На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 20

  • 77 351
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 401
Viviana91 от казаното ти до тук, разбирам, че си ходила веднъж в Одрин. Аз (и много други) ходя поне веднъж на 1-2 месеца, в продължение на доста години. Интересно ми е защо смяташ, че си опитала и видяла всичко и е ОК да правиш генерални заключения.
Що се отнася за Истанбул (любим мой град) не смятам, че там цените на дрехите са много по-различни. (може да се пробваш да ме обориш). Ще ходя тази седмица и ще проверя специално няколко от цените (да не говоря на изуст).

# 691
  • Мнения: 5 386
А качеството на изказа и стилистиката? Simple Smile
                             ----------------------
Понякога портмонето позволява, но разумът насочва финансите не към облекло и обувки, а към друго. На моето раб.място не ходя със спортно облекло и спортни обувки - без значение марка , цена и място на закупуването им.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Lulumba,поста ти е изключително полезен!:heart:Нямам никакво желание да споря,изразих лично мнение.Да,лаик съм, спрямо шопинг в Турция.Но мисля,че различните мнения обобщават по-обективно реалността.Не нося спортни дрехи.Никой не даде конкретен отговор за местни бутици в центъра за дрехи и обувки.

# 693
  • Мнения: 771
Viviana91 давам ти пример с магазин H&M. Риза която в Бг струва 35лв в Одрин я взех за 14лв, спортно долнище в Бг 45лв в Одрин 29лв. Блузка за детето в Бг 30лв в Одрин 18лв. Мога да ти покажа и с линкове ако искаш. В другите магазини е същото. А за тенджерите в KARACA ти изобщо видя ли ги че да ги сравняваш с тези в Мигрос А?

# 694
  • Мнения: 62
Viviana стана ми интересен казуса с sizma, и се зарових надълбоко из лингвистичните дебри относно значението и.....оказа се, че сте права. Колкото за местните бутици, попаднах на такъв случайно, обикаляйки из центъра. Ще ми е нужно време да възпроизведа, къде точно се намира, но когато го направя, ще ви пратя координати в лично съобщение. Доволна съм от нещата, които си купих - като дизайн, качество на материя и шев.

# 695
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Тази неделя ще ходим с голям автобус от фирмата на моя приятелка , интересуваме голяма тенекия зехтин 5л. колко лири струва?

# 696
  • Мнения: 401
Тази неделя ще ходим с голям автобус от фирмата на моя приятелка , интересуваме голяма тенекия зехтин 5л. колко лири струва?

Между 40 и 200 лири. Зависи от качеството и място на закупуване. Купих за 50 лири от пазара на приятели и те го харесват. Купих за 140 лири от магазина за други приятели, не го харесаха. Въпрос на вкус. До сега не съм взимала с вкус на риба, но пишат че имало и такива.

# 697
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
За зехтина е важна киселинността.Поне така са ми казвали гръцки производители.За екстра вържин трябва да е под 0.8%.

Това е гръцки и е написана на видно място.

# 698
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Благодаря, аз декември купих от малко градче до Кушадасъ зехтин на 40 лири. Излиза на сметка и е хубав.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Мarylin,искренно ти благодаря за коректив тон и отговор!Enji,за туроператор Рубина-Варна има добри отзиви.Karaca го посетих,но последвах съвета на местна жена,от бг произход.Ще и гостувам през ноември.Приписаха ми се емоции и мнения,които не съм описвала.Не търся евтини реплики,а качество-естествени материи(175см в-на).Не съм разочарована от града,а от бг стадото(скандали,дребнавост,наглост)на шопинг.Не пазаря в молове и в бг,а от ф-ни магазини.Често ми се случва във Варна,да препращам туристи в др.локации,извън моловете,да им спестя негативни емоции.

# 700
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Аз не разбрах (простете глупостта ми) какво общо има италианския с турския. Също така не стана ясно кой зехтин е студено пресован, ако не е SIZMA? Странно как на теория, пък била тя и лингвистична, твърдо оборваме знанията на местните за собствения им език.
Надявам се да подкрепите твърденията си с някакви по-сериозни доводи от смеха на половинката.
А иначе ни стана ясно, че сме друга класа хора... Как ни нарекохте? Масовката!
Къде в списъка има карантии, също, да питам? Възхвала? Да знам, де!
Все пак в темата влизат много хора и съм опитала да обобщя харесваните продукти. Това, че аз или Пена не ползваме част от тях не отнема правото на Иванка да ги похвали. Нали?
И пак да вметна, че в магазини, молове и на пазара се пазарУВа. "ПазарЯ" е друго.

# 701
  • Мнения: 771
Viviana91 извинявай чак сега видях че хората които пазаруваме в HM,Deichman,W-ki сме от простолюдието за тебе. Няма какво да коментирам повече (дано не те чуят от съседната тема за пазаруване от H&M).

# 702
  • Мнения: 2
Здравейте,искам да попитам някой купувал ли е кожени дрехи и как са цените.Магазини,производители по близко до БГ
Виж в сайта на Деримод- DERIMOD.  Имат 2 магазина в Одрин.
                                     

Много благодаря ама много скъпо там бе:yum:
Ще се радвам и на други предложения

# 703
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Viviana стана ми интересен казуса с sizma, и се зарових надълбоко из лингвистичните дебри относно значението и.....оказа се, че сте права.

Мерилин,и какво Ви казаха лингвистичните дебри за значението на SIZMA,понеже не уточнихте? newsm78  Една дума може да има много значения,както е в българския,английския,а сигурно и в другите езици...зависи как и за какво се използва.
Одрин не е Париж,Лондон,Ню Йорк,за какви бутици изобщо говорим...Одрин е пазар,джигер,карантия  Mr. Green То там,ако не се потопиш в това,къде другаде...
Абе Беличке,казах ли ти аз нещо за мълчанието... Mr. Green Жената,може би,е поетеса ...след този сърцераздирателен пост за разплакани младежи,с убити мечти в тема за пазар и то в Одрин ,нямам друго обяснение. Мир  Peace

# 704
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Странно,как всеки възприема информация,с различни,бурни емоции.Четох крайни мнения, за опашките,хаоса и т.н.,този тон липсва при мен.На борсите и пазара,с най-ниски цени , имаше надписа Sizma. Видях го и в/у етикетите с олио.Extra Virgin беше на цени над 50TL за литър.С нашата ф-ма,пътуваха студенти,от малки градове,спестявали,с очаквания.Мнозина  не са имали шанс дори да чакат на опашките.Няма да повторят визитката,за съжаление.Личното ми мнение -примитивна кухня,ниска хигиена.Но ще опозная града,не молове, сладове и т.н.В пазара Безистен са се продавали роби,дори и българи в минали времена.Спестих инфо за  измамените в цени,грамаж и прахове,с минал срок на годност,касаещи други.Аз внимавах,но нямах шанс за някои обекти.Рафтовете в Migros бяха изпразнени на места.Идеални дестинации няма и негативите са част от всяка визита.

Общи условия

Активация на акаунт