След депозитите накъде? - 2 тема

  • 37 046
  • 245
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 478
Какво мислите за инвестирането в криптовалути, както и за копането на такива? (Майнинг)

Балон, забрави, ще загубиш пари. Кракто и ясно. Когато стартираха, да, някои хора направиха пари.
Сега не си играй.

Видеа в тубата колкото щеш, ако знаеш английски. Виж на Jordan Belfort, примерно анализите, твърдо против е.

Второ, за копаене трябва да инвестираш хилядрки в хардуер, който трудно ще изплатиш, подтовена ли си? Не вярвам.

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 20:24 от FragranceFanatic

# 31
  • София
  • Мнения: 15 910
Какво мислите за инвестирането в криптовалути, както и за копането на такива? (Майнинг)
 
Закъснял/а си. Имаше смисъл в началото, вече е безпредметно.
Но може да ги търгуваш като ДЗР на някоя онлайн платформа.
Най-добре на day trading, за да спиш спокойно.
Ако имаш определена, прежалима сума пари може да си начешеш крастата.

# 32
  • Мнения: 192
Имам предложение за закупуване на машина, уж с възвращаемост 7-8 месеца, имам и парите, не знам обаче заслужава ли си да ги дам? Simple Smile)

# 33
  • София
  • Мнения: 15 910
Ако парите са ти излишни и лесно придобити - дай ги. После сама ще се убедиш защо сегашния собственик я  продава. В този вид инвестиции това, което е станало вчера не е задължително да се случи и утре.
След като не разбираш от дейността поне прочети - има доста информация в специализираните форуми.

# 34
  • Мнения: 2 478
Didi Nicк, зависи колко е сумата, но ако толкова искаш да ги инвестираш, почети малко и ги сложи в добър и диверсифициран балансиран индексен фонд. Не ме питай къде, порови, поинтересувай се, посъбери още някой друг лев, ако трябва, и ако решиш - действай.

# 35
  • Мнения: 4 320
Е, те се сринаха криптовалутите. Спечелиха тези в началото. В първите години голяма част от биткойните са собственост на близнаците Уинкълвос - тези, които съдиха Зукърбърг за открадване на идеята за фейсбук. Мисля, че направиха някой и друг милиард от биткойни в началото и сега печелят от платформи и борси за онлайн търговията им.

А ти чакай да копаеш и да спечелиш.

Избери си фонд/портфейл от фондове, според вкуса и парите си и гарантирано ще спечелиш повече или поне ще изгубиш по-малко.

# 36
  • Мнения: 192
Може би сте прави, но все пак бъдещето не е ли в криптовалутите? Все пак на все повечеместа може и да се плаща с такива. Това не ми дава мира. 😂

# 37
  • Мнения: 1 191
Може би сте прави, но все пак бъдещето не е ли в криптовалутите? Все пак на все повечеместа може и да се плаща с такива. Това не ми дава мира. 😂

Вчера това обсъждах с колега. В момента каквото изкопа го дава за ток, но поне си топли хола. Simple Smile

# 38
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Имам предложение за закупуване на машина, уж с възвращаемост 7-8 месеца, имам и парите, не знам обаче заслужава ли си да ги дам? Simple Smile)
Криптосите се оказаха поредния балон - понци-схема за наивници.
Инвестиралите в криптоси от началото на годината са вече към 85% на минус. Някои даже повече.
Печатането отдавна е на загуба - разходите са много по-големи от приходите.

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 14:11 от BlueIce

# 39
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Може би сте прави, но все пак бъдещето не е ли в криптовалутите? Все пак на все повечеместа може и да се плаща с такива. Това не ми дава мира. 😂


Криптосите през последните няколко години се намножиха толкова много, че ги удари хипер-инфлацията. Закономерно стойността им започна да спада непрекъснато и според мен ще продължат да се обезценяват, докато ударят нулата.
За платежно средство със сигурност не стават, по-скоро стават за средство за имами в интернет.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 192
В началото на миналата тема ви споделих след имотите, които купихме 2012-2014 година накъде се насочихме. Към Земеделската земя. 2014 купихме в Бургаска област, 3та категория няколко парцела на цени 500-550. ТАзи година рентата беше 35лв - над 6.5%. На парите не се дължат данъци.
2015 купихме във Видинска област - 2ра категория, на 600лв. Тази година рента 40лв.  Peace
Да бяхме взели повече тогава, беше евтино. Сега парцели под 1000лв не се намират. А цената си расте всяка година.
В началото на тази година купихме Криптовалута - Биткойн и Етериум - 1 биткойна и 5 етериума. Резултатът е плачевен. Не са много и си ги държим, може пък да станем милионери  Mr. Green
Копокапа да си даде резултатите от вложенията в ДСК, които много се гордееше  Wink

# 41
  • Мнения: 468
В началото на миналата тема ви споделих след имотите, които купихме 2012-2014 година накъде се насочихме. Към Земеделската земя. 2014 купихме в Бургаска област, 3та категория няколко парцела на цени 500-550. ТАзи година рентата беше 35лв - над 6.5%. На парите не се дължат данъци.
2015 купихме във Видинска област - 2ра категория, на 600лв. Тази година рента 40лв.  Peace
Да бяхме взели повече тогава, беше евтино. Сега парцели под 1000лв не се намират. А цената си расте всяка година.
В началото на тази година купихме Криптовалута - Биткойн и Етериум - 1 биткойна и 5 етериума. Резултатът е плачевен. Не са много и си ги държим, може пък да станем милионери  Mr. Green
Копокапа да си даде резултатите от вложенията в ДСК, които много се гордееше  Wink


За много години!!!
Преди ви казах и сега повтарям - поздравления за инвестицията в земя.
Не знам новата рамка на ЕС след 2020 дали няма да обърка рентите - там има притеснения...
По принцип нищо субсидирано не носи доход вечно, защото рано или късно субсидията секва.

В отговор на въпроса ти - на всички които следят е ясно, че в БГ капиталовия пазар пада от 1,5г.  - ето защо е нормално и активите търгувани там да понижават стойността си Simple Smile
Моята инвестиция в ДСК Растеж не е изключение и за 2018 ми носи 10% виртуална загуба. Казвам виртуална, защото както споделих и по-рано не продавам, а добавям ежемесечно и всъщност сега имам с около 1500дяла повече от колкото при старта. За да не съм голословен, отново прилагам снимка:



Защо добавям от "губеща позиция"? Мисля, че тази мисъл дава отговор на това, което правя колкото и безумно да изглежда в очите на някой:  "“You make most of your money in a bear market, you just don’t realize it at the time.” -Shelby Cullom Davis"

Продължавам да купувам и директно на БФБ  - фармация, един фонд за офиси под наем, финанси и индустриални компании с ниски дългове и добра добавена стойност. Ако пазара задържи спада до лятото, ще реинвестирам и получените дивиденти. За разлика от НИ или земя на капиталовия пазар може да купиш толкова парченца(акции) за колкото имаш пари - няма нужда да чакам 3-5г. за да събера цялата сума Мисля си, че ако получим покана за ЕРМ2 това ще донесе силен оптимизъм на БФБ и особенно на финансовите компании.

Така и така се  навих да отговоря на въпроса Ви, да споделя нещо ново за мен и то се нарича REVOLUT

Това е финтех компания създала дигитална банка(с банков лиценз и защита в ЕС до 100 000Е), която предлага услугите си с доста по-ниски такси и разходи. Дебитната им карта позволява теглене от банкомати в над 130 страни, като теглене на до 200Е(в съответната валута) е без такси. Очаква се до 1-2 месеца да стартират и алтернатива на щатската Робинхуд или по-точно да предложат покупко-продажби на ценни книжа без такси, което ме накара да им стана клиент. За сега съм приятно изненадан. Направих си сметка - преведох сума, избрах валутата в която искам да се съхраняват парите ми, като всичко стана без такси и с добър курс на валуттен обмен. Парите се съхраняват по сметка в английската банка Лойдс, отново без каквато и да е такса. Безплатно получих вече дебитна карта и чакам да стартират търговията с ЦК. Ето тема по въпроса за тези от вас които пътуват често извън БГ може да е от полза :
https://magelanci.com/forums/topic/8075-%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D0%B8 … 82%D0%B0-revolut/

ето и сайта на компанията за интересуващите се:
https://www.revolut.com/en-BG/

п.п. не работя за компанията и не получавам никакви приходи за споделената информация

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 23:59 от kokopapa

# 42
  • София
  • Мнения: 4 192
Като чуя безплатно и банка в едно изречение бягам като дявол от тамян  Sunglasses

# 43
  • Мнения: 54 054
А, що бе? Има и безплатни неща.
Моята ДК е без такса, но е открита от работодател. Смених работодателя, но условията си останаха същите.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 192
Ама има поддръжка и работят с твоите пари без лихви. Избиват си ги, никога банките не са назад Wink

Общи условия

Активация на акаунт