Страшни викове и напъни?

  • 2 556
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 621
Най-  вероятно е да са колики на тази възраст. Не се тревожи след 3 месец ще отминат.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Колики,колики.Ние бяхме така до края на 2-ри месец.Минаха от само себе си изведнъж Peace
За успокояване давах Саб Симплекс и Еспумизан.

# 17
  • Мнения: 3 663
99.9% са колики
много гушкане

# 18
  • Мнения: 87
Е,добре момичета,съгласна съм с вас за симптомите на коликите,въпреки ,че Марта не е имала изобщо такива откакто се е родила.Но сега виждате каква е възрастта й а от 2 седмици насам прави същите изпълнения нощно време-плаче свива се,ту се изпува като струна,същото нещо.Ние сме на АМ и по едно време ядеше само по 1 на нощ,а откакто започна това яде на 2 часа (аз и давам,защото иначе незнам как изобщо може да се успокой)и съответно повръща помалко.Та мисълта ми е че може и да е запек,може ли да се почвчт колики след 3 1/2 месеца?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Да ти кажа ние вече сме на два месеца, но и при нас е същата работа, но все си мисля, че освен колики това си е напъване за акане, защото откакто сме на АМ е така, а и ака едва един път на два дни, като се изака се успокоява и заспива спокойно.

# 20
  • Мнения: 2 040
Или са колики или е запек ... Но ако си ака добре детето и не е много твърдо, значи е коремчето ...  Peace
sensen, и ние бяхме така - плач и изпъване, но беше толкова рядко това нещо, че аз по- скоро си мислех че е запек, отколкото че са колики  ...
За коликите само чайче съм давал, но бързо минаха ..

# 21
  • Мнения: 326
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ОТГОВОРИТЕ! ПЕДИТО ПРЕДПИСА НЕ "САБ", А "БЕБИНОС", ЗАЩОТО КАЗА, ЧЕ "САБ" + АМ ВОДИ ДО ЗАПЕК. ТА ТАКА... ЩЕ ГО ВИДИМ ТОЗ УМНИК ДАЛИ Е ПРАВ... А ЗА ГУШКАНЕТО И ЗАТОПЛЯНЕТО НА КОРЕМЧЕТО, МАЙ НАИСТИНА ДЕЙСТВА..

# 22
  • Мнения: 1 030
И при нас е така. Обаче не само вечер, а и сутрин. След кърмене започва да се напъва / не след абсолютно всяко кърмене, но доста често/, пръцка, дриска - и всичко това освен с напъни и "ръмжене" / в буквалния смисъл! / много често е съпроводено с плач. Понякога й сгъвам крачетата към коремчето и така й помагам по-лесно да пръцка или ака - да "изкара проклетите газове".
Не винаги след кърмене е така. Ако не ака и не пръцка - спи си спокойно.
Давам редовно капки - Саб, Еспумизан, от 3 дни - Лефакс. Според мен, тези капки не намаляват болките, а просто помагат за отделянето и резорбирането на газовете / тъй като ядат само мляко, представете си какво е в коремчетата на горките бебета, особено на тези с по-чувствителни стомахчета/.
Гореизброените капки се отпускат без рецепта, затова не могат да навредят. Освен това в упътването пише, че симетиконът, който съдържат, не влиза в състава на кръвта, а се изхвърля с изпражненията и не са наблюдавани странични реакции и проблеми при предозиране.
Всичко това прави капките напълно безопасни. Макар че не виждам кой-знае какъв ефект от тях, мисля си, че помагат за отделянето на газовете, а това до голяма степен ограничава болките на бебетата.
Някои бебета  получават запек от приемането на капки - моята Гери обаче, въпреки, че по 8-9 пъти на ден й давам - не е имала запек, даже акото й винаги е било доста течно, което доскоро ме притесняваше...
Можеш да пробваш това с крачетата - като видиш, че се напъва - хвани с ръце крачетата и ги притисни леко към коремчето / свити, като при раждане Wink/ При нас обикновено следва пръцкане Wink

# 23
  • Мнения: 528
На колики ми приличат и са си да знаеш

# 24
  • Мнения: 962
колики  Peace
аз давах саб симплекс и съм доволна  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 390
Оффф, горкичкото!И аз мисля, че са колики!

# 26
  • Мнения: 603
Нашите колики започнаха на 10тия ден и продължиха до 3 мес и половина.
Капките само облекчават. Т. е. очаквай да минат напълно.
Както са казали и преди бебчетата бъркат коликите с чуство за глад, но прехранването в никакъв случай не помага. Затова аз давах залъгалка, догато минат коликите. Седях до легълцето, държах бибата и милвах по коремчето, главичката или ръката, докато бебо се успокои. Понякога отнемаше доста време.
Някои бебчета се успокояват, ако си ги сложиш на корема /корем срещу корем/. Но при нас нямаше особена полза, пък и искахме да си свикне с неговото легло. Така, че давахме дежурства.

# 27
  • Мнения: 1 489
Най-вероятно са колики, при нас бяха близо 3 месеца Close
И според мен са колики.

# 28
  • Мнения: 1 006
Колики са!И ние в момента се борим с тях,но нищо не ни помага.

# 29
  • Мнения: 58
Колики,ние имахме от 20 ден до 6 месеца какво съм изживяла само аз си знам,водихме го по лекари и всички бяха на мнение много силни колики но ще минат каквото и да предписват то само облекчава за известно време,бяхме денонощно на смяни с тати и баба иначе не се издържаше,спряха от раз,но нас най много ни помогна саб симплекс и един гръцки чай за колики,също затопляне на коремчето топли кърпи затоплени на ел.възглавница,и по корем да се държи бебо,пожелавам много търпение......

Общи условия

Активация на акаунт