Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 5

  • 129 071
  • 906
  •   1
Отговори
# 810
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
В темата за "Кутията за обяд - какво приготвяте за обяд за училище и офиса" има доста мнения за термоси, които са удобни да се сложи супа или нещо друго. Ние имаме ето този и децата не са се оплаквали. Слагам сутрин (около 7часа) храната топла, а те обядват в 13часа и казват, че е приятно топла.

# 811
  • София
  • Мнения: 11 489
Благодаря.

# 812
  • Варна
  • Мнения: 373
Не ви ли притеснява, че като се държи храната топла толкова дълго време е идеална среда за развитие на микроби. Топла и влажна. Мисля, че е по-добре храната да се стопли преди ядене. Дори до степен да е една идея гореща.

# 813
  • София
  • Мнения: 4 493
Какво мислите за този комплект - намален е в амазон - https://www.amazon.de/WMF-Induktionst%C3%B6pfe-Stielkasserolle-u … id=A3JWKAKR8XB7XF

# 814
  • София
  • Мнения: 2 298
Доколкото знам храната трябва да се поддържа топла над 65 градуса за да не е опасно. В термоса я слагам гореща и на обяд продължава да е над 65 градуса.
Използвам го не само за супа, а за всякакви храни - напр. мусака, пълнени чушки, паста, ориз ....
Лично за мене това е по-добрият вариант, дори няма изстиване и последващо топлене на храна, изключвам алтернативата топлене в микровълнова фурна, при което се въздейства върху молекулите на храната, съответно върху хранителната й стойност.

# 815
  • Бургас
  • Мнения: 821
Мацки, хубави ли са чугунените грил тигани на Лава в Кауфланд. Сега са 20 лв та им се чудя.

# 816
  • Мнения: 1 736
Мацки, хубави ли са чугунените грил тигани на Лава в Кауфланд. Сега са 20 лв та им се чудя.
Аз си взех по Коледните празници също оттам за 20 лв. Много съм доволна, правила съм рибка,пържолки, кюфтенца, зеленчуци - страхотни стават. Само много внимавам на керамичните котлони, леко го поставям, леко го вдигам Simple Smile.

# 817
  • Мнения: 3 608
За 20лв може ли да е хубаво???

# 818
  • Бургас
  • Мнения: 821
А в миялна може ли да се мие.. Пише, че е емайлиран.

# 819
  • Мнения: 9 180
Аз си пускам в миялната, няма проблем!

# 820
  • София
  • Мнения: 1 668
Аз взех такъв от Кауфланд и за моите котлони ( индукционни) не става. Загрява прекалено много , котлоните изключват и започват да мигат, мисля че мога да ги повредя така. Сега се чудя какъв друг тиган оребрен да вземам

# 821
  • София
  • Мнения: 1 486
Полезна статия за материалите и покритията - https://www.24chasa.bg/zdrave/article/6965089

# 822
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте, следя темата от няколко години, но след като си купих тенджери не съм чела внимателно всеки пост 😁 сега обаче ще сменям тиганът за палачинки и бих искала да взема отново нещо качествено, безвредно и незалепващо ( ако съществува). За момента ги правя в чугунен тиган, но някак сме свикнали да са една идея по-тънички Simple Smile много ще съм благодарна за препоръки, цената не е фактор.

# 823
  • Мнения: 1
Здравейте! Минах през Метро  да купя 2 тенджери на Хром Силистра, но нямаше от малките (а ми трябва за готвене за дребосъка ми), та сгреших да взема 2 тенджери от неръждаема стомана на Tarrington house (марката на Метро) с многослойно дъно. Бяха опаковани с фолио и имаше картонче, което пречеше да им огледам вътрешността (неслучайно явно). Разопаковайки ги вкъщи, забелязах, че има черен прах на места - четох, че е резултат от полирането. Както и да е, измих ги както си му е редът, но на дъното на малката тенджера от вътрешната страна на едно място остана чернилката. Измих я повторно и лъсна грозната истина - некачествено полиране.
Моля, някой по-компетентен да каже дали е безопасно да се готви в такъв съд, ако не за малкия, поне за нас.
За рекламация няма смисъл да се говори, не съм от града, от които ги купих.
ПС: Много ме е яд, ама си е моя грешката - какво качество съм очаквала от китайски тенджери Close

# 824
  • София
  • Мнения: 9 920
Не знам в коя тема да пиша, но се надявам някой педант по обемите да чете тук Grin

Купих си уж 40мл бурканчета (аз имам предостатъчно от 30мл и търсех нещо около 50-60мл но не открих за цена под 1лв) за хранителна-търговска цел.
 Взех един пакет и днес отварям и гледам че са почти като тези които имам...
Взех мерителен цилиндър и 40мл идва на 1мм от ръба на преливане?! Според вас как трябва да се оценява обема на буркан? Чувствам се подведен, а  взех 20 бр. Та, преди да се обадя, реших да се консултирам с вас Bowtie Yum

 Аз мисля че е до първия ръб (даже под него) (ляво) е стандарта.
 
Някой ако знае къде се продават 45-70мл (10тина бройки, ми трябват) да пише.

Общи условия

Активация на акаунт