АПРИЛчето с ръчички и крачета шава, а тумбакът вече го издава. - ТЕМА 3

  • 41 770
  • 724
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 297
Понеже виждам че някои работите от вкъщи,за да не се разболявате ли, или по др причини? На мен ми предложиха ако искам този вариант, но ще се депресирам ужасно много.

Аз съм болничен от самото начало, от 10 седмица. Работя с много хора, работата ми е ръководна и страшно отговорна и прецених за себе си, че няма смисъл да рискувам.
 Мислех си, че ще се депресирам, но всеки ден намирам какво да правя, чета книги, срещам се с приятели,  вече свикнах и дори ми е хубаво да си почивам по цял ден Blush

# 556
  • Мнения: 203
Относно работата и аз съм пред голяма дилема . Работя с много хора и в затворено пространство няма от къде да влезе въздух . Имам да взимам 18 дена отпуск , но няма да ми го дадат декември . Тогава имам най-много работа , съответно и най-натоварено и пълно с всякакви хора . Май ще преглътна 20-те дена отпуск и хубавия бонус , с риск после да не си блъскам главата .

# 557
  • София
  • Мнения: 385
Аз по принцип си работя от къщи и това е една от причините да си обожавам работата - голямата свобода. Понеже съм мениджър на 15тина души, ми се налага да ходя от време на време в офиса и имам разнообразие. От декември обаче съм решила да не ходя в офиса, за да избегна тежките зарази.

Не се депресираш, но зависи какъв човек си. Работейки от къщи, аз сама преценявам с кого да се срещам наживо и срещите ми са само приятни - с приятели, познати, на занимания, които на мен са ми интересни и т.н. Не съм длъжна да търпя някого, когото не харесвам 5 дни в седмицата по цял ден. Естествено и част от хората, на които съм мениджър не са ми съвсем приятни, но понеже общуваме почти изцяло от разстояние, успявам да туширам първосигналните си реакции и да се държа адекватно и справедливо с тях. Вкъщи свършвам двойно повече работа, отколкото когато отида в офиса.

Понеже спомена депресия, може би това не е за теб. Напомни ми на нашата ХРка, която един ден си беше работила от къщи и се чувстваше самотна и депресирана Laughing Но тя е друг тип човек, обича лафчетата, пушенето в компания и всекидневната вербална комуникация с хора.

Възможността за работа от къщи и гъвкаво работно време ще ми е супер и след първата година на детето, когато смятам да се върна на работа, но няма да се отделя физически от него Wink

Purple Peanut и аз питам всеки ден за болни в офиса Grinning Другата седмица ще ми е зор, че имаме много работни срещи, доста хора и сериозно се съмнявам, че ще изляза здрава от това.

# 558
  • Г. О.
  • Мнения: 1 743
Аз пия Диаспорал 2 по 1 прахче. Пия вит.Ц, цинк, хром и калций, тъй като не си ги набавям достатъчно чрез храната. Сега ще сменям АГ-то и ще видя дали ще ми изпише нещо друго за приемане.

# 559
  • София
  • Мнения: 184
Добро утро, момичета Simple Smile
Да  се похваля - миналата седмица бяхме на ФМ и всичко й е наред на бебка! Искам да помоля за розово щъркелче на първа страница HeartbeatRibbon Уж не се притеснявах много, но ми олекна след прегледа. Бях при д-р Атанасова в Марковс и съм много доволна - обяснява подробно и отговаря с готовност на въпроси.
Иначе сякаш започнах да усещам бебка - 19г.с.и 4 дни съм, с предна плацента и още се чудя дали е тя или си въобразявам, но по-скоро е тя Simple Smile.
Това за настъргания джинджифил не го знаех, благодаря. На следващия преглед ще питам моето АГ дали да пия нещо друго като Омега 3, засега пия само мета фолиева и В12, заради недостиг. Почнах и аз биолектра магнезий 365 от миналия месец.

# 560
  • София, България
  • Мнения: 3 630
Честито момиченце Simple Smile Sweat Smile
Едно разбрах, ако се чудите дали това, което усещате е бебето, най-вероятно е то! Grinning Няма какво друго да усещате, освен ако не са червата, но разликата с червата е доста голяма. Просто в началото първите усещания са мноого леки. Но с всяка седмица стават все по-осезаеми, така че това си е детето, спокойно Relaxed

# 561
  • Мнения: 96
АГ ми каза, че червата вече са се изместили и не са там, където сме свикнали да ни болят. Така че, да, бебето се намира там и то си мърда .
За тея дето пият магнезиев диаспорал - по кое време на деня го пиете? АГ ми каза, че няма значение, на листовката пише по време или след хранене, а в аптеката като си го взимах, ми казаха, че най-добре вечер към 7 да се пие, за да подейства срещу нощни крампи и схващания.

# 562
  • Мнения: 371
на мен ми го предписа при болки дон2 нс ден, аз го пия вечер преди лягане най вече

# 563
  • София
  • Мнения: 595
Аз сутринта се събудих с възпалено гърло. Почнах си Резистата, пък да видим. От друго не се притеснявам, но от кашлица много ме е страх - че знам ли я моята шийка колко ще издържи...
В тази връзка, нали се оплаках че последните дни много ниско ме рита човечето, чак ми е притеснено. То все едно усети, и поспря със салтата. Ми пък, страх ме е. Много му е рано да излиза, аз повече сили да преживявам такива неща нямам. Мрън.
Иначе, за стоенето вкъщи, аз съм у дома от месец и половина. Не само не работя, но имам и забрана да стоя права повече от няколко минутки, което означава че не излизам (освен набързо с колата, осново да закараме или вземем детето) и социален живот на практика нямам. Е, няма какво да се лъжем, гадно е, но с всичко се свиква. След като аз успявам, дето имам шило в д...пето и не се задържам на едно място....Иначе, срещу вируси, при мен това не е спасение - детето мъкне от градина, любимия - от работа.....
В тази връзка, Фъстъче, що трябваше да казваш, че ако си си вкъщи, ще ошушкаш онлайн магазините....Сега не знма има ли и ден, в който да не мине някой куриер...Добре че е плетенето, че ако не плета - поръчвам нещо. За бебето още ме е страх да поръчвам, но пък заплетох едно бебешко одеалце, което се получава страхотно. Като го завърша, ще снимам да се похваля Simple Smile Предвид още колко време има да лежа, сигурно моето бебе ще е най-екипираното с одела в света (защото не намирам смисъл в плетенето на други бебешки артикули - аз поне не бих си облекла бебето с плетени елечета, чорапки и не знам още какво си).
Усмихнат ден, момичета!

# 564
  • Мнения: X
Хелоу и от мен .Аз за съжаление съм на АБ, с бактериална инфекция на гърлото, и CRP 56. Не се разминах... плаках много вчера , че не исках да стигам до там, но се успокоих, че много бременни минават през аугументин и не съм единствена.
Пусто време предразполага към такива неща.
Аз си чакам с нетърпение фм и така. Заредила съм се книжки и седя вкъщи предимно.
Аз диаспорала го пия , когато ми падне, но и аз предимно вечер.

# 565
  • Мнения: 134
Явно всички са на магнезий Simple Smile Аз съм на Магнерот 3х1. Та и на мен ми е интересно как го пиете, съобразявате ли с храната? Аз гледам да е около някакво хапване, дразни ли на стомаха иначе? Пише по време на ядене, но трудно да го съчетая 3 пъти на ден. Оздравявайте бързо Hug

# 566
  • Мнения: X
Аз бях на магнерот , но се оплаках на док, че ми е гадно от него и тя ми каза да взема диаспорал директ. Много по-добре ми е, прахче, разтваря се директно в устата.

# 567
  • Мнения: 203
Магнерот пия 3по1 даже на рецептата ми пише преди храна . Не всеки път успявам . Дано скоро се оправите от тези зимни зарази . Още повече ме мотивирахте , че е време да си остана вкъщи , колкото и гузно да се чувствам , че предавам колектива Sad

# 568
  • Мнения: X
Имаш като моите притеснения.
Скрит текст:
На каква възраст си? Аз съм почти на 38 и днес точно ми се обадиха от Пренатест. Резултатът е отрицателен, а момиченцето е потвърдено. Чувството е прекрасно, да се освободиш от притесненията и да ти стане леко. Пожелавам ти, от цялото си сърце, скоро да го изпиташ и ти.
За голямата разлика на децата и аз съм си мислила това, което и ти, че ще имат доста различни интереси. Моята голяма дъщеря е на 10 и ще бъде почти на 11, когато се роди сестра и. Но при мен стоеше въпроса дали да има сестра или да остане сама и естествено, че по-добрия вариант е да има сестричка, отколкото да няма. Ако трябва да съм честна, се навих за второ дете на тази възраст най-много заради нея, за да не остане сама. Не че и аз и мъжа ми не сме го искали, но тя ми беше най-важна. От всичките ни семейни приятели, които са с по две и три деца, само тя си нямаше сестра или брат. Ние винаги сме искали второ дете, но мъжа ми работеше в чужбина и някак годините минаха. Тя е на седмото небе, откакто е разбрала, че ще става кака.   Всеки ден пита, разпитва, гледа клипчета и иска да знае абсолютно всичко. Научила е такива неща, които дори аз не знам. Има чар и в това да са с голяма разлика, може да се разчита на помощ, на разбиране. Освен това, спомените , които ще имат каките и батковците  ще са доста осъзнати и ясни.
Мисля, че вашето бебе ще стане талисманчето на семейството и дори да няма съмишленици в белите, ще си има двама обичащи го батковци, които ще са му защитници.
Пожелавам ти успех и спокойствие.

HeartHeartHeart
Благодаря, Margafuci, много хубаво написано Hug
Аз бях писала преди, правих два генетични теста до момента, за вродени и за възрастови генетични изменения на плода. И двата слава Богу, бяха отрицателни за всичко. Сега чакам резултати от трети, последен надявам се такъв, за точно определени заболявания, за които имаше съмнение при голямото ни дете, като синдром на Прадер-Вили. Нямам абсолютно никакви съмнения, че батковците ще са прекрасни с бебето, ще го обичат и ще се грижат за него, защото в момента са такива един към друг...но ...винаги ще има едно но. На 39 съм.

Не приемам никакви добавки, нито магнезий, нито каквото и да било друго, още повече като превенция на сезонни заболявания. Все пак, с две деца и работейки с хора, няма как да си изолиран Simple Smile А и да ви кажа честно, смятам че в период на бременност организма се мобилизира максимално за запазване и благополучно износване на плода, имунитета е на максимум, повечето хронични заболявания са в застой. Така беше и при предишните ми бременности, надявам се и сега да е така. (всички са кихащи и кашлящи в офиса, от доста време, но аз не предавам фронта Wink)

Hoffnung123, Мелодия,  бързо оздравяване!

Ако всичко е наред, смятам да работя до 45 дневния преди термин. Обичам работата си, харесвам хората, с които работя, ангажиментите с децата и с половинката прекрасно са подредени спрямо работното ми време. Намирам време и за приятели и за хубави книги, филми, театри и много много пътувания (почти всеки уикенд сме някъде, по света и унас). Замислям даже трето висше.

Бебето го усещам всеки ден от 12-13 г.с. Много е вълнуващо, още повече, че това най-вероятно ще е последната ми бременност, и чувството е много много специално.Heart

Палмърс не ги харесвам особено, ползвах някои от продуктите им с втората ми бременност (tummy butter, bust cream), но нито като консистенция, нито като аромат и усещане след това на кожата ми допаднаха.

Био ойл също не бих ползвала. Имат доста обезпокоителни съставки.

Залагам на естествени масла и продукти. За коремчето използвам кокосово масло, маслото на Веледа против стрии или това на Кокосолис. За лице и тяло съм страшно доволна и от продуктите на Руми Илиева. Всички са изцяло натурални.

С пожелание да сте здрави!

Хубава вечер от мен Hug

# 569
  • Мнения: 173
Anwen  - поклон за тази твоя организираност и динамичност!

Общи условия

Активация на акаунт