Лежащи мами - 42

  • 43 870
  • 772
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 319
Разбира се, че менструалните болки в 90% от случеите са контракции. Все пак при цикъл матката контрахира и от там идва болката!

# 571
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Цяла бременност изкарах със силни менструални болки и едновременно се втърдяваше коремът ми,  когато записваха тоновете в патологията,  си се отчитаха баш тия контракции. По време на цикъл матката контрахира,  за да изхвърли кръвта,  всяка жена има различни по сила и осезаемост болки по време на цикъл,  аз съм и колабирала от болка...

# 572
  • Мнения: 501
Нека всички обясним на Салсиша колко не е права, въпреки адекватните съвети, които дава.Всъщност е права болките, които се усещат приличат на менструални, но както знаем всички не са. Та няма смисъл да се спори за глупости !

# 573
  • Мнения: 319
Никой не оспорва адекватните и съвети когато са такива! Лежах 10 пъти в болницата и всеки път когато имах менструални болки се отчитаха контракции и то не слаби! Всеки да си слуша доктора и съответно лечението!

# 574
  • Мнения: 501
Това са контракции, а не менструални болки,защото ако бяха менстуални болки нямаше да съществува думата контракция. Нищо лично Simple Smile

# 575
  • Мнения: 319
А може ли да обясните какво са менструалните болки? Simple Smile

# 576
  • Мнения: 501
Болки по време на менструация( не всички жени имат, само да кажа) Предишното ми раждане нямаше нищо общо с менструалните ми болки.. Пак само да кажа.. Не ми се спори..

# 577
  • Мнения: 75
Цялата ми втора бременност премина с "менструални болки" , които при запис се оказа ,че са доста силни и истински контракции.
Пожелавам на всички чисти мисли и спокойствие Simple Smile

# 578
  • Мнения: 55
Здравейте, момичета! Как сте всички? Мен ме пуснаха в къщи на терапия, засега постоянните контракции се овладяха... не че изчезнаха но определено мога да поспя без болки и контр. Вече съм в 31 г с днес бях на тонове, после ме видяха и на видеозона.. 1830 гр е младежа , почнах и кръвно да повишавам пия 3 по 1/2 допегит и следя редовно... стисксме да минават дните:)

# 579
  • Мнения: 218
Браво happy feet,  че си по добре и спокойна. Аз днес започвам 27гс и нямам търпение да прескоча 30та, за да съм една идея по-спокойна. По цял ден лежа, дебелея и си мечтая как ще гушкам бебчето Heart

# 580
  • Мнения: 83
Здравейте, момичета.

Карам втора бременност, за съжаление на легло трети месец и без особени изгледи да стана заради често кървене, вкл един доста голям кръвоизлив. Много неща ме притесняват, но за да не се сдухвам, нека питам за най-маловажното Simple Smile

Има ли такива, които след продължително лежане са родили нормално и как мина? Първата бременност изкарах изцяло на крака, спортувах, бях в перфектна форма. Въпреки това, като стана време да напъвам, вече бях мега изтощена, в един момент почти "сдадох багажа" и ме натискаха по корема и тн. Всичко със щастлив край де.

Откакто лежа и се "друсам" с над 20 хапа на ден, логично, усещам как мускулите ми атрофират и силите ме напускат. Друг избор така и така нямам, но все пак се надявам след 5 месеца да не съм се превърнала в зеленчук Simple Smile

Поздрави на всички!

# 581
  • Мнения: 775
Искам да попитам мамите, които лежат много време вече, аз съм в 27 седмица, лежа от момента, в който почна да ми зацапва, съвсем в началото. Доста време вече... обикновено лежа на ляво. Вече обаче страшно много ме боли от ляво на между плешката и гръбнака и по-леко от дясно. някой с такива болки? Мисля, че е от лежането, но все пак се притеснявам

# 582
  • Мнения: 218
Мен също от лежането ме болят много неща, независимо че сменям ляво и дясно. А относно мускулите вече даже бутилка от 1.5л пълна едва вдигам... няма как след продължително залежаване да няма последствия, но всичко това ще мине и след раждането ще се възтановим бързо.

# 583
  • Мнения: 75
Момичета , лежането скапва мускулатурата Sad ще ви е нужно време след раждането ,докато тялото свикне на нови обороти. Истината е ,че дългото залежаване не е полезно никому,но няма друг шанс. Пийте мнооогооо вода

# 584
  • Мнения: 775
А с напълняването как сте? Мен и това ме мъчи, не ям прекалено, в началото мн тесто ми се ядеше, но след 3я, 4я месец нещата се нормализираха-ям готвено, плодове, зеленчуци, е от време на време съгрешавам с нещо сладко, но си се трупат килцата... Sad

Общи условия

Активация на акаунт