Лежащи мами - 42

  • 43 950
  • 772
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 3 794
Аз лежах по-интензивно след 30г.с, когато получих болки. В 32г.с и 34г.с лежах в Токуда за задържане. Вдлъбнах дивана от лежане вкъщи 😂
В болницата ми беше спокойно, а и леглата бяха регулиращи се и си правех пълен комфорт.
Вкъщи ми беше много трудно да заспя от контракциите. Спях само на ляво. На дясно изпитвах много болки и дискомфорт, по гръб - абсурд - болки, контракции (освен, че не е препоръчително, но поне за кратко да можех). Болеше ме хълбока отляво. Много бързо се изморявах от ходене, стоене права и получавах болки ниско долу.
Това ми беше втора бременност ( с първата не съм лежала). Раждането беше дългочакано и прекрасно Simple Smile Едно, че си отдъхнах, че устисках почти до термин и сме живи и здрави, второ - лекарката ми беше страхотна Simple Smile Раждането тръгна с падане на тапата, а след 2 дена ми изтекоха водите и така Simple Smile Много по-бързо се възстанових от предишното раждане 🥳
През цялата бременност си мечтаех да ми се отпусне душичката, да сляза в центъра и да си взема едно безкофеиново кафе и да се почувствам човек. И си сбъднах тази мечта наистина накрая на цялото чакане Simple Smile Сигурно звучи смешно, но аз съм много деен човек и това лежане много ме тормозеше...

Пожелавам на всички леки седмици до термин! Здрави бебчета и леко раждане!

# 586
  • Мнения: 2 050
Разбирам напълно. Моите бременности ме превърнаха в затворник. Лежах с първата от 5 месец до 9-ти. Тази лежа от 4 месец, но последните седмици се движа по малко у дома. Разходки не смея да правя.
С килограмите- зле. +13 кг, влизам в 6 месец. Не си позволявам сладко и тестяно (освен по празниците, а там качих 6 кг за месец) 7-8 се надявам да са допълнителните,иначе става много лошо.

# 587
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Лежах със синът ми 8 месеца,  то да беше само лежане...  Много пъти съм писала,  системи,  инжекции,  тревоги безкрайни,  страх,  ужас на моменти... Ставах само до банята и за прегледи.  След раждането се възстанових трудно,  но секциото ми беше по спешност с голяма кръвозагуба и т. н.  Две години след това имах нечовешки болки в кръста,  целият гръб( попринцип имам проблеми с гръбначният стълб,  с дискови хернии съм на шийните прешлени,  та лежането с месеци ми се отрази зле).  Обаче всичко си заслужаваше,  всичко!!!  Сега,  докато бях бременна се молех да не лежа,  а всъщност бих лежала пак,  колкото трябва и всичко бих изтърпяла само бебенцето ми да беше здраво,  уви зла съдба или не знам,  и аз как да го нарека,  но няма да лежа,  няма и бебе да имам,  поне не сега.
Ще успеете всички,  само вярвайте в себе си и в бойците,  които носите!  Тези деца са необикновени,  умни,  упорити,  изключителни!

# 588
  • Мнения: 220
Арвен, ти си прекрасна МАМА,  най голямото щастие

# 589
  • Мнения: 891
Арвен,ти как си?Имам предвид психически?Мина ли вече манипулацията?
 Извини ме ако не ти се говори.Бих те разбрала.

# 590
  • Варна
  • Мнения: 2 704
cvetno_cvete,  мъчно ми е много,  но приех и се примирих със случилото се. Благословена съм,  че имам син!  Той ми е най-голямата опора и стимул да бъда добре Simple Smile  Малко усложнения имам след аборта,  но се надявам да ги преодолея бързо и без последствия за мен.  Имам надежда,  че някой ден отново ще имам честта да родя живо и здраво детенце...

# 591
  • София
  • Мнения: 1 323
Ще родиш , разбира се! Ще имаш здраво и перфектно бебе.
Я ме виж мен ... Не се отказах , и то моите аборти бяха в доста по напреднала седмица ...Sad
Тежко е, но бъди силна ! Целувам те !

# 592
  • Мнения: 908
Арвен, аз съм с операция на 2 дискови хернии, когато бях на 20г. Наложи ми се 2 инвитро процедури и двете успешни от първият път, двете излежанин от началото и двете успешни до края. Вярвай в успеха и късмет ти пожелавам!

# 593
  • Мнения: 891
Арвен,дай си време и нещата ще се наредят.Не искам да звуча някак си....нелепо,но това ,че имаш сина ти според мен е много важно и много ще ти помогне.Ако го нямаше  щеше да е кошмар.Така че смело напред!
 За усложненията...надявам се да мине леко всичко!

# 594
  • Мнения: 1 238
Ти си младо момиче, дай си време малко да се успокоиш и ще опитате пак. Съветът ми е да опиташ Рейки, както и всички лежащи мами. 

# 595
  • София
  • Мнения: 5 498
Арвен-че,разбира се че ще имаш живо и здраво детенце!Това през което мина е просто лоша случайност,ще се възстановиш и следващия път всичко ще е наред ❤

# 596
  • Мнения: 775
Задавам въпроса и тук: Има ли мами с предна плацента? Как усещате бебето около 26-27 седмица? При мен има дни(като този) в които го усещам, но доста по-леко, горе долу по едно и също време, други дни направо ми се издува от едната страна и мн ясно и силно се усещат ритничета. Имам доплер и го ползвам в такива дни за успокоение, но не знам и дали мога на 100% да разчитам на това.

# 597
  • Мнения: 2 050
Аз съм с предна плацента и съм дебела. Бебе не усещам почти, а съм в 22-23 седмица. Много рядко и много слабо.

# 598
  • Мнения: 55
Здрсвейте, аз устисках колкото можах! На 23 ми изтекоха водите , приеха ме в родилно, изследванията бяха положителни за инф , която не се влияеше от Аб, махнаха серклажа сложиха система да предизвикат ражданр, не успях.. тоновете на бебето започнаха да падат. На 24.01 се роди със секцио Самуил 1800 гр,31+ 3 г с в кувийоз е помагат с дишането има и самостоятелни вдишеания но малко, и той е на Аб! Пращайте любов за моето мъниче

# 599
  • Мнения: 1 238
Честито бебче!!! Нека бъде живо и здраво и да расте с късмет!!! Една от бабите ми се е родила 1940 година 1800кг и са я увивали в овча кожа па сега си е жива к здрава!!! Творто бебе ще бъде перфектно, съвършено!!! Радвай му се и не чети глупости в нета!!! Много целувки и прегръдки!
Здрсвейте, аз устисках колкото можах! На 23 ми изтекоха водите , приеха ме в родилно, изследванията бяха положителни за инф , която не се влияеше от Аб, махнаха серклажа сложиха система да предизвикат ражданр, не успях.. тоновете на бебето започнаха да падат. На 24.01 се роди със секцио Самуил 1800 гр,31+ 3 г с в кувийоз е помагат с дишането има и самостоятелни вдишеания но малко, и той е на Аб! Пращайте любов за моето мъниче

Общи условия

Активация на акаунт