Как се оправяте с финансите???

  • 5 873
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 174
Започни да пишеш в една тетрадка всеки разход, който направиш, и така накрая на месеца ще прецениш къде всъщност отиват парите. Поне за следващия месец ще знаеш от какво реално имаш нужда и от какво-не.

# 16
  • Мнения: 2 556
Според мен когато парите са малко, както и да ги записваш в тетрадка, полза няма...все отиват за необходими неща. Аз съм имала периоди, в които съм била с малко средства и са ми действали страшно потискащо. Просто мен ме депресира факта да не мога да си купя списание от 5 лв. примерно, защото общо в джоба имам 10.

Единствения начин да се живее добре според мен е не човек да си намалява разходите и да пести, а да си увеличава приходите и постоянно да мисли в тази насока, да се стреми към по-добър стандарт. Поне за мен... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 089
Само едно нещо ще ти кажа - човек харчи толкова колкото има . 
аз пък мисля, че човек харчи винаги повече отколкото има.
нашата семейна философия е, че не трябва да се ограничават разходите (щом са направени, значи е трябвало да се направят), а да се увеличават приходите. но пък и двамата сме свободни професии и винаги има шанс за повече. а също и да не изкараш нищо, разбира се.

# 18
  • Мнения: 479

Не ви завиждам.. И как се оправяте?

Ние като си платим наема и заема сме дори с по-малко, а сме трима! Не знам и аз как се оправяме, но не сме умрели от глад...
Май точно човек като теб трябва да ми даде съвет? Наистина как се оправяте с парите за ядене?

# 19
  • Мнения: 990
и ние сме така ако това те успокоява Rolling Eyes и кредит имаме да плащаме 5 години и покрай  близнаците отиват много пари но това ни е правило само по силни  newsm44 ! Човек знае 2 и 200 бъди сигурна че и 2000 лв. да са ви месечните доходи пак ще има "...ако сега имаше парички щяхме да купим..."  Парите никога не стигат , но  Hug сърце да е широко !

# 20
  • Мнения: 479
Започни да пишеш в една тетрадка всеки разход, който направиш, и така накрая на месеца ще прецениш къде всъщност отиват парите. Поне за следващия месец ще знаеш от какво реално имаш нужда и от какво-не.
Според мен когато парите са малко, както и да ги записваш в тетрадка, полза няма...все отиват за необходими неща. Аз съм имала периоди, в които съм била с малко средства и са ми действали страшно потискащо. Просто мен ме депресира факта да не мога да си купя списание от 5 лв. примерно, защото общо в джоба имам 10.

Единствения начин да се живее добре според мен е не човек да си намалява разходите и да пести, а да си увеличава приходите и постоянно да мисли в тази насока, да се стреми към по-добър стандарт. Поне за мен... Simple Smile

И двете сте прави. Това с тетрадката може да го пробвам.  А иначе съм "за" допълнителните доходи и мислене как да се набавят. Въпросът е, че това изниква по - рядко.. По - често не ни стигат парите hahaha И лошото е, че не се чудим с какви пари да си купим миялна машина, а с какво да купим ядене  #Crazy

# 21
  • Мнения: 1 364
Ние сме с много по малко доходи от вашите. Понякога трудно се оправяме...аванс, заплата, аванс... Парите наистина не са най важното....но и без тях неможе.

# 22
  • Мнения: 2 040
аз пък мисля, че човек харчи винаги повече отколкото има.

Напълно съм съгласна с теб .. и ние с мъжа ми това се чудим, как сметките ни и всичко похарчено от нас за месеца, надхвърля това което взимаме ...  newsm78 ... странна работа, от къде падат тия пари  Laughing

Единствения начин да се живее добре според мен е не човек да си намалява разходите и да пести, а да си увеличава приходите и постоянно да мисли в тази насока, да се стреми към по-добър стандарт. Поне за мен... Simple Smile

Браво Тес, добре казано  Peace

малко офф, простете  Embarassed: Pipinka, кой е този батко в аватара ти? Може ли и аз да се наредя на опашката .. или много мунки станахме на клона  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 668
Irena , този батко е Майкъл Скофийлд от PRISON BREAK , или Wentworth Miller - истинското му име . Има цяла тема в Клюкарника , аз съм се побъркала по този сериал. Нареждай се , мисля , че няма да го затрудним повече мацки . Ако искаш пиши на лични , че ще ни бият дето им спамим темата fight

# 24
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
С такъв доход сме 5 човека. Има какво да се желае, но и така не е съвсем зле. Тайната е в разумното харчене Wink Имаше един лаф, че пари се печелят 2 пъти - веднъж като ги заработиш и втория път като ги харчиш.
Имам си сръчен мъж, той прави почти всички домашни ремонти, повечето неща купуваме на кредит. Много е важно и какви са ви приоритетите, защото те гълтат различни пари, едно е да ги влагаш в дрехи, друго в техника, трето в храна и друго в хоби.

# 25
  • Мнения: 426
С 900лв живеем 4-ма. Като най- много отиват за детето, имаме заем от 80лв всеки месец. Не си купуваме маркови дрехи или нещо подобно но нито голи сме тръгнали, нито пък гладни. Всичко което трябва за детето се купува, но на разумни цени. Обикалям магазините, тъй като в нашия град ако едни сандали на един магазин са 62лв., след няколко магазина може същите  да са за 32лв. Ето това е. не ти казвам да си губиш времето по магазините да обикаляш, аз просто като харесам нещо не си го купувам веднага , а изчаквам поне 1 седмица.И така докато мине тази седмица аз вече съм го видяла на друго място по евтино. Това е. А за ядене въобще не се лишаваме. Гледаме да е разнообразно заради детето.

# 26
  • Мнения: 8 917
живота ни се върти около няколко дати- аванс/заплата/аванс/заплата  Laughing тъй че, да не ти пука- пари се печелят, а нерви- не.

 smile3521 smile3503 smile3502

# 27
  • Мнения: 46 520
Работата ни е такава, че накрая на месеца няма заплата, няма твърд доход, може да има и много, може и нищо, затова имаме зад гърба си 2 кредитни карти, с които да караме, ако се наложи и 6 месеца, поне за Ипотечния и Потребителския кредит ще стигнат, както и неотложните разходи Tired
Разчитам и на родителите си, които винаги ще помогнат, но дано не се налага да стигаме до там  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 229
и аз съм така като теб, и като реша да спестя от нещо после много се ядосвам премерно купих буркан лютеница от 500гр да е уж по евтино но след като стоя двеседмици в хладилника днес изхвълих една трета от нея, купих евтини памперси на детето и се оказа , че ми излиза по скъпо щото са по гадни и ги сменям по-често и се ядосвам , пък като си купя нещо скъпо пак се ядосвам просто не е в теб проблема а в парите че са малко, споко всички сме така като се ожемим за милионери ще се променим.

# 29
Ние като си платим наема и заема сме дори с по-малко, а сме трима! Не знам и аз как се оправяме, но не сме умрели от глад...
И ние караме с по-малко пари, а сме четирима и аз съм в майчинство Wink Планиране е начина - зная колко горе-долу плащаме за сметки и тези пари автоматично се заделят (по-хубаво е да отидеш и да платиш сметките, за да не се изкушаваш да похарчиш парите), след това купувам нужното за децата и останалите пари, които не са бог знае колко, но ги има - отиват за храна. Ако има непредвидени разходи, значи просто ще купим някои неща не от първо, а от второ качество и така... Нито сме оголели, нито сме огладнели Mr. Green А децата имат това, което им е нужно Peace Няма луксове, но и така се живее Wink Както вече са казали - аванс, заплата, аванс, заплата...

Общи условия

Активация на акаунт