За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 104

  • 25 663
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 791
Аз ползвам верото, с което по принцип мия съдове или съдомиялната 😃
С каката ползвах някакво бебешко веро (Бочко) , директно върху гъбата.

# 736
  • Мнения: 549
Директно върху гъбата съм мила и с двете ми деца. Съдовете на малкия започнах да мия с нашето веро или в миялната около годинката.

# 737
  • Германия
  • Мнения: 3 455
Не се шашкайте за верото! Ще ви обясня как мият съдове в Германия примерно: запушват сифона, пълнят мивката с вода и капят/наливат верото, слагат чинийте вътре, бършат и мажат по тях, след това ги вадят от водата и ги оставят да изсъхнат 😝 плакнене при някои хора изобщо не съществува, виждала съм го с очите си. Просто те така си мият, поне тези които нямат миялна машина 😃

Та лично аз подозирам, че това са инструкции за ползване предназначени за Западна Европа примерно, и преведени на български. С друго думи нищо грешно не правите 👍🏼

Последна редакция: ср, 12 окт 2022, 20:07 от TeoM83

# 738
  • Мнения: X
О, моля ви се и верото да разреждаме, хайде мерси, ще пропусна Grinning

# 739
  • Мнения: 1 804
И аз не разреждам. То това го пише и на някои обикновени препарати. 🤷‍♀️

# 740
  • Мнения: 1 037
Не се шашкайте за верото! Ще ви обясня как мият съдове в Германия примерно: запушват сифона, пълнят мивката с вода и капят/наливат верото, слагат чинийте вътре, бършат и мажат по тях, след това ги вадят от водата и ги оставят да изсъхнат 😝 плакнене при някои хора изобщо не съществува, виждала съм го с очите си. Просто те така си мият, поне тези които нямат миялна машина 😃

Та лично аз подозирам, че това са инструкции за ползване предназначени за Западна Европа примерно, и преведени на български. С друго думи нищо грешно не правите 👍🏼
Да, супер "хигиенично" се получава Grinning Сигурно го правят с цел да пестят вода и да опазят Планетата Земя Simple Smile А може и от чист мързел Simple Smile

# 741
  • Мнения: 491
Аз до първия месец не използвах бебешки препарат за съдове. Миех само с вряла вода. После купих на Бочко, но е много ароматизиран и използвам на Фрош. Бочкото го държа за резерва.

# 742
  • Мнения: 7 250
Като бебе мих с Бочко веро нито съм чела етикета,нито съм разреждала😃

# 743
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 427
Аз до първия месец не използвах бебешки препарат за съдове. Миех само с вряла вода. После купих на Бочко, но е много ароматизиран и използвам на Фрош. Бочкото го държа за резерва.

А после след първия месец какво толкова му ми,ако не е тайна?
Моята ще стане почти на 4м и досега кара с шише на Авент от 125мл ,въртя 2бр ,които й ги попарвам с вряла вода ,биберони не ползва,просто не виждам какво друго да мия?

# 744
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 869
Като порасне още малко и започне да играе с играчки, които лапа и хвърля по земята, ще се налага да ги миеш от време на време. Също като захраниш след някой и друг месец, ще имаш за миене купички, лъжички, лигавници, тенджерки и т.н. Като тръгнат зъбките, гризалки, чесалки. Има какво да се мие с бебешки препарат. И аз ползвам на Фрош.

# 745
  • Мнения: 3 021
Бебе на 9 м., стана през нощта в 2.30, социална, играе и се, после започна да плаче и нищо не помогна - мляко, вода, гушкане, носене, панадол. Едва към 5 успя да заспи. Беше с вирус до скоро, болничка и с температура, но вече е добре, но това е трета седмица с много лош нощен сън. Адски сме изтощени, не знам какво пропускаме и как да се справим. Ако някой се е сблъсквал с това, ще се радвам на съвет.

# 746
  • Мнения: 6 791
По принцип има периоди с такива нощни събуждания. И с двете ми се е случвало, но аз никога не играя с тях. Тоест, дори да е бодра, наспана, лампата не се светва, на леглото сме и постоянно говоря как оше в тъмно и ще спим. Тъкмо минахме през подобен период с малката. Около месец беше болна и влачеше едни сополи, които много я тормозеха. Ставаше в 3, но взимам я при мен и песнички спокойни, слагам я постоянно да лежи и приспивам. Дори да отнеме час-час и нещо, не позволявам игри и занимания, които не са типични за нощ. За мен това води до допълнителна превъзбуда. Разбирам ви за умората. Просто стискайте зъби, ще мине. Важно е и през деня как и колко спи. Аз например намалих обедния сън с 30 минути и така се подобри и нощния.

# 747
  • Мнения: 8 585
По принцип има периоди с такива нощни събуждания. И с двете ми се е случвало, но аз никога не играя с тях. Тоест, дори да е бодра, наспана, лампата не се светва, на леглото сме и постоянно говоря как оше в тъмно и ще спим. Тъкмо минахме през подобен период с малката. Около месец беше болна и влачеше едни сополи, които много я тормозеха. Ставаше в 3, но взимам я при мен и песнички спокойни, слагам я постоянно да лежи и приспивам. Дори да отнеме час-час и нещо, не позволявам игри и занимания, които не са типични за нощ. За мен това води до допълнителна превъзбуда. Разбирам ви за умората. Просто стискайте зъби, ще мине. Важно е и през деня как и колко спи. Аз например намалих обедния сън с 30 минути и така се подобри и нощния.
Не може по-добре да се каже, и/или напише.
Стига да има хора, да четат.

# 748
  • Мнения: 15 356
Нощните будувания не са норма.Ако детето е здраво,няма физически дискомфорт или болка ,са причинени от режима-много дневен сън,късна или дълга последна дрямка .

# 749
  • Мнения: 5 053
Здравейте. Малчо е на почти 2г, от известно време наблюдавам нещо,което ме притеснява. Като се загледа съсредоточено в нещо, почва много да мига. Никога не е гледал много Тв (само като яде,тоест 3 пъти на ден по около 20/30мин), но вече спря съвсем. Общо му се е събирало по час и нещо и то разделено,не си е преуморявал очите. Това уточнявам, понеже първата реакция сигурно ще е ,че много гледа тв.. само че мигането е когато гледа към светлина, срещу фарове на кола, като лежи на леглото и ми казва да му навия щорите,понеже го дразнят очите .. като четем книжки също мига учестено..като излезем от вътре навън и си крие очите,отива на сянка някъде и чака да свикне ..явно има чувствителност към светлина . Въпросът ми е има ли какво да се направи изобщо , израства ли се,ако ходим на очен лекар ще направи ли нещо или просто чакаме да отмине? Имам познат на 35г с такъв проблем и казва, че винаги го е дразнило светлото, даже у тях лампите са като свещи...

Общи условия

Активация на акаунт