За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 104

  • 25 630
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Може да не вижда добре, заведете го на оче  лекар.

# 751
  • Мнения: 5 038
Да,това забравих да допълня, че вижда много надалеч. От единия до другия край на улицата го питам какво има и казва багер,познава хората отдалеч...вижда малки далечни самолети в небето ..

# 752
  • Мнения: 1 608
Нощните будувания не са норма.Ако детето е здраво,няма физически дискомфорт или болка ,са причинени от режима-много дневен сън,късна или дълга последна дрямка .

Това са измишльотини на консултантите по сън ..До ден днешен признавам само тези по кърмене, но това е друга тема..
Напълно нормално е да се буди..

Моят си се буди от ден 1. Спазван е прословутият режим на дневен сън според възрастта и само го изтормозих детето.
Две вечери поред  в 4 часа става в леглото и започва да си говори .. Както казаха вече, не светвам лампи и не си говоря с него 😀😀😀..

Минават и тези периоди...
Децата не са програмирани роботчета...

# 753
  • Мнения: 15 356
Децата не са роботи и няма един общовалиден режим за всяко дете.Но от опита си знам,че при наблюдаване и корекция на режима,асоциациите  и рутината не будуват вечер .

# 754
  • Мнения: 8 585
Здравейте. Малчо е на почти 2г, от известно време наблюдавам нещо,което ме притеснява. Като се загледа съсредоточено в нещо, почва много да мига. Никога не е гледал много Тв (само като яде,тоест 3 пъти на ден по около 20/30мин), но вече спря съвсем. Общо му се е събирало по час и нещо и то разделено,не си е преуморявал очите. Това уточнявам, понеже първата реакция сигурно ще е ,че много гледа тв.. само че мигането е когато гледа към светлина, срещу фарове на кола, като лежи на леглото и ми казва да му навия щорите,понеже го дразнят очите .. като четем книжки също мига учестено..като излезем от вътре навън и си крие очите,отива на сянка някъде и чака да свикне ..явно има чувствителност към светлина . Въпросът ми е има ли какво да се направи изобщо , израства ли се,ако ходим на очен лекар ще направи ли нещо или просто чакаме да отмине? Имам познат на 35г с такъв проблем и казва, че винаги го е дразнило светлото, даже у тях лампите са като свещи...
Нужно е да заведете на очен.
Това става, и понякога, когато детето се опитва да фокусира, но не може (късогледство, астигматизъм, ретина проблеми).
Също, понякога това се случва, ако окото изсъхва ...и с мигане? ...се цели постоянно овлажняване- например, при проблеми с щитовидната жлеза (но е рядко, общо взето).
Значи? първо водим на очен. Моля да искате и изследване с разширение на зениците + изследване на зрителни периметри (че ги "икономисват" в 80% от случаите).

Цитат
Моят си се буди от ден 1. Спазван е прословутият режим на дневен сън според възрастта и само го изтормозих детето.
аз мълча, мълча и броя само детелинките... .

# 755
  • Мнения: 15 356
Защо мълчите,Бърди?Сънят е базова физиологична потребност,по време на сън знаете какви процеси се случват,колко е важен за развитието.Дайте стратегия за помощ на родителите.

# 756
  • Пловдив
  • Мнения: 1 927
Това с будуването вечер е период според мен. И нашата е с режим от доста малка, но имаше периоди, в които будуваше нощем.
Бяха свързани с умението и да се изправя… ставаше и стоеше права в кошарата постед нощ и се смееше. Просто я игнорирахме, държахме тъмно и се правехме на заспали.
Продължи това около 10 дни и спря да се буди в интервала 2-4 сутрин.

Друго такова будуване имаше пак като стана на година и малко. Пееше и се смееше и пак заспиваше. Пак отмина за 1-2 седмици. Периоди.

# 757
  • Мнения: 15 356
Новите двигателни умения смущават съня ,за да се избегне това много помага детето упражняването  им в будното време. Всяко ново умение предизвиква мозъчна активност засечена на енцефалограма ,която сомнолозите сравняват с това ние да се събудим  утре и да можем да летим.Нито ще спим ,нито ще ядем спокойно.Но когато детето ги тренира през будното време ги усвоява по-бързо и при събужданията между циклите на съня няма такава потребност да ги упражнява

# 758

Общи условия

Активация на акаунт