За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 104

  • 25 594
  • 758
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 782
Стара тема

Здравейте, аз и бебето ми,което е на седмица сме заразени с ковид. По препоръка на педиатъра му давам 2мл. сироп панадол, за да сваля температурата на 6часа. Някой бил ли е в подобна ситуация. Как се справихте и какво давайте на бебето?

# 1
  • Мнения: 491
Само да споделя, че морето на бебка и се отразява супер. Не я водим на плаж. От почти седмица сме тук и почти не е ревала. Харесва и много чистия морски въздух и по цял ден е навън. Скоро прави два месеца Simple Smile

# 2
  • Мнения: 603
borche-smile, искрено съчувствие! И ние се борим, но е на 5 месеца. За бебе на седмица, не мога и да си представя...
Не знам, освен панадола, дали можеш изобщо нещо да даваш. Кърмите ли се? Дано е лека форма. Моето дете го събори много сериозно.
Освен панадола имаме изписани правени капки за нос, вт.с, фенистил и имуностимулатор ( който се опасявам да давам). При вас обаче- твърде малки сте. Мога да те насоча за следното- ако искаш преглед на живо, пол. на България и мед. център Здраве имат червен коридор, но е задължително да запишеш час предварително. За спешно- препращат, към инфекциозна болница. Там, нас директно искаха да ни приемат. Дано не се налага да ходите! Следи температура, дишане и хранене. Да е чисто нослето- много ключово!

# 3
  • Мнения: 6 768
За бебе на седмица единствено неонатолог или педиатър трябва да определи лечение, това е новородено. Ако кърмите, правете го често помага за температура. Бързо оздравяване!

За бебето, което се птитесняват от дехидратация, достатъчно е да разтворите Хидратин алфа в чаша вода и да давате със спринцовка на Панадол или Нурофен по една глътка през 15-20мин. След като няма диария и повръщане, няма защо да се психирате така от обезводняване.

# 4
  • Мнения: 961
И двете ми деца са били обезводнени и са били на системи, но след повръщане. А колко пъти са били с Т и не са яли с дни, не мога да преброя. Не вярвам да се обезводни толкова бързо, при положение, че няма повръщане или разстройство. Важното е обаче да пие нещо друго освен вода. Няколко пъти ми беше обяснено, че водата само я изпишкват, не хидратира организма. Може да е мляко, АМ, сокове, разтвори, но да не е чиста вода.

# 5
  • Мнения: 603
За бебе на седмица единствено неонатолог или педиатър трябва да определи лечение, това е новородено. Ако кърмите, правете го често помага за температура. Бързо оздравяване!

За бебето, което се птитесняват от дехидратация, достатъчно е да разтворите Хидратин алфа в чаша вода и да давате със спринцовка на Панадол или Нурофен по една глътка през 15-20мин. След като няма диария и повръщане, няма защо да се психирате така от обезводняване.

Благодаря ти! Ама а де- разчитах лекар да го каже. За това отидох отново. Сигурна бях, че има начин и без системи, особено, ако детето не повръща, няма температура и диша добре. Не беше със сухи лигавици и спеше спокойно...единствено храненето. Не че е малко, ама чак системи...

# 6
  • Мнения: 1 606
То да не се налага да ходиш по болници, егати...

Надявам се дечицата да изградят имунитет срещу този щам и да изкараме ПОНЕ няколко месеца на спокойствие...
Ние ще празнуваме кръщене и годинка септември и се притеснявам да не го лепнем пак този скапан вирус... Аз съм от притеснителните майки и въпреки, че ако аз съм болна ( не ковид), мога да мина и на един парацетамол само и да си вея байряка, сега това дете го мисля като орлица - знам, че не е хубаво така, но..

# 7
  • Мнения: 603
И двете ми деца са били обезводнени и са били на системи, но след повръщане. А колко пъти са били с Т и не са яли с дни, не мога да преброя. Не вярвам да се обезводни толкова бързо, при положение, че няма повръщане или разстройство. Важното е обаче да пие нещо друго освен вода. Няколко пъти ми беше обяснено, че водата само я изпишкват, не хидратира организма. Може да е мляко, АМ, сокове, разтвори, но да не е чиста вода.

Това за водата и аз го четох. Не се дава вода. Не помага. Ние, така или иначе сме само на АМ, вода не иска изобщо. За нехранене и аз не бих се притеснила особено, но е малък все пак, нищо не пие като течности и тотално отпадна. За това се притесних много.

# 8
  • Мнения: 753
За болниците - лично аз, при притеснение отивам в спешния център за деца на Пирогов. Правят тест за ковид ако е положителен, викат лекар за преглед, но не хоспитализират. Лекарят дава мнение и от там нататък вие преценявате. За температурата, която не се влияеше от медикаменти, стигнахме до мокри компреси на ръцете и на челото - цяла нощ (при нас беше май най-ефективно).

# 9
  • Мнения: 603
Не съм сигурна, дали в Пирогов в момента приемат за преглед, освен ако не се спестят опасенията за ковид. Като цяло, за да ви прегледат за съжаление по- добре не казвайте🙁
Ние правихме домашен тест и съвсем отговорно казах. Смятам, че така е редно.
При нас панадолът действаше за температурата. Дадох веднъж и нурофен.
Трябва детето да е много леко облечено и да не се увива. Моя грешка- съвсем голичък го понесох, само по боди. Лекарката обаче каза да е съблечен, но с чорапки! Да се охлажда периферно, но крачетата да са топли. И има голяма логика. Едно време без помпи за нос, бабите ни оправяха сополите с топли крачета. Такива драми не е имало като сега. То разтвори,то помпи, то чудо...

# 10
  • Мнения: 753
За Пирогов, поне преди 2 месеца в спешния център - казваш, не казваш за ковид - пускат бърз тест и тогава викат лекар. Не мисля, че имат право да те изпроводят без бърз лекарски преглед.

# 11
  • Мнения: 1 981
Е, то едно време много неща не е имало, но щом са в помощ на децата (и то да дишат по-добре!) не разбирам от къде идва недоволството.

Колкото до това да не се казва, че детето е с Ковид, намирам за безкрайно безотговорно. Дай да разболеем лекаря и сумати дечица още....

Не мога да дам друг съвет, освен да звъните на 112 при нужда и там да ви насочат как да постъпите, а доколкото си спомням мисля откриха и Ковид линия. Там със сигурност ще са най- осведомени.

Малкото бебче на седмица, според мен трябва да е под наблюдение от лекар.


Бързо оздравяване на всички дечица и родители!

# 12
  • Мнения: 17
Имам още един въпрос,ако някой по-запознат може да ми отговори по конкретно. Имам и още едно детенце удома,което на 3години също с ковид и температура 39градуса. Мога ли да се изцедя и да му дам от кърмата ми?

# 13
  • Мнения: 1 606
Имам още един въпрос,ако някой по-запознат може да ми отговори по конкретно. Имам и още едно детенце удома,което на 3години също с ковид и температура 39градуса. Мога ли да се изцедя и да му дам от кърмата ми?

Естествено, стига да иска да я пие!

За Пирогов - нас ни пратиха в инфекциозна! Направиха му бърз тест, за да го отчетат пред рзи, формален бърз преглед на гърло и гърди и директно ни дадоха амбулаторният лист и бегом към другата болница...

# 14
  • Мнения: 8 585
Цитат
Уважаеми дами, в 3:20 тази нощ, малчо се събуди усмихнат и после заплака. Оказа се ГЛАДЕН😍 изпи с желание 150 мл.АМ. Няма такова щастие! Гладен и настървен. Безкрайно съм щастлива!
Относно прахчетата- и аз четох и очаквах от лекарката да предложи...но не. Единствен начин било системи. Определено очаквах да може и с друго. За марля...там е работата, че не изглеждаше дехитратиран. Аз знам, че беше, но лигавиците му не бяха сухи. Просто нямаше никакви сили, увяхна. Тук беше тънкият момент компетентно и опитно да се прецени...и разчитах. Иначе- не споря с лекари, изпълнявам, беше изключително трудно и болезнено решение да послушам инстинкта си.
Дано не сгреших, но щом хапна с желание, съм оптимист.
Пазете се! Страшно е...и вирусът и системата!
Всичко, което написахте, потвърждва основни неща, за които аз пиша тук поне от 2016-17.

* контролът на температурата е особено важен- дава се и под 38- иначе, децата, особено малките, бързо се дехидратират И ОТ температурата, нищо че е под 38. Това, че ако оставите детето с т-ра 37-38 3,4,5 часа, "помага, защото детето се бори", са митове.Става по-лошо- малките деца особено бързо се дехидратират от температурата, и понеже, И не приемат течности, с часовете, дехидратацията само се засилва... .
* оралните рехидратиращи прахчета са бърз и сигурен начин за лечение- включват се възможно най-бързо. Деца на АМ ? Humana HN е най-доброто.

Няма нищо лошо да се спори с лекари- само резултатът е от значение.

Последна редакция: вт, 12 юли 2022, 15:19 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт