Лежащи мами - 42

  • 43 880
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 323
Кортикостероидите по никакъв начин няма да навредят на бебето ! По добре да се застраховаш . И аз съм 26 седмица , днес почнаха кортикостероидите, че бях с контракции на 3 мин . Слава богу, овладяха ги , но съм по сполойна , че ги слагаме. Моята бебка върви седмица напред .

# 61
  • Мнения: 891
Почти от 19 г.с. бях на салбутамол 4х1....магнезий 4х2....от по -късно включихме флебодия и дузодрил за кръвотока.Смятам,че точно тази комбинация спря почти постоянното вдвърдяване и леките менструални болки.Не съм пила със салбутамола бетаблокери...организма ми го приемаше чудесно,въпреки високите дози.Родих 38 г.с. със секцио.Ако имаш въпроси съм насреща
Каква надежда ми даде само, много съм притеснена, защото и първата ми бременност протече с контракции, но тогава започнаха в средата на 6 -ти месец, Продължиха до 32 седмица, когато се появи момченцето ми, със секцио, тогава нямах и околоплодни води. Благодаря на Бог, жив и здрав е. Сега съм с твърд корем и напрежение, появяват се за секунди, болките почти изчезнаха, но дали така може да се стигне поне до 30 г.с. Ежедневни ли бяха стяганията при теб, защото при мен да са много чести? Има много време до тогава, никой лекар не ми изписва друго освен Магнезий.

Всекидневни бяха стяганията....не ги броях за да не умра от притеснение.Менструалните болки бяха по- на рядко.Стяганията почнаха от рано....19-20 г.с.Почнах само с магнезий,после системи кормагнезин в болницата,после продължих с магнезия и салбутамола вкъщи....като периодично пак ходих на системи.Всеки организъм е различен-при мен не се повлияваше шийката-беше си твърда и беше с непроменени нормални за седмиците  размери.Важно е да я следиш,особено като си имала едно ранно раждане.Моя съвет е да си приемаш терапията,да лежиш максимално.И ако има нужда-да ходиш в болницата за системи за да поддържат положението.Не се притеснявай....обсъждай с лекаря страховете си и терапията.Ако трябва потърси и второ мнение.Успех и се дръж Heart

# 62
  • Мнения: 9 196
Здравейте,
Моля ви за съвет и информация, който разбира се е на ясно.
В 26г.с. плода изостава на коремче с близо 2 седмици, но другите показатели са в срок. На Фраксипарин съм превантивно, както и на различни добавки, протеин изолат, б12, витД...
Предлагат ми да ме приемат за кортикостероидна профилактика.
Не знам редно ли е от толкова рано да започнем с подготовката за евентуално преждевременно раждане, при положение, че състоянието на бебето не е толкова зле, след консултация и с проф.Марков.
Какво мислите по моят казус?

Коремчето е показателя, който най-бързо показва компроментиран растеж на бебето. Трябва да ти правят доплер редовно обезателно и когато започне да се влошава, да те изродят спешно.

На твое място, бих /и съм/ ходила на доплер на всеки 2-3 дни и когато започне съвсем да са повишава, да насрочите секцио. А когато се следиш така, винаги има време за кортикостероидите. Поне 5 дена по-рано може да се предвиди, кога да е секциото.

Според мен 2 седмици изоставане на коремчето, бебето е зле. Няма да ти го кажат, но е зле - намекнали са ти го с предложението за стероидите. И би трябвало най-късно в 32 да го извадят, но по-вероятно до 2-3 седмици да се случи, ако наистина изоставането е такова.

Трябва много внимателно да следиш движенията на бебето ...

# 63
  • Мнения: 218
С голямо закъснение пиша ,гледам две теми сте изписали Simple Smile Два дни след като ме изписаха родих.Спешно секцио ,бебо беше седалищно.Роди се на 28 Април,29 г.с,1180 кг,34 см.На 22 Юни си го прибрах вкъщи.Всичко е наред ,едно много палаво и ревящо бебче Simple Smile

# 64
  • Мнения: 9 196
Ох, миличкото, то съвсем малко се е появило, като котенце. Моите излязоха по 2 килограма и ми се струваха миниатюрни. Да ти е жив и здрав, малкия нетъпреливко. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 55
Здравейте, изписаха ме без особено подобрение. Доктора назначи за вкъщи при стягане Салбутамол. Някой ако може да ми даде отзиви, засега нищо друго не ме облекчава. Системите с Кормагнезин само временно действаха... другото папаверина, магнерот и те като че ли не са голямо облекчение.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 323
Аз още съм в болница. Пробват от днес с Коринкеър за контракциите , спряха ми Гинипрала и Кормагнезина. Но поне съм под наблюдение . Как така те изписаха без подобрение ? В коя болница беше?

# 67
  • Мнения: 272
Здравейте.Явно от днес ще се запиша в тази темичка.Имам нужда да  споделя с някой моя случай .Прокървях понеделник след преглед  ми се изписа утрогестан вагинално по 2 таблетки,всичко беше наред до днес  ужаса се повтори.Бебока е пораснал вече видяхме и жълт мехур след вагинален ехограф което ме успокоиха ,че не е кухо яйце има зачатаци на ембриона.Лошото е само,че трябва да остана в къщи да лежа само.Изписа ми утрогедстан 3х2 + нош па.Иска да ми даде болничен а аз съм в изпитателен срок много съм объркана мисля ,че ще махнат от работа зареди това,но искам бебчо да е добре.Ако ме махнат и се самоосигуряващите дали ще ми се полага майчинство някакво?

Това е от мен сега лежа и съм много разстроена 😞 ще направя всичко за да задържа малкото чудо.No Mouth

# 68
  • Мнения: 1 134
Лежи и не мисли за работа, сега бебе е най-важно! Аз бях нова преподавателка, наложи се да лежа още от начало до края, болничният ми бе забавен, имаше грипна епидемия, аз предупредих в училище каква е ситуацията, но получих все пак нотариална покана за уволнение в същия ден на предаване на болничния... Не ги съдих, но се разделихме ...има варианти за получаване на пари. Нека и мъжът ти помогне. Сега само едно нещо е важно за теб! Успех!

# 69
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен! Събрах кураж и аз да се запиша. В 28г.с съм, лежах на системи в болница... с постоянно втвърдяване на корема... Сега съм си вкъщи по цял ден на легло, пак имам отвреме на време втвърдяване, плода е ниско долу, което допълнително увеличава неразположението ми.  Просто броя минутите, часовете, дните.. и се моля да успея да стигна до 36г.с. 
Кураж на всички бъдещи мами!

# 70
  • Мнения: 55
Здравейте! Моите перипети продължават... след изписването ми от МБАЛ Бургас за домашно леченние, постелен режим, болките и тежеста ниско долу не спряха. При вторичен преглед се оказа че шийката се скъсява още 2.5 - 18 г с + 3. След още две мнения едното от които е 3.5 мм шийка се обърках тотално. Нервите и притесненията не спират , препратиха ме кхм Д-р Христов -Сифия за серклаж. Утре или др ден заминавам. Смятам да се доверя подледно на този доктор и да видим как ще измери и каже той. След Салбутамола болките намаляха почти до минимум. Успех на всички и хубави новини🙏

# 71
  • Мнения: 272
Добро утро! Днес си взимам болничен и оставам в къщи известно време докато закрепим малкия разбойник вътре по е съм в 6г.с.От вчера кървенето изчезна,но пак ме е страх гледам да не прекалявам с излизанията. Странно ми е какво ще правя сама цял ден добре ,че сина ми се прибира от училище на обяд иначе не знам. Хапчетата много ме успяват тези дни май спах над 15 часа.Вие как уплатнявате дните си?

# 72
  • София
  • Мнения: 1 323
Здравейте! Моите перипети продължават... след изписването ми от МБАЛ Бургас за домашно леченние, постелен режим, болките и тежеста ниско долу не спряха. При вторичен преглед се оказа че шийката се скъсява още 2.5 - 18 г с + 3. След още две мнения едното от които е 3.5 мм шийка се обърках тотално. Нервите и притесненията не спират , препратиха ме кхм Д-р Христов -Сифия за серклаж. Утре или др ден заминавам. Смятам да се доверя подледно на този доктор и да видим как ще измери и каже той. След Салбутамола болките намаляха почти до минимум. Успех на всички и хубави новини🙏

Д-р Христов е уникален, спокойно можеш да му се довериш на 100%.
Аз съм със серклаж, правен от него, в момента съм в 27 седмица, преди това имам две загуби в 20 и 22 седмица.
Серклажа го направихме превантивно на 4 см шийка в 14 седмица , от 20 та седмица се държи само на серклажа - шийка 1,5 см.

# 73
  • Мнения: 9 196
А някой вече си има малка бебка и не се е похвалил? Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 1 323
Аз си имам малка бебка Heart Eyes
Роди се със спешно секцио на 1 ноември в 28 седмица - 1 кг !
Изплака самичка, беше подготвена с два курса кортикостероиди . И сега диша самичка, но й помагат с 15 вдишки на минута от апарата, за да не се изморява . Държи се геройски , само трябва да расте !

Общи условия

Активация на акаунт