Какво са за Вас приятелите?

  • 2 838
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Мъжът ми е най- добрият ми приятел.
Имам приятелка от дълги години, с която се виждаме много рядко, но е хубаво просто да помълчим заедно. Мълчим или говорим- разбираме се само по погледите.
Имам приятелка, която познавам отскоро, но толкова много си паснахме, че тя вече е част от моето семейство.

С мъжа ми имаме много общи приятели, което ме радва. При нас няма конкуренция чии приятели са по-по- най. Често приятелствата прерастват в семейни.

Приятел е този, за когото се сещаш първо в изблик на голяма радост или потъвайки в тъгата.
Приятел е този, който ще сподели с теб скърбите и щастието си.
Приятелите не искат нищо в замяна- достатъчно е, че се имаме един друг.
Приятелите не искат отговори- достатъчно е, че са ти помогнали ти да ги получиш.

# 16
  • Мнения: 794
Прятелите за мен са всички тези хора, които ме обичат и подкрепят въпреки всичките ми недостатъци... Имам такива от детинство, с които ни свързва цял един живот - радостите, любовите, страданието при загуба на близък, болници...Винаги са били до мен... подбутвали са ме напред в тежки моменти, не са ме оставяли по течението...
Приятел е човек, който след 5 месеца може да видиш, но ще се държиш с него, сякаш не сте се виждали от вчера...
и може да го чакаш 30 или 60 минс (случвало ми се е .. Simple Smile), обаче хубавото е, че винаги идва... идва, когато се изнасяш от гаджето си (товари ти багажа и после ти готви нещо вкусно), идва когато плачеш и ти е тъжно от любовта, идва, ВИНАГИ....


НО и ти правиш всичко за него... помагаш с каквото можеш, развиваш го индиректно, търсиш му работа....гаджета (сватосала съм почти всички приятелки, някои успешно Simple Smile ).

Споделяте едни интереси, възгледи ... светоусещане...

И по-горе споменатото бе само за приятелки... Прятелсвото м-у мъж и жена (според мен такова е почти невъзможно), може да обсъдим в друга тема..


# 17
  • Мнения: 483
и определено мъжкото приятелство е различно от женското Rolling Eyes
при мъжете има солидарност, при нас има конкуренция Close
дори непознати мъже веднага се притичват на помощ на себеподобен на улицата Confused
жените гледат другата как е облечена, какви са й обувките и ако не е облечена по последна мода - забрави да ти се притече на помощ Embarassed
NaughtyНЕ съм на това мнение, съдя по себе си и по моите приятелки между нас не съществува завист и никой не преценява другата според, това което облича и колко скъпо е то. Ние си допадаме с това, което сме а не с това, което носим. А това, кой какви обувки или чанта носи до известна степен е въпрос и на вкус.
И не сме с едно и също финансово положение, и всяка от нас е била по-добре или по-зле финансово в определен етап от живота си, и тогава пак сме били приятелки и сме си помагали.
По принцип това е присъщо на повечето жени, но ние говорим за приятели, истински приятели!

# 18
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не съществуват приятели извън семейството!

Това са глупости.

Понякога приятелите са дори мн. по-близки и мн. по-разбиращи те от собственото ти семейство.

# 19
  • Мнения: 4 806
Не съществуват приятели извън семейството!

изцяло и всесърдечно съм съгласна

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не съществуват приятели извън семейството!

изцяло и всесърдечно съм съгласна


Не е така. Просто не сте намерили Истинските...

# 21
  • Мнения: 2 180
Защо опонирате различните мнения, бе хора?
Абсолютно не се доверявам на никой друг, освен на семейството си,разбира се. Някои от Вас дори написаха как имат много "верни и добри" приятели, пък се виждат и чуват много рядко с тях. Сега и аз мога да започна да споря това приятели ли са, но предпочитам да оставя темата да се развива в духа на лигавите клишенца за приятелството. Вие сте! Но не и да коментирате изказванията ми. Naughty

# 22
  • Мнения: 4 202
Всеки е готов за пиене и ядене и за веселба, но когато имаш нужда от нещо, хората, които ще ти помогнат се броят на ръката " на невнимателен сругар "    bowuu

Това е и моето мнение, в трудни моменти се познават приятелите.
За съжаление аз нямам много такива, а и са ме предавали та не вярвам в чистото и истинско приятелство.

# 23
  • Мнения: 4 806
Джини, нямам време за повече, но държа да споделя отново цялото си съгласие с теб.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Джини, не искам да опонирам, но ако имаш наистина добър приятел, какъвто имам аз, последното нещо, което ще те интересува, е колко често се виждате, повярвай ми.

# 25
  • Мнения: 1 418
Знаете ли,преди около година се разведох и се оказа,че всички,които съм смятала за приятели ме изоставиха с изключение на 2-3.Това ли е приятелството?Вярно е,че аз бях повод за раздялата със съпругът ми,но това какво ги касаеше тях?И с чисто сърце в момента бих заявила,че единственият приятел на когото мога да разчитам винаги е точно бившият ми съпруг,колкото и парадоксално да звучи.И много се гордея с него.

# 26
  • Мнения: 27 524
Означават много за мен.

Имам малко, но истински и верни.

За мен са хора, на които могат да разчитам в трудни моменти, защото за иху-аху приятели винаги има. Да можеш да им се доверяваш сляпо. Споделям почти всичко с тях. Нямат връзка според мен със семейството, но си е тъжен факт, че след създаване на семейство и деца, голяма част от приятелствата просто нямат време да продължат да съществуват в досегашната тясна връзка.

Верен и отзивчив приятел съм, не съм нагрубявала и наранявала никога приятел (поне не съзнателно, може би неволно). Понякога са ме дразнели с нещо, разбира се, че и аз сигурно съм ги издразвала с нещо, но това е нормално.

Приятелството е страхотно безценно нещо  Hug Трябва да се поддържа, точно както и любовта  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 418
Имаше една притча,която гласи:
Млад мъж решил да се жени и искал да покани приятелите си на сватбата.Тогава баща му казал:
-Сине,нека аз да поканя гостите ти.
Дошъл денят на тържеството и какво било очудването на сина,когато видял,че никой от неговите приятели не е дошъл.И попитал баща си,а той му отговорил:
-Когато им се обадих да ги поканя казах,че имаш нужда от помощ......
Ами май това е приятелството.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Имаше една притча,която гласи:
Млад мъж решил да се жени и искал да покани приятелите си на сватбата.Тогава баща му казал:
-Сине,нека аз да поканя гостите ти.
Дошъл денят на тържеството и какво било очудването на сина,когато видял,че никой от неговите приятели не е дошъл.И попитал баща си,а той му отговорил:
-Когато им се обадих да ги поканя казах,че имаш нужда от помощ......
Ами май това е приятелството.

  bouquet


Приятел е този,на когото като разказваш проблемите си,не ти кима просто с глава 'да,да' и да слуша с нетърпение да свършиш, а който дава всичко от себе си, за да ти помогне.
Който дори посред нощ би се стекъл при теб,ако имаш нужда от него.



# 29
  • Мнения: 4 629
Приятелите ми са хора, които обичам безусловно и те изпитват същото към мен

Общи условия

Активация на акаунт