Математически турнири 1-4 клас. Тема №52

  • 72 649
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 29 312
Мисля, че ДАНИС имат такова състезание. Вижте в страницата им. Peace

# 706
  • Мнения: 2 404
Мисля, че ДАНИС имат такова състезание. Вижте в страницата им. Peace
Благодаря, аз търся такава тема, за да не разводнявам тук с въпроси, иначе хлапето се яви сега за първи път на състезанието "Свети Иван Рилски" и ми е интересно коментарите за това състезание

# 707
  • Мнения: 21 455
Бургазлии счупиха всички рекорди.
Скрит текст:
Преди две минути на единия сайт.


И на другия.

# 708
  • Мнения: 427
Прословутата задача със снежния човек за 1 клас в различните градове с различни отговори ли си остава? Видях Русе - 8, Плевен - 10.  Rolling Eyes В други градове колко е прието за вярно?

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 193
Бургазлии счупиха всички рекорди.
Скрит текст:
Преди две минути на единия сайт.


И на другия.

Статистика на изпита - колко любопитно. И това с проверката на работите на децата - от 14 ч до 16ч - ние сме работещи хора, супер неудобно време.
Организаторът на състезанието не е ли един, как така няма общи правила за всички участници?
Въй, въй, изложихме се бургазлии, и то е щото сме мнооого иновативни Simple Smile

# 710
  • Мнения: 7 150
Прословутата задача със снежния човек за 1 клас в различните градове с различни отговори ли си остава? Видях Русе - 8, Плевен - 10.  Rolling Eyes В други градове колко е прието за вярно?

Моля, Емо Чолаков да се появи и да каже:
Имало ли е снежен човек? Чак кучи студ май не е имало. Следователно метероолоичната прогноза не е предполагала наличието на такъв.
Заключение: Имаме пропуск в условието! На всички деца трябва да се дадат максимиум брой точки за тази задача!
Извиняваме се за причиненото неудобство...

# 711
  • Мнения: X
И аз го гледах снежния човек, максимален не мисля, но може да обявят два верни отговора - 10 и 5(4?). Ако правоъгълниците са 3, заради подпъхването под панделката, тогава и кръговете трябва да са само 7, защото и трите топки на снежко са застъпени от нещо. Част от едната ръка под папионката също може да се брои за триъгълник.

# 712
  • Мнения: 21 455
И триъгълниците в папийонката се припокриват. Тя покрива части от правоъгълниците ( ръцете) и тялото ( кръговете), средният кръг застъпва долния ( най-големия), друг правоъгълник ( от шапката) застъпва горния кръг ( главата).
Изобщо, време е да спрат да използват задачи, за които не могат да подготвят подходящо изображение ( чертеж).
Иначе любимото ми решение е това, от сайта на СУ " Иван Вазов" - Плевен.

# 713
  • Мнения: X
И да съобразят картинките с това, че рядко стигат до състезателите в цвят. На черно-бялата разпечатка поне не се чудя дали копчетата и очите са двойни кръгове Simple Smile Но 6та задача щеше да затрудни по-малко деца, ако беше цветна, а не два нюанса сиво.

# 714
  • София
  • Мнения: 7 673
Минимум от десет години са в издънка с това КМС първи клас. Триъгълници, правоъгълници, квадрати...вечните дебати. Изнервени родители /с право/. И не им увират главите. Глупави ли са, безхаберни ли са, не знам. Но тази гавра да продължава поне десет години, наистина не го разбирам.  Tired

# 715
  • Мнения: 21 455
Обещано-изпълнено. Бургаската статистика. Joy

# 716
  • София
  • Мнения: 85
Гледам и не вярвам на ушите си, както се казва. Статистика - утрепаха рибата!

Обаче май 3 клас е бил с твърде висока трудност, ако се съди по статистиката им....

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 561
Дидева , къде е публикувана тази статистика ?

# 718
# 719
  • София
  • Мнения: 5 935
Значи в 1ви клас масово участие , всички знаят 2 + 2 колко е.
Във втори клас пак много мераклии за участие, ама са разпределени по стълбицата
3 ти клас вече, масовата група пак си знаят 2x2 колко е, но с това знание са стигнали само до дъното на класацията.
4ти клас явно има засилване леко, може би се подготвят за кандидатстване след 4ти клас по математически паралелки
В 5 ти клас само единични успехи  Sad
след 8ми клас на никого не му се занимава с математика вече Disappointed RelievedDisappointed Relieved

Общи условия

Активация на акаунт