Имате ли ново издание на "Пипи Дългото чорапче"?

  • 2 317
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
Може би има нещо това за момичетата и момчетата. Пробвай с Карлсон или "Емил от Льонеберя".

# 16
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Сега като гледам отговорите, и понеже и моя син все още не иска да я захване, си мисля, че виновен за това е главния герой - Пипи. Ами тя е момиче, пък нашите са момчета Bulb doh. Виж с Патиланско царство, нямаме проблем, взима и чете. Приказките също, пък и те са по-кратички.

Защо не смените за момента книгата?

Значи вместо Пипи вземете Емил. Култови са и двете книжки. Пипи вече съм й е чела веднъж цялата, а сега препрочитам любими моменти. Емил още не съм го купила, а книжката от моето детство е нейде безвъзвратно затрита. Но в скоро време ще попълня този пропуск.
На мен ми се струва, че не е важно да прочете книгите от списъка, а е важно да се научи да чете за кеф. Избирайте книжки, които са му интересни. А защо не даже и комикси  Embarassed И не бройте страниците, ориентирай се какво е прочел, като обсъждате какво е станало. Пускай кукички като разказваш накратко какво ще стане занапред. И винаги, когато те помоли да му дочетеш главата, дочитай я. Четенето не трябва да е задължение, а приятна емоция.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ново издание нямам и не бих дала за него и лев  #Cussing out, камо ли 5-6лв. колкото и търсят.
Не ги е срам тез от ПАН, на гадна вестникарска хартия и с недотам качествена подвързия...  Close

И аз и мъж ми имаме от нашето си детство изданието. На хубава бяла хартия с големи букви и 2-3 цветни картинки, останалите черно-червено-бели... Абе помните я - сигурна съм.

Моето издание премина в ръцете на племенниците (с 2 "н" ли е?), а тази от мъжО в ръцете на щерката. Последната с явна досада мин. лято прочете 3-4 глави, а големия син на брат ми я свърши за 3 дни. Говоря за времето, когато и 2-мата са били след 1-ви клас. Така, че си е до дете.

За огромния списък хич и не се кахъри... Stop И нашият от м.г беше с 12 книги, но госпожата леко ни смотолеви, че ще е доволна от прочитането и на 1/2-ра от него.
Целта на мероприятието е, да си усъвършенствуват четмото и после да могат да разкажат прочетеното без пряка реч. Това е основното в Българския за 2-ри клас.

Успех и го остави да чете каквото му е интересно.  Peace

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Аз я прочетох на моя като беше на 6 години и му грабна вниманието. После той прочете варианта на английски като беше на 7. Хареса му, но определено не е от най-любимите. Може би точно, защото Пипи е момиче  Thinking Доктор Ох-Боли го обича много повече  Grinning
Те са дали 10 книги, но колко ще прочетете зависи от вас. Според мен, ако му хареса книжка извън списъка, по-добре нея да я прочете.

# 19
  • София
  • Мнения: 472
Сега като гледам отговорите, и понеже и моя син все още не иска да я захване, си мисля, че виновен за това е главния герой - Пипи. Ами тя е момиче, пък нашите са момчета Bulb doh. Виж с Патиланско царство, нямаме проблем, взима и чете. Приказките също, пък и те са по-кратички.

Защо не смените за момента книгата?

Съгласна съм и ние сега завършихме първи клас , а миналата година,  аз му прочетох Пипи, но накрая вече нямаше никъкъв интерес към нея.Виж четохме и Робинзон Крузо ( всяка вечер по една глава)- беше му много интересна и не пропускаше вечер да ми напомни за четенето ( дори и последните дни преди да родя братчето му , едвам седях, ама четяхме).Така ,че наистина мисля, че има книги ,, които биха заинтригували повече момичета или пък момчетата.А имате ли в списъка " Торба с приказки"Това са събрани приказки от цял свят , български народни, Братя Грим и т.н, които ще ги изучават във втори клас.Ние започнахме от нея ( тя е около 200 страници).Не четем много бързо и затова сме се разбрали една приказка на ден ( която е от порядъка на 2-3 стр.), през другото време ( около 1 час на ден) правим диктовка или решаваме една страница със задачи ( редуваме ги ).Мисля, че това му е достатъчно. Колкото до книгите наистина според мен едно първолаче не може да изчете около 300-400 стр. за ваканцията.Но мисля, че това са книги  от които трябва да  четат, но дали всичко ще се прочете не смятам , че е от голямо значение поне за 2 клас.

# 20
  • Мнения: 5 877
Не знам за момчетата, ама май момичетата обичат и едните, и другите видове книжки. Интересно би било за някой изследовател на половете.
никакъв проблем да се идентифицирам с Робинзон Крузо, само щото съм била момиче. Робин Худ в ж.р. - също става, черният пират  Embarassed и разните му там индианци-мандианци. Да не съм луда да се виждам като Ншо Чи!

# 21
  • Мнения: 1 313

Според мен е ужасно много и детето не може да се справи, ще си загуби цялата ваканция в четене
четенето на книги загуба на време ли е???????? newsm78

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Според мен е ужасно много и детето не може да се справи, ще си загуби цялата ваканция в четене
четенето на книги загуба на време ли е???????? newsm78

Съгласи се, че на тази възраст игрите трябва да превъзхождат четенето, особено щом са през лятната ваканция  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 974

Според мен е ужасно много и детето не може да се справи, ще си загуби цялата ваканция в четене
четенето на книги загуба на време ли е???????? newsm78

Не разбира се, но четенето на книги не е любов, която се възпитава/налага. Детето само трябва да изяви желание да прекара ваканцията си в четене, което на тази възраст трудно става. Нека не налагаме на малките маници да порастват по-бързо отколкото е необходимо... игрите през ваканцията според мен спомагат за доброто психологическо състояние на детето и за неговата социална адаптация в обществото(визирам други дечица).
Чета две книги едновременно в момента, но съзнателно и с желание започнах да чета от 3 клас и оттогава не съм спряла, в същото време все още поддържам връзка с приятели с които сме играли още от 1 клас
Игрите не изместват четенето, четенето на книги естествено допълва детството на нашите деца, но не е по принуда, а когато детето е готово за това.
Уфф сори стана много дълго  bouquet
Но това е лично мое мнение

# 24
  • Мнения: 5 877
Според мен е пресилено да се очаква първокласници да изчетат тези книги. Не невъзможно, но е по силите на единици. Списъкът затова е препоръчителен, а не "задължителен". По-скоро идеята е, че е хубаво децата да са запознати с тези истории, че може би ще им е интересно... че е хубаво родителите да четат подобни неща на дечковците си. А не е толкова важно Пипи ли ще е, Емил ли ще е. И не е речено задължително всички книги да се четат през ваканцията, нито детето да ги чете само. Идеята е да се подсетят родителите да възпитат у детето си любов към хубавата детска класика.

И не е задължително "да прекара ваканцията си в четене". Книжките - и то точно тези - са страхотен източник на идеи за игри. Излет, мятане на палачинки, "прави като Йон", карнавал, търсене на "спунк", "корабокрушенци", ходене на цирк, игра на нещотърсачи, закуска на дървото (например у бабини) са само част от нещата, за които може да се почерпи идея от "Пипи".

# 25
  • Мнения: 2 274
  Ухх и ние сега четем за Пипи! Изобщо не му е интересна и я чете с отвръщение, за това аз чета през повечето време! Виж приказките за Хитър Петър ги изчете сам " на един дъх"! Имаме още 12 книги в списъка и незнам как ще се справим, че повечето от тях са с доста странички! Предполагам че и " Ние врабчетата" в по-голямата си част ще му я чета аз  Blush!

Общи условия

Активация на акаунт