Градинарство – моето хоби 21

  • 43 728
  • 754
  •   1
Отговори
# 150
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
Любознателна, благодаря за отговора.
Май почти всичките рози са катерачи. Всички без елфа мога да ги връзвам по оградата, а на елфа примерно някаква конструкцийка да направя.
banksiae я взех за да я кача на перголата и да ми прави сянка. При нас всичко расте много бавно и трудно. Имам шоколадова лоза на същата пергола и за 3 години е покрила 1 квадрат от едната страна и орлов нокът,който цъфти цяло лято и той аз 3 години 1 квадрат, а перголата е окола 25 квадрата и зелено ме устройва.
Пробвах се два пъти с различни имена и мейли да се регистрирам във форума,където има най-много писано за розите ,но не ми се връща мейла за потвърждение и за това реших да пиша тук.

Последна редакция: чт, 29 ное 2018, 13:13 от Gerundiq

# 151
  • София
  • Мнения: 372
Здравейте,
И аз имам въпрос за садене. Бях си поръчала цветя, но над нас точно като ми ги донесоха започнаха да слагат изолация и щяха изпотъпчат всичко ако ги бях засадила. Сега приключиха и въпросът ми е дали мога сега да ги засадя и ако не - как мога да ги запазя до следващ момент, когато ще мога (и кога)?
Това е поръчката:
1 x Роза тъмночервена ароматна
1 x Роза шарена с аромат на парфюм
1 x Роза бананова
1 x Роза бяла ароматна 
1 x Нарцис GOLDEN DOWN / NARCISSI GOLDEN DOWN/
Благодаря предварително.

# 152
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
Нарцисите със сигурност са сега, от опит го знам, миналата година по това време садих доста пролетни луковици и нямаше фира. За розите от това,което съм чела се садят сега.

# 153
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не помня кой го написа в темата, но много ми хареса Simple Smile

"застани до прозореца и помисли какво искаш да видиш сутрин като станеш."

не мога да се ориентирам къде са прозорците, къде беседката, но ти си знаеш - намести ги така, че да са ти пред очите като се събуждаш или като сядаш за отмора.

# 154
  • Мнения: 6 150
Здравейте, не открих отговор с търсачката и затова ще попитам. Имам Юка около 2 метра с три разклонения в огромна саксия. Всяка година я прибирахме зимата на стълбищна площадка /че няма място вкъщи и е много топло/, но доста от листата пожълтяваха винаги. Сега решихме да я оставим навън, но все нещо ме човърка дали ще издържи на студа. За София става въпрос. Засега виждам, че й е добре навън, свежа и зелена е, няма свити листа. Да поливам ли и кога? Да я опаковам ли с нещо? Или да вземем да я приберем? Как мислите, дайте ми съвети какво да правим.

# 155
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ти сигурна ли си , че е ЮКА ? Юките растат в почва навън без проблем по нашите ширини. Ако я оставиш в саксията обаче, корените й ще са изложени на студа. Мисля си, че до  минус  десет примерно, нищо няма да й стане и в саксия. Виждала съм и в бетонни саксии юки. Но тя в земята се чувства най-добре, защото пуска дълбоки корени и няма нужда от никакво поливане.
Да не става въпрос за ДРАЦЕНА? Нея трябва да я прибираш.

# 156
  • Мнения: 6 150
Yucca elephantipes - Слонска юка, за такава става въпрос. Четох по чуждите форуми, че не е много толерантна с повече от -9 градуса, но някой от вас ако има опит, моля да сподели. Саксията е пластмасова, балкона неостъклен югозападен. 

# 157
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Дават я 9б зона.

Hardiness:

USDA Zone 9b: to -3.8 °C (25 °F)
Не става за балкона зимата.

# 158
  • София
  • Мнения: 5 883
Тая нощ ще падне до -12, няма да издържи юката, приберете я по-добре...

# 159
  • Мнения: 1 173
Yucca elephantipes - Слонска юка, за такава става въпрос. Четох по чуждите форуми, че не е много толерантна с повече от -9 градуса, но някой от вас ако има опит, моля да сподели. Саксията е пластмасова, балкона неостъклен югозападен.  
Ние сме в полупланиниско село (Саранци), юката издържа без проблем. Със сигурност е падало до -10. Но е навън, в почва, предполагам я пази доста повече земята.

# 160
  • Мнения: 1 485
Yucca elephantipes - Слонска юка, за такава става въпрос. Четох по чуждите форуми, че не е много толерантна с повече от -9 градуса, но някой от вас ако има опит, моля да сподели. Саксията е пластмасова, балкона неостъклен югозападен.  
Ние сме в полупланиниско село (Саранци), юката издържа без проблем. Със сигурност е падало до -10. Но е навън, в почва, предполагам я пази доста повече земята.
И моите издържат и не са мръднали. Аз съм в планинско село с надморска височина 450 м и е падало до -20.

# 161
  • София
  • Мнения: 5 883
Зависи от вида юка, предполагам.

# 162
  • Мнения: 6 150
Благодаря ви! Прибрахме я, не ми се рискува.

# 163
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Тази юка е друга юка. Затова evencee й написа пълното латинско име:

# 164
  • Мнения: X
Момичета, здравейте. И аз имам нужда от съвета ви, моля. Прибрах мушкатата вътре, преди около месец. Ама от тогава не щат да цъфтят. Вече трябва да са се акомодирали. Отвреме навреме им пожълтяват и после изсъхват листа - ама това мисля, че си е нормално. Та знаете ли какво да направя, че да почнат пак да цъфтят? Те зимата въобще ли не цъфтят? Вътре е около 20 градуса, до прозореца са, т.е. светло им е ...

Последна редакция: пт, 30 ное 2018, 11:08 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт