“Виждам сака, но не и ембриона..."

  • 32 630
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 391
Здравейте момичета! На 15.08.18 ми беше последния цикъл. Видях заветните две черти на 16.09, а на 29.09 бях на първи преглед. Там в описанието жената, кояъо ме преглежда, е написала, че вижда плоден сак, вижда се вътре yolk sac и ембрион с размери 2 мм. Даде ми 5-6 г.с. След това на 10.10, т.е днес бях на друг преглед, все се надявах, че ще се чуе пулс... според календара съм 8г.с, а иначе би трябвало да е 7 г.с, според изчисленията от първия преглед.... а вместо пулс и сърце, преглеждащия ме шокира с думите “виждам сака, но не и ембриона...сака ти е в диаметър 14 мм, някъде 5-6 г.с си явно... ела след две седмици да видим какво правим...”
Та.... ето снимката от първия ехограф, аз ли съм малоумна...? Или попаднах на малоумник? 🤔🤔🤔



Последна редакция: ср, 10 окт 2018, 18:17 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 173
Направи преглед при друг. Понякога не могат да видят и това си е. Ако сега си 8г.с би трябвало да се види ембрион и сърдечна дейност.

# 2
  • Мнения: 391
Направи преглед при друг. Понякога не могат да видят и това си е. Ако сега си 8г.с би трябвало да се види ембрион и сърдечна дейност.

Просто не разбирам от ехографски снимки, исках някой да ми помогне дали се вижда вътре и точката, или си халюцинирам? Иначе, сте права... утре отивам на нов скан... да видим какво ще ми кажат- аз предполагам, че съм почти 7 г.с , а може би  и два-три дни, въпреки че ако гледам календара би трябвало да съм 8 г.с... и така!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 480
На снимката съвсем ясно се вижда ембриона - отговаря на около 6г.с. в началото. Покажи и днешната снимка за да видим разликата

# 4
  • Мнения: 391
На снимката съвсем ясно се вижда ембриона - отговаря на около 6г.с. в началото. Покажи и днешната снимка за да видим разликата
Ох... да си жива и здрава!! Аз утре ще ходя на нов ехограф! Аз днес така се ядосах, че не поисках снимка, но за сметка на това имам диагнозата:

# 5
  • Мнения: 11 253
Хубаво е да се направи нов преглед с по-добра техника.
Надявам се доктора просто да не е видял.

# 6
  • Мнения: 391
Утре ще ходя на друг преглед, дано не е довидял! То тук не са лекари, а радиографери, или не помня и аз точно... като цяло са завършили такъв курс и само с това се занимават - с ехограф.

# 7
  • Мнения: 11 253
Ами те пак трябва да са лекари, но специализирали по образна диагностика.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 193
Размерът на сакчето е прекалено малък за седмиците в които би трябвало да сте. 14 мм за плоден сак наистина отговаря за бременност в 5-6 седмица. При положителен тест преди около месец, би следвало да сте поне в 7ма седмица а тогава ембриона е ясно видим и е почти сантиметър. Сака трябва да е поне 2-2,2 см. Не сте нито вие малоумна, нито пък ехографиста. По скоро се касае за не-развиваща се бременност.
Дано греша!

# 9
  • Мнения: 2 173
Подкрепям. За това второ мнение. Случвало ми се е да ми измерят бебето 14мм. на следващия ден 24мм. в начална бременност. Случвало ми се е и да ми открият 4 см миома по предна стена на матка, а всъщност да нямам. Има хора и хора. Успех.

# 10
  • Мнения: 391
Размерът на сакчето е прекалено малък за седмиците в които би трябвало да сте. 14 мм за плоден сак наистина отговаря за бременност в 5-6 седмица. При положителен тест преди около месец, би следвало да сте поне в 7ма седмица а тогава ембриона е ясно видим и е почти сантиметър. Сака трябва да е поне 2-2,2 см. Не сте нито вие малоумна, нито пък ехографиста. По скоро се касае за не-развиваща се бременност.
Дано греша!

Ами 14 мм колко сантиметра са? Не е ли 1.4 см? Пак ли са малко? Направо се притесних .... дано грешите! 🤭

# 11
  • Мнения: 3 597
Да , толкова е . Като цяло сака е по-малък по размер за периода на бременността . Според мен по-важното обаче е да се види ембрион със сърдечна дейност вече , защото по ПРМ би трябвало да си вече в 8 или началото на 9 седмица .

# 12
  • Мнения: X
При мен, когато бях бременна с близнаците в 6+6 г.с се видяха два сака и ембриончета с биещи сърца, но седмица по-късно едното сакче (по-малкото от двете) вече беше празно - без ембрион и естествено и без сърдечна дейност. Чак след 13 г.с сакчето се беше резорбирало напълно, а другото бебе продължи да си се развива. Ако има ембрион без потенциал общо взето така приключва всичко. Надявам се при теб да се окаже нещо друго, но ти си знаеш, че след няколко дни пак трябва да се прегледаш, мисля, че тогава вече ще имаш яснота какво се случва. Успех

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Това, че на първата снимка е имало ембрион не означава нищо. Възможно е да е имало и да е спрял развитието си, затова на втория преглед вече да не се вижда. Трябва ти актуално мнение за ситуацията в момента, а не при предишния преглед. Иди при друг лекар, ако имаш съмнения.

# 14
  • Мнения: 391
Благодаря ви момичета!!! Очаквайте включване от мен с развитие на моят случай....

Общи условия

Активация на акаунт