На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 20

  • 77 484
  • 743
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 570
Благодаря

beljata

Отговорът ти изясни нещата. Явно си ходила достатъчен брой пъти. Blush
В Лозенград не съм ходила.Затова реших в сряда първо да посетя пазара и магазините там и след това Одрин.
Напоследък чета в темата, че Одрин май се е превърнал в провинция на България. Hug
Тя не че не е! Ама!
Ще рискувам и ще посетя Лозенград. Проблемът ми е, че пътувам за един ден от София. Трябва на всяка цена да се прибера. И така ще се пробвам пък каквото стане.
Благодаря!

# 136
  • Варна
  • Мнения: 4 221
ивман, аз не бих се разхождала в сряда до Лозенград, ако идвам от София. Разбира се, ти си решаваш, но в сряда ще е спокойно в Одрин, така че времето, което ще загубиш за път и обикаляне на Лозенград, може да оползотвориш в Одрин. Но пък, както решиш. Поне ще знаеш за какво иде реч.
Не знам вече колко пъти съм ходила, но сигурно не съм от най-често пътуващите. Просто повечето ходят в Одрин, а ние преди ходехме само в Лозенград... пък сега И в Одрин. Yum


И пак към Yanica...
Скрит текст:
Лично ти се бе възмутила преди време, че всеки споделя как е минал и колко е висял на границата, вместо да говори за покупките. Сега правиш обратното.
Аз съм ти отговаряла за бебешки неща и Памперси.
Макак качи специално за теб карта с указание за прежди, след като бе обяснявано преди това.
Ако това са "тъпи отговори", аз нямам какво да кажа.
Лично на теб никой не е отговарял рязко, както и в случая не бе така. Просто логично. Друг е въпросът, ако се припознаваш в онези въпроси, които предизвикват по-остри отговори. Вероятно, щом се включваш с възмущение.

Както казах, ако темата те натоварва, няма смисъл да я четеш.

# 137
  • София
  • Мнения: 116
Трапезица, аз ползвам от около 4 години такова масло и съм доволна-придава приятен вкус на месните ястия, но слагам по 1-2 капки, защото ароматът му е доста силен и се натрапва, ако се прекали с маслото.                                       Скоро в темата се "заговори" за зехтини, та исках да питам случайно някой купувал ли е шарлан от Одрин и как изглежда, ако има такъв продукт.

# 138
  • на морето
  • Мнения: 1 391
В групата за Пазаруване в Одрин четох за това масло от кимион, но основно като имуностимулант и мислех да го взема като ходя в Тр. Не знаех, че се ползва за ястия и даже мисля, че се продава в аптеките.. Shokolad , ти това ли ползваш?

# 139
  • София
  • Мнения: 116
Не, от един немски сайт, от който поръчвам  витамини на децата през есенно-зимния период. Аз дори не знаех, че е имуностимулант или че му приписват подобни характеристики, а си го ползвам като подправка, защото овкусява чудесно.
Хм, в аптеките...възможно е . Аз обаче в Кипа се оглеждах за такива олиа на стелажите за биохрани.
Да попитам и за витамин С на ампули - бяхме в една аптека, и то с жена, която говореше турски, и я помолих да преведе на фармацевтката, че бих искала ампули от 2 мл, предназначени за деца, както е в БГ, но ми беше казано, че няма такива, а има само от 5 мл. Взех инжекционния разтвор и го давах на децата, когато миналата седмица ги хвана някакъв вирус. Ще бъда много признателна на някоя мама, която е купувала витамин С от Одрин за децата си, да сподели своите впечатления.

# 140
  • Мнения: 1 340
Масло от Черен кимион от Одрин съм купувала от Петъчният пазар излизате в посока Зеленчуковият - има една машинка която вади едни черни пръчки (те са остатъчни от процеса). Дават ви да дегустирате маслото и си избирате каква опаковка (в мл) Мисля, че бях качвала и брошура с ползите в групата. Ако не съм ще се поразровя. Хубаво е за здраве една кафяна лъжичка сутрин да се ползва. За овкусяване на салати не съм ползвала, но според мен не е изключено.

# 141
  • Мнения: 1 295
Здравейте, любители на пазаруването в съседката ни. Ето, че и ние се решихме на тази стъпка. Чета ви с интерес и ще продължа да го правя, а сега и първият ми въпрос. Погледнах задграничните ни паспорти и установих, че на съпруга и сина са с валидност до 01.01.2019 г. В този случай ще можем ли да отидем на пазар в началото на ноември по време на есенната ваканция на учениците или ще трябват нови паспорти?

# 142
  • Мнения: 1 340
Не ви трябват нови паспорти. Пътувате си спокойно. Мъжът ми пътува една седмица преди да изтече. Просто и на влизане и на излизане турските митничари учтиво го уведомиха, че паспорта му изтича.

# 143
  • Мнения: 1 295
Не ви трябват нови паспорти. Пътувате си спокойно. Мъжът ми пътува една седмица преди да изтече. Просто и на влизане и на излизане турските митничари учтиво го уведомиха, че паспорта му изтича.
Благодаря много. Започвам да си отбелязвам местата за посещение. Ако някоя дама подготвя абитуриентка ще се радвам да сподели за подходящи за този случай магазини.

# 144
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Не ви трябват нови паспорти. Пътувате си спокойно. Мъжът ми пътува една седмица преди да изтече. Просто и на влизане и на излизане турските митничари учтиво го уведомиха, че паспорта му изтича.
Благодаря много. Започвам да си отбелязвам местата за посещение. Ако някоя дама подготвя абитуриентка ще се радвам да сподели за подходящи за този случай магазини.
Няма значение кога изтичат. Даже и от голяма туристическа агенция са ми казвали, че е отпаднало изискването за срок. Важното е да са валидни.

# 145
  • Мнения: 5 390
Yanica, не зная тема във форума, в която пишещите да  гадаят и да се съобразяват с желанията и очакванията за инф. на един човек. Нито знам ти какво искаш да четеш, нито ме интересува. Както и ти не се интересуваш от нас и нашите желания/очаквания, нали...?
Когато човек порасне , разбира, че светът не се върти около неговите представи, очаквания, желания и т.н. Когато порасне ! Simple Smile
Белята винаги е давала точни, конкретни, изчерпателни отговори за неща, които знае. За които не знае - дава насоки откъде би могло да се почерпи инфо. Понякога се случват разминавания - кой какво искал да попита, кого искал да попита, кой пък му отговорил.... Случва се, но тези разминавания или недоразумения /ако неправилните според теб хора са ти отговорили/не означават, че някои са злобни и без ендорфини.
 Нали не смяташ, че тук сме влезли, преминавайки първо тест/кастинг по злоба.  Simple Smile

Последна редакция: нд, 14 окт 2018, 12:44 от *Камея

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 1 908
Момичета, здравейте!

Чета ви защото в темата има много полезна информация за пътуване и пазаруване в Турция и в частност в Одрин. Хубаво ми е да чета коментари за стоки, препоръки, обмяна на опит за различни неща, дори списък на лекарствата и т.н. Моля, момичетата, които пишат вече може би години в темата, бъдете малко по-търпеливи към новите, които сега искат съвет за нещо.
И аз зададох скоро  въпроси и съм благодарна, че ми отговориха и ми обърнаха внимание. Надявам се, че като се върна от Чорлу /защото съм зациклила на него/ да мога и аз да се включа в обсъждането и да дам полезна за някого информация или да го предпазя от излишни емоции или губене на време.
Много е полезна темата, но може ли по-спокойно и откъм обиди и квалификации, и откъм груби отговори. Нали всичко го правим, за да ни е приятно и да сме си полезни, и за забавление......

Усмихната неделя ви пожелавам!

# 147
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Tonnybs, разбирам желанието ти да бъдеш добронамерена и помагаща. Надявам се да успееш, на 100%.

Обаче една подробност...
Скрит текст:
Има потребители, които не схващат, че точен отговор на някои въпроси не може да се даде, а ако се даде, той няма да е общовалиден и дори може да е подвеждащ.
Ясно казах на потребителката, че ние виждаме на камерите, каквото и тя. Нито я обидих, нито я нападнах. Нищо грубо няма в репликата ми. В отговор за втори път (от общо 4 или 5 нейни включвания в темата) бях наречена (в комплект с останалите даващи информация в темата) злобарка, даваща тъпи отговори. Извинявам се, ако не приемам това за нормално. Въпреки това, нито за миг не съм си позволила да обидя нея или друг потребител. Така че не приемам подобни призиви за толерантност и въздържане от обиди. ОК,  но не към нас, моля!
Хора, които с нищо не са допринесли за темата, влизат, за да задават едни и същи въпроси и когато им се отговори логично, макар и не по начина, който на тях им се иска, започват да обиждат и ръсят неприятни определения и неуместни съвети. После се явява някой "миротворец" и се опитва да озАпти неправилната страна. Добре е първо да се вникне в казаното и после да се прави опит за намеса.

За пореден път...
Непрестанното повтаряне на въпроси и отговори за минаването на границата, цената на златото, купуването на лири и плащането с тях или по друг начин, детските дрешки и работещите в неделя обекти и пр., и пр. разводняват темата и я правят не толкова полезна, колкото би трябвало да бъде. Направете си труда да видите колко теми се изписаха от лятото, когато лирата падна и се опитайте да разберете за какво говоря.

Когато една тема се изписва за няколко дни, дори аз не считам за уместно да пращам да се чете назад и отговарям пак. И другите правят така и темата пак се изписва бързо. И става един омагьосан кръг от повтаряне на едно и също и напразно трупане на страници и теми. Ненужно и далеч от полезното.

Последна редакция: нд, 14 окт 2018, 12:25 от beljata

# 148
  • Мнения: 5 602
За зехтина-преди време наши приятели си купиха екстра върджин зехтин с остатъчен вкус на риба . Може би някои сортове са такива. Не бях опитвала нещо подобно.Не ми допадна.

Благодаря за отговора за маслото от кимион. "Петъчния пазар" е пазара зад Марго в петък,или друг и  го има в други дни? Бъркат ми се понятия,а четох първи пост няколко пъти . Благодаря!

# 149
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Трапезица, петъчния пазар е на друго място. Входът му е непосредствено под долния край на главната пешеходна и търговска улица Сарачлар, а освен това е лесно да се достигне до него, идвайки от КА или откъм борсите. Момичетата казаха, че на това място в понеделник излизат производители от околността, но пазарът за дрехи и др. стоки, към който има и част за плодове и зеленчуци, е в петък.
В събота работи пазарът (т.нар. син пазар) зад Марги. Същият май работи и в сряда.

Общи условия

Активация на акаунт