Лечение на акне - РОАКУТАН /тема №3/

  • 33 939
  • 397
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 32
Здравейте на всички.
От утре започвам Роакутан ,ще ви държа в течение как протича при мен лечението,какви странични реакции имам ,как се чувствам,какво е положението с пъпките. И всичко свързано с този ХАРДКОР медикамент.
Истината е ,че много се притеснявам,надявам се всичко да е наред.

# 31
  • Мнения: 32
Здравейте ,пак съм аз .
Пиша понеже още няма изминали дори и 24ч,откакто пих първото хапче Роакутан и всичко е кошмарно. Изпаднах в ужасна депресия,изнервена съм до краен предел,изпокарах се с всичко живо за половин ден, включително и с магазинерката в магазина...........не мога да се позная.Както съм супер отчаяна и изнервена ,изведнъж съм щастлива. Акнето не знам дали ще преборя,но ако продължавам да го пия,най-вероятно ще се радвам на чистата си кожа от някоя психиатрична клиника. Grinning 

Моля хора,кажете това нормално ли е ,временно ли е ,или да го спирам. Свързах се с лекуващия ми лекар,чакам да ми се обади до 1час. И само при мисълта че днес трябва да пия 2табл. не знам ... утре ще бъда уволнена на 100%

# 32
  • Мнения: 4
Здравейте ,пак съм аз .
Пиша понеже още няма изминали дори и 24ч,откакто пих първото хапче Роакутан и всичко е кошмарно. Изпаднах в ужасна депресия,изнервена съм до краен предел,изпокарах се с всичко живо за половин ден, включително и с магазинерката в магазина...........не мога да се позная.Както съм супер отчаяна и изнервена ,изведнъж съм щастлива. Акнето не знам дали ще преборя,но ако продължавам да го пия,най-вероятно ще се радвам на чистата си кожа от някоя психиатрична клиника. Grinning 

Моля хора,кажете това нормално ли е ,временно ли е ,или да го спирам. Свързах се с лекуващия ми лекар,чакам да ми се обади до 1час. И само при мисълта че днес трябва да пия 2табл. не знам ... утре ще бъда уволнена на 100%
От 3 седмици го пия и при мен няма никаква разлика в настроение, поведение и тн.
Иначе кожата по лицето ми пресъхва, устните също и никакви възелини и мазила не помагат за устните. Кожата ми вече не е мазна и след седмица съм на кръвни.
Дозите са ми 1х20мг сутрин и 1х20мг вечер.

# 33
  • Мнения: 66
Вече мина година и нещо от както спрях да пия Роакутан, да ви кажа честно, ако можех да върна времето назад нямаше ИЗОБЩО дори да помислям за Роакутан.

# 34
  • Мнения: 90
Здравейте на всички.
От утре започвам Роакутан ,ще ви държа в течение как протича при мен лечението,какви странични реакции имам ,как се чувствам,какво е положението с пъпките. И всичко свързано с този ХАРДКОР медикамент.
Истината е ,че много се притеснявам,надявам се всичко да е наред.
Аз също пих роакутан 4месеца и след това отидох на друга дерматоложка ,която ми каза незабавно да спра това лекарство и аз го спрях ,не ми излизаха пъпки 4,5 месеца и сега пак започнаха.Моето акне е от най тежките големи пъпки подкожни ,които могат да стоят по 1 ,2месеца.Истината е че помага ,но не на всеки според мен.Трябва да се диагностицира от доктор.Казаха ми ужасни неща за това лекарство,как щяло да повлияе на черния ми дроб,също така е забранено да правиш дете до 2 3 години след спирането му,защото има 99% риск плода да е увреден ,така ще ако ще ставате майка в бъдеще време в никакъв случай не го взимайте това лекарство

# 35
  • Мнения: 589
Вече мина година и нещо от както спрях да пия Роакутан, да ви кажа честно, ако можех да върна времето назад нямаше ИЗОБЩО дори да помислям за Роакутан.
Кажете защо? Появиха се отново или имате здравословни проблеми.

# 36
  • Мнения: 32
Вече мина година и нещо от както спрях да пия Роакутан, да ви кажа честно, ако можех да върна времето назад нямаше ИЗОБЩО дори да помислям за Роакутан.

Споделете ако може повече подробности и на каква доза сте били. Аз също приемам лекарството от 1 месец и до сега освен сухи устни и сънливост други странични ефекти все още няма.

# 37
  • Мнения: 66
Пих по едно хапче на ден през целите ми 8 месеца приемане, първоначално всичко си беше супер, но след като мина 3-4 месец започнаха да излизат супер грубите кури, някъде с дължина от около 3-4 сантиметра, ако разчоплех една пъпка без да искам, се появяваше куричка, беше много грозно положение сега откакто мина 1 година, имам много тъмно-розови и светло-розови пигментации от пъпките, които много трудно ще се махнат, а да не говорим за белезите останали от това лекарство. Просто не препоръчвам на никого да минава през това ''чудо''.

Общо взето с една дума в момента лицето ми е, като че ли е имало война на него.
Лицето ми беше много по-добре от преди да започна лекарството, сега бутна ли се някъде по лицето усещам и се виждат кратери и неравности.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 16:56 от radikaa

# 38
  • Мнения: 90
Пиех по едно хапче на ден през целите ми 8 месеца приемане, първоначално всичко си беше супер, но след като мина 3-4 месец започнаха да излизат супер грубите кури, някъде с дължина от около 3-4 сантиметра, ако разчоплех една пъпка без да искам, се появяваше куричка, беше много грозно положение сега откакто мина 1 година, имам много тъмно-розови и светло-розови пигментации от пъпките, които много трудно ще се махнат, а да не говорим за белезите останали от това лекарство. Просто не препоръчвам на никого да минава през това ''чудо''.

Общо взето с една дума в момента лицето ми е, като че ли е имало война на него.
Лицето ми беше много по-добре от преди да започна лекарството, сега бутна ли се някъде по лицето усещам и се виждат кратери и неравности.
Моето е същото ,и лошото е че дори да не стискам пъпките пак остава белег . Без фон дьо тен не мога

# 39
  • Мнения: 66
Пиех по едно хапче на ден през целите ми 8 месеца приемане, първоначално всичко си беше супер, но след като мина 3-4 месец започнаха да излизат супер грубите кури, някъде с дължина от около 3-4 сантиметра, ако разчоплех една пъпка без да искам, се появяваше куричка, беше много грозно положение сега откакто мина 1 година, имам много тъмно-розови и светло-розови пигментации от пъпките, които много трудно ще се махнат, а да не говорим за белезите останали от това лекарство. Просто не препоръчвам на никого да минава през това ''чудо''.

Общо взето с една дума в момента лицето ми е, като че ли е имало война на него.
Лицето ми беше много по-добре от преди да започна лекарството, сега бутна ли се някъде по лицето усещам и се виждат кратери и неравности.
Моето е същото ,и лошото е че дори да не стискам пъпките пак остава белег . Без фон дьо тен не мога
Аз добре, че е брадата да закрива част от проблемните ми места.

# 40
  • Мнения: 32
Хора здравейте,психичните ми разстройства бяха само за един ден. Тоест първия ден,мисля че нещо ми се случи с хормоните,и просто бях изперкала, на 2я и 3я ден вече си бях АЗ. Вече съм на 21-ви ден ,откакто пия Роакутан. Аз пия 1 ден по 1 табл, на следващия по 2 табл. и така 1-2-1-2. За сега се чувствам добре,имам изсушаване на кожата на лицето,косата ми не се омазнява,дори започна да ми се бели скалпа,все едно имам пърхут + веждите. Малките бели подкожни пъпчици изчезват,но на места ми се появиха 2-3 големи подкожни,които просто са си там и болят. Но като цяло положението е значително по-добре ,определено за 21 дни има подобрение. Влошаване на акнето не съм имала,надявам се и да нямам. Но сухата кожа е просто кошмар,не използвам фон дьо тен,през 1 час се мажа с крем за хидратиране,защото не се търпи. Това е за сега, ще ви държа в течение ( ако пак не ме удари някой хормон по главата Grinning )

# 41
  • Мнения: 589
Пих по едно хапче на ден през целите ми 8 месеца приемане, първоначално всичко си беше супер, но след като мина 3-4 месец започнаха да излизат супер грубите кури, някъде с дължина от около 3-4 сантиметра, ако разчоплех една пъпка без да искам, се появяваше куричка, беше много грозно положение сега откакто мина 1 година, имам много тъмно-розови и светло-розови пигментации от пъпките, които много трудно ще се махнат, а да не говорим за белезите останали от това лекарство. Просто не препоръчвам на никого да минава през това ''чудо''.

Общо взето с една дума в момента лицето ми е, като че ли е имало война на него.
Лицето ми беше много по-добре от преди да започна лекарството, сега бутна ли се някъде по лицето усещам и се виждат кратери и неравности.
На нас ни изписаха да се маже с  https://remedium.bg/anti-imperfections/laroche-posay-effaclar-du … g-spf30-40ml.html и белезите по намаляха, петната се по изсветлиха. Лекарката каза ,че сега до април или след септември може да ни направи пилинг  и ще се обели целия слои кожа. След това няма да има червени петна

# 42
  • Мнения: 66
Пих по едно хапче на ден през целите ми 8 месеца приемане, първоначално всичко си беше супер, но след като мина 3-4 месец започнаха да излизат супер грубите кури, някъде с дължина от около 3-4 сантиметра, ако разчоплех една пъпка без да искам, се появяваше куричка, беше много грозно положение сега откакто мина 1 година, имам много тъмно-розови и светло-розови пигментации от пъпките, които много трудно ще се махнат, а да не говорим за белезите останали от това лекарство. Просто не препоръчвам на никого да минава през това ''чудо''.

Общо взето с една дума в момента лицето ми е, като че ли е имало война на него.
Лицето ми беше много по-добре от преди да започна лекарството, сега бутна ли се някъде по лицето усещам и се виждат кратери и неравности.
На нас ни изписаха да се маже с  https://remedium.bg/anti-imperfections/laroche-posay-effaclar-du … g-spf30-40ml.html и белезите по намаляха, петната се по изсветлиха. Лекарката каза ,че сега до април или след септември може да ни направи пилинг  и ще се обели целия слои кожа. След това няма да има червени петна
Честно да ти кажа на колко такива пилинги съм ходил без никакъв резултат ако не е лазерен пилинг то тогава само ще си хвърляш пари на вятъра. Белези ппц няма как да намалеят, появят ли се веднъж си остават, само за пигментациите може да се премахнат с времето също.

Последна редакция: ср, 27 фев 2019, 06:55 от radikaa

# 43
  • Мнения: 465
Здравейте!На племенника ми са изписали Роакутан.От къде можем да го закупим от София?

# 44
  • Мнения: 32
Здравейте!На племенника ми са изписали Роакутан.От къде можем да го закупим от София?

Здравейте, аз моя си го купувам от Гърция.
Доколкото знам ,мисля че от всяка една аптека може да бъде закупен,стига да го има в наличност. Имам някакъв спомен ,че преди около 2-3 седмици,дерматоложката ми беше писала,да си закупя повече опаковки,тъй като се очаква временно да бъде спрян.

Общи условия

Активация на акаунт