
  • 906
  •   2
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 8 280
Ами незнам..... затова питам. Имам една австрийска тенджера /от преди доста години/ на нея и стените ловят. Но на останалите ми само дъната
Щом дъното лови магнита, ти стига ще раза индукцията. Примерно моят Цептер е от старите (с черните дръжки) и не става за индукция, съобразила съм си котлоните с това.

# 796
  • София
  • Мнения: 4 493
Ами незнам..... затова питам. Имам една австрийска тенджера /от преди доста години/ на нея и стените ловят. Но на останалите ми само дъната
Щом дъното лови магнита, ти стига ще раза индукцията. Примерно моят Цептер е от старите (с черните дръжки) и не става за индукция, съобразила съм си котлоните с това.
Аз не търся съдове за индукционни котлони, просто бях решила да сменя тези които ползвам и да си купя нещо по-безвредно, та въпросът ми беше дали тези WMF са ок за ползване след като пише стомана 18,/10 и магнит не лови стените, а само дъното. .. исками се нещо по-безвредно да ползва, аз вредни си имам ...

# 797
  • София
  • Мнения: 8 280
Ами така отбелязват стоманата (все пак тя не е чисто желязо)
А моите съвсем не ловят магнита. Имам разни неща на WMF, но не са съдове за готвене (само една малка ксенола като за 1 яйце), мисля, че са ОК.

# 798
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
Здравейте,

Бих искала да си закупя съдове за индукционен котлон и си хареса тези:
https://www.emag.bg/komplekt-tendzheri-blaumann-bl-3246/pd/DHJJ7GBBM/
https://www.emag.bg/komplekt-tendzheri-blaumann-bl-3133-bl3133/pd/DH9QX0BBM/

Моля, ако някой има такива, да сподели мнение. Досега не съм ползвала индукция и не зная дали това, което съм харесала като комплект е с добро качество.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 13:32 от Бубoлина

# 799
  • София
  • Мнения: 4 493
Тези ги има в айко - можеш да ги видиш на живо....

# 800
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 682
В нашия град, няма Айко. Искаше ми се, ако има ползвател, да сподели.

# 801
  • София
  • Мнения: 9 919
Правоъгълна купа (стъкло) не много голяма (да може и в раница да се носи) да препоръчате? Ако е добра пластмасата може и два вида да взема.

# 802
  • София
  • Мнения: 8 280
Starrydream, Emsa: https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01N3A4QCZ/ref=ppx_yo_mob_b_track_ … ie=UTF8&psc=1
Доста се колебах преди да го взема - има няколко лоши отзива в Амазон.
Не съм ги тествала още.
Първите сами от една промоция на Пикадили (от времето, когато се появиха в София).
След това купувах от Амазон.

Имам и пластмасови със същия размери, както и по-големи - квадратни (с размера на дългата страна на тези които съм показала - 500 мл).
Тези ги взех с идеята за гювече, което са може да си го носиш на работа.

Капаците много добре затварят, според инструкцията стават за  фурна, MW, миялна, фризер, само не трябва да се променя рязко температурата. Аз специално търсих да става за фурна.

# 803
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Правоъгълна купа (стъкло) не много голяма (да може и в раница да се носи) да препоръчате? Ако е добра пластмасата може и два вида да взема.

Аз ползвам няколко от ИКЕА и съм много доволна, имам 4 различни размера и форма. Могат да се слагат във фризера, да се претопля във фурна. Капаците се купуват отделно, има различни възможности.
Ето: кутия и капак.

# 804
  • софия
  • Мнения: 25 452
Аз съм доволна от кутиите на tupperware.

# 805
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз също съм с Tupperware - стават и за миялна, кристалуейв серията става и за микровълнова. Плътно затваряне на капаците ....

# 806
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Аз също съм много доволна от Tupperware , само в тях си нося храна на работа . Не пропускат , спокойно си я нося в дамската чанта .

# 807
  • Мнения: X
На Икея купите са малко тежки, иначе са хубави. Аз ползвам такава на работа, за да си купувам храна от стола и да не ползвам еднократна пластмаса, но ако трябва да я разнасям от вкъщи всеки ден, ще ми идва в повече теглото й.

# 808
  • София
  • Мнения: 2 298
Ако е за носене на храна, аз след като опитах какви ли не съдове, се спрях на термоси за храна на Икеа. Така храната ми е топла за обяд, което ми е важно, защото не искам да я топля в микровълнова, а само това е алтернативата в работата ми. Леки са. За обяд през седмицата предимно готвя през нощта на програми за 2-3 часа  (с отложен старт на фурната или мултикукъра) и на сутринта сипвам вече в такъв термос и за детето за обяд у дома. Преди фурната или мултикукъра работеха на функция за поддържане на топлината до обяд само за една порция, докато тя се прибере от училище, сега това си го спестявам с термоса за храна.

# 809
  • София
  • Мнения: 11 484
За термосите на Икеа - вряла ли трябва да се сипе храната сутринта, за да е топла за обяд?
Стават ли и за твърда храна, или само за супи?

Общи условия

Активация на акаунт