Сашка Васева жертва на домашно насилие !

  • 4 027
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
(izviniavam se za latinicata, no ne mi raboti kirilizatora)
I az biah iznenadana za sluchaia na Sashka Vaseva. Ne ia haresvam kato pevica, no moga da kaja BRAVO na takava jena, publichna lichnost, koiato ima smelostta da se izpravi pred takava auditoria i da razkaje za problema si. Triabva da se dava kuraj na jertvite na domashno nasilie da se izpraviat i da si tursiat pravata. Spomniam si predi godini, kogato izluchiha svatbata i po TV, izglejdashe shtastliva... jalko che jivota taka se promenia ...

# 16
  • MUC
  • Мнения: 297
И аз не съм фенка на Сашка Васева, но... ТАКА СЕ ПРАВИ!!!
Дано нейната смелост даде пример на хилядите жени, тормозени вкъщи. А в България домашното насилие е просто начин на живот  ooooh!

# 17
  • Мнения: 920
Тя каза, че я е бил само като е пил.  ooooh!
Ами да, това си е почти извинение... (също като "тя първа почна")

Е, дано рядко да пие. Че ако пие всяка вечер ракия със салата или уиски с бадеми, спукана й е работата. И не само окото.

Чудесно е - не това, че я е бил, а че има смелост да го каже. И мерките, които е взела. Дано и други жени го направят. Имахме случай в квартала. Той я бие. Тя, съседи, обаждат се на полиция. Пристигат и казват - ми това са си семейни проблеми. Е, при поредния семеен проблем той я уби.

# 18
  • MUC
  • Мнения: 297
[... Пристигат и казват - ми това са си семейни проблеми. Е, при поредния семеен проблем той я уби.

Ужас...

# 19
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Има смелост и евала й за това на Сашка.
Но жената, която има дете и няма къде да отиде, и няма кой да я подкрепи, и няма пари, и няма собсвено жилище, и се срамува, и се е научила да се прикрива за да не й задават неудобни въпоси, и се страхува, и даже не е чувала, че може да направи нещо... ще продължи да търпи. Докато един ден или се самоубие или откачи. А детето, в зевисимост дали е мимче или момиче, дали е със слаб или силен характер, пораства или като потенциална жертва или потенциален насилник.Няма по-голямо наказание от това да осъзнаеш как със собстевоното си действие или бездействие предупределяш съдбата на детето си.
Защо за ен-ти път отваряма тази тема? Толкова е безсмислено... Да изкажем съчувствие, да изохкаме, да изпъшкаме, да кажем Браво на дръзналите да проговорят ида се портивопоставят... и в крайна сметка да кажем "Слава Богу, аз не живея така..." и да продължим към темата "Как се прави с....." примерно. Айде стига. Стига, че боли.

# 20
  • Мнения: 1 284
кофти работа дано да е било веднъж да не е било системно #2gunfire

# 21
  • Мнения: 3 334
а статистиката е страшна 82% от гласувалите са жертви на домашно насилие Shocked

Къде може да се види тази статистика?

Дадоха я по НТ.Мен ме ужаси,въпреки,че познавам  такива семейства.
Чудовищна постъпка от страна на мъжете е да пребиват жените си.Независимо каква е причината,няма право на това.Като не може да се контролира като се напие,ами да не пие.Понякога терзая,че няма закони като в САЩ,така драго ще ми стане да видя някои мъже,задържани #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Имаш,нямаш пари,баровец или не,там му е мястото.Стискам палци на всички жени в подобно положение да имат сили и кураж да се справят със ситуацията.

# 22
извинете за сексисткият въпрос, но само жените ли са жертва на домашно насилие?
леко да го разширим: само жените ли са жертва на насилие?
или още: само жените ли са жертва?

еди

# 23
  • София
  • Мнения: 2 530
Не, не са само жените жертва. Има и мъже, които живеят по този начин. Жертва не е само да ядеш пердах. Може да бъдеш тормозен и психически. За съжаление познавам такива мъже.

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
извинете за сексисткият въпрос, но само жените ли са жертва на домашно насилие?


Жените са жертва предимно на физически тормоз.
Докато ние, жените, сме майсторки на психическия. Познавам такова семейство. Той не е мъж, а влечуго, гъбоподобно, мекотело и всяко друго безгръбначно, което се сетите. Как е с акъла си този човек, не знам newsm78

# 25
  • Мнения: 7 474
 Явно Еди и Т3-М4 са едно и също лице или мислят еднакво! Mr. Green
А на въпроса - има и малтретирани мъже, но това са изключения!


 
извинете за сексисткият въпрос, но само жените ли са жертва на домашно насилие?
леко да го разширим: само жените ли са жертва на насилие?
или още: само жените ли са жертва?

еди

 


извинете за сексисткият въпрос, но само жените ли са жертва на домашно насилие?


Жените са жертва предимно на физически тормоз.
Докато ние, жените, сме майсторки на психическия. Познавам такова семейство. Той не е мъж, а влечуго, гъбоподобно, мекотело и всяко друго безгръбначно, което се сетите. Как е с акъла си този човек, не знам newsm78

 

# 26
не мога да разбера нещо. само не подскачайте а внимателно изчетете докрая.

1) какво ви кара да си мислите че само и единствено жените имат проблем с насилието.
2) какво ви кара да си мислите че специален закон ще свърши работа. в САЩ пак си имат проблема - единствената разлика е че там не можеш да пипнеш да накажеш детето си заради такива закони. проблемът не е да се задействат законите - човек ако има силата да се бори, няма да се остави на насилието, и за това не му е нужен допълнителен закон
3) и за бога какво ви кара да си мислите, че законите в момента не са предостатъчни ? проблема хич не е в законите. проблема е в нагласата на тези, които ядат боя (ако говорим за физическо насилие) и си траят, а и отчасти и у тези, които трябва да го спазват този закон.

защо е нужен ОТДЕЛЕН закон за нещо, което се покрива изцяло от нормалните закони? пример: физическото насилие - побой - е престъпление независимо от това дали е от мъж към жена, от жена към мъж, а и не знам някъде да има из законите споменато че като си женен или омъжена това променя нещата.

4) подобен закон ако го направят по типичният за българия начин, ще доведе само до злоупотреби.

а статистиката е страшна 82% от гласувалите са жертви на домашно насилие Shocked

Къде може да се види тази статистика?

Дадоха я по НТ.Мен ме ужаси,въпреки,че познавам  такива семейства.
Чудовищна постъпка от страна на мъжете е да пребиват жените си.Независимо каква е причината,няма право на това.Като не може да се контролира като се напие,ами да не пие.Понякога терзая,че няма закони като в САЩ,така драго ще ми стане да видя някои мъже,задържани #2gunfire #2gunfire #2gunfire.Имаш,нямаш пари,баровец или не,там му е мястото.Стискам палци на всички жени в подобно положение да имат сили и кураж да се справят със ситуацията.

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Еди, така е. Но, съгласи се, че е извън физическите възможности на повечето жени да пребият мъжете си. Тук става въпрос за физическо оцеляване.

ПС. Като Еди е по добре. Това Т3-М4 малко стряска Wink

# 28
  • Мнения: 7 474
Еди, просто  в България все още всичко се купува с пари за жалост! Crossing Arms Дори и да има закони не се спазват Naughty

# 29
изключения?

според теб кой яде повече бой - малките момиченца или малките момченца?
това първо.
второ - не ви ли се струва странно че без повод и с повод здраво (или по-скоро нездраво) ни тресе сексизъм? хора ли сме или две раси? точно на майки които могат да сравнят поведението на деца от двата пола би трябвало да е ясно, че разлика няма - има по-силен и по-слаб, но това не е по пол.

трето - изключение са докладваните случаи, да. и дай да помисля, при сегашните закони как ще реагира полицай ако му се обади мъж и каже "помощ жена ми ме преби"Simple Smile това би трябвало да ти обясни за какво иде реч. не, не ми казвай че всички дами са нежни и не можещи да ударят шамар че и повече. и нека не залитаме във фашизиран феминизъм. по конституция мъжете и жените са равни, боят от гледна точка на закона според мен няма нищо общо с пола. и не би трябвало да има. и не мисля че именно САЩ трябва да са ни пътеводна звезда към решаването на проблема (проблем е мека дума). защо не мисля така - ами защото не са го решили, за това.

еди
ПС да, t3m4 е акаунта с административни права, не е тайна просто пиша сравнително малко из темите, и често се подписвам "еди" като пиша през него. преписах си постинга за да подчертая че това е лична позиция - не искам да притеснявам с титли като се говори по толкова гореща тема.

Явно Еди и Т3-М4 са едно и също лице или мислят еднакво! Mr. Green
А на въпроса - има и малтретирани мъже, но това са изключения!


 
извинете за сексисткият въпрос, но само жените ли са жертва на домашно насилие?
леко да го разширим: само жените ли са жертва на насилие?
или още: само жените ли са жертва?

еди

 


извинете за сексисткият въпрос, но само жените ли са жертва на домашно насилие?


Жените са жертва предимно на физически тормоз.
Докато ние, жените, сме майсторки на психическия. Познавам такова семейство. Той не е мъж, а влечуго, гъбоподобно, мекотело и всяко друго безгръбначно, което се сетите. Как е с акъла си този човек, не знам newsm78

 

Общи условия

Активация на акаунт