Лежащи мами - 42

  • 43 793
  • 772
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 660
Elvinaa потърпи още малко почти си изкарала бременността. Използвай времето да почетеш за кърменето грижите за бебето пазарувам онлайн поспи си че първите месеци сънят понякога става мираж.

# 46
  • Мнения: 9 196
Ами ти си герой. От 24 до 30та с 1 см разкритие, браво!

# 47
  • Мнения: 337
kikair По цял ден това правя.
Научавам все повече и повече нови неща за това как да бъда по-добра майка, гледам всякакви сериали, пазарувам онлайн, дори днес си поръчах нощнички за кърмачки. Общо взето всичко, което един обездвижен човек може да прави в леглото.
salsisha Моля се да издържа поне още 5-6 седмици и тогава голямо тегло ще ми падне от раменете и ще мога малко да си отдъхна.

# 48
  • Мнения: 9 196
Щом положението се е задържало толкова време, като нищо може да си изкараш и до термин. Но и да излезе човечето по-рано, няма да е фатално, ти си минала най най критичния период.

# 49
  • Мнения: 337
Щом положението се е задържало толкова време, като нищо може да си изкараш и до термин. Но и да излезе човечето по-рано, няма да е фатално, ти си минала най най критичния период.
АГ и е забранила на малката да излиза преди декември 😂
Дано като едно послушно дете да слуша по-големите от нея.

# 50
  • Мнения: 13
Здравейте момичета, аз съм нова във форума, ще ми бъде полезно да разбера дали някоя от вас приема Салбутамол за спиране на контракции. Бременна съм в 19 г.с. От две седмици съм с болки в кръста и ниско долу почти по цял ден, бях в АГО на магнезий, но се прибрах отново с болки и втвърдяващ корем. Нито един от АГ не ми препоръчва друг лекарствен продукт освен магнезий и ношпа. Гинепрал не се намира вече, а за салбутамола- било остарял метод. Аз продължавам да пия Диаспорал по две прахчета на ден и ношпа, и не чувствам подобрение. Първата бременност пак бях така, само че всичко започна в 26 г.с. Не спряха до 32 г.с , но тогава откриха, че нямам околоплодни води, без да са изтичали, извадиха малкия преждевременно, Слава на Бог е жив здрав. Има ли приложение днес това лекарство? Извинете за дългия пост

# 51
  • Мнения: 9 196
Наистина е остарял метод. По-добре попитай за магнезий външно и прогестерон свещички.
И потърсете от къде идват контракциите - доплер, изследване за инфекции, гестационен диабет, кръвно.

В твоя случай много е възможно да е проблем с кръвотока и възпаления, заради намалелите ти околоплодни води при предишната бременност. Ако е така - няма да спрат контракциите само с магнезий.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 323
Бях подобно на теб . Цял месец на системи Гинипрал ( 3 седмици в болница и 2 вкъщи - 24 часови )
Знам , че със Салбутамола са замествали таблетките Гинипрал, след като са изчезнали от пазара. Но се пие задължително с бета блокер , заради сърцето ! На мен в Токуда ми се накараха как можело толкова дълго време да съм на Гинипрал , бил ужасно вреден за сърцето , а също и за бебето . Сега съм на венозен Кормагнезин, после ще мина на 3х 2 таблетки Магнерод .

# 53
  • Мнения: 13
Като превенция за кръвопотока съм на Аспирин от 13 г.с. Утрогестан пия 3по2, пия фолиева киселина и Б12, и доста витамини. И съм много отчаяна. Но дано пък да си износя бебенцето, и всичко това да са фалшиви контракции, имам малко надежда защото има дни, в които съм добре, дишам спокойно и рядко усещам свиването, и гледам все да ми са топли краката.

# 54
  • Мнения: 262
На мен докторката ми изписа салбутамол след като лежах с гинипрал. Разказа ми за нейната дъщеря, която го е ползвала. Може и да е остарял, но не смятам, че жената би го дала на дъщеря си ей така. Още повече, че е гинеколог и акушер.
Изписа ми го с верипамил половин час преди салбутамол.
На мен не ми се наложи да ги вземам, но мисля, че питаш дали и други го изписват, затова пиша.
Успех!

# 55
  • Мнения: 13
На мен докторката ми изписа салбутамол след като лежах с гинипрал. Разказа ми за нейната дъщеря, която го е ползвала. Може и да е остарял, но не смятам, че жената би го дала на дъщеря си ей така. Още повече, че е гинеколог и акушер.
Изписа ми го с верипамил половин час преди салбутамол.
На мен не ми се наложи да ги вземам, но мисля, че питаш дали и други го изписват, затова пиша.
Успех!
Да, даа точно това питам, използва ли изобщо, дали пък има някакъв заместител, и през първата бременност не ми изписаха нищо друго, а още тогава знаех, че има и по сериозни препарати. Стискам палци и на себе си и на вас момичета, при всички финала да е щастлив и навреме!

# 56
  • Мнения: 891
Почти от 19 г.с. бях на салбутамол 4х1....магнезий 4х2....от по -късно включихме флебодия и дузодрил за кръвотока.Смятам,че точно тази комбинация спря почти постоянното вдвърдяване и леките менструални болки.Не съм пила със салбутамола бетаблокери...организма ми го приемаше чудесно,въпреки високите дози.Родих 38 г.с. със секцио.Ако имаш въпроси съм насреща

# 57
  • Мнения: 55
Здравейте, прочетох голяма част от темите . Давате положителна нагласа, която е така нужна сега!
Първа бременност 18 г с със скъсена шийка 2.6 мм. В отделение съм  със стягане и тежест в областта на матката-на кормагнезии, но- шпа и утрогестан 2|2. Все още д- ра не казва нищо за серклаж. Кураж и търпение, продължавам да ви следя!

# 58
  • Мнения: 13
Почти от 19 г.с. бях на салбутамол 4х1....магнезий 4х2....от по -късно включихме флебодия и дузодрил за кръвотока.Смятам,че точно тази комбинация спря почти постоянното вдвърдяване и леките менструални болки.Не съм пила със салбутамола бетаблокери...организма ми го приемаше чудесно,въпреки високите дози.Родих 38 г.с. със секцио.Ако имаш въпроси съм насреща
Каква надежда ми даде само, много съм притеснена, защото и първата ми бременност протече с контракции, но тогава започнаха в средата на 6 -ти месец, Продължиха до 32 седмица, когато се появи момченцето ми, със секцио, тогава нямах и околоплодни води. Благодаря на Бог, жив и здрав е. Сега съм с твърд корем и напрежение, появяват се за секунди, болките почти изчезнаха, но дали така може да се стигне поне до 30 г.с. Ежедневни ли бяха стяганията при теб, защото при мен да са много чести? Има много време до тогава, никой лекар не ми изписва друго освен Магнезий.

# 59
  • Мнения: 77
Здравейте,
Моля ви за съвет и информация, който разбира се е на ясно.
В 26г.с. плода изостава на коремче с близо 2 седмици, но другите показатели са в срок. На Фраксипарин съм превантивно, както и на различни добавки, протеин изолат, б12, витД...
Предлагат ми да ме приемат за кортикостероидна профилактика.
Не знам редно ли е от толкова рано да започнем с подготовката за евентуално преждевременно раждане, при положение, че състоянието на бебето не е толкова зле, след консултация и с проф.Марков.
Какво мислите по моят казус?

Общи условия

Активация на акаунт