За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 104

  • 25 684
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Германия
  • Мнения: 3 460
Защо авокадо?! 🙈 тук “докторът” пак почна да ви държи сметка какво ядете и какво давате на децата си! Авокадото в полезно, а на вас като не ви харесва не го яжте, “докторе”, яжте си ябълките и крушите

Консистенцията се променя непрекъснато, не се вглеждайте и анализирайте чак толкова съдържанието на памперсите.

# 721
  • Мнения: 15 356
Защо не авокадо?Кои сортове грозде са подходящи,има ли опастност от задавяне?С люспи,без?Как да го дава майката?

# 722
  • Мнения: 6 911
Аз давам гроздето на четвъртинки и с махнати семки. Освен че е в сезон и ѝ харесва, е много хубаво упражнение за пинсетния захват. Почнах да го предлагам на осем месеца обаче, на седем още не можеше да борави с две пръстчета.

# 723
  • Мнения: 549
Взимам грозде без семки, и на четвъртинки. Така давам и боровинките.

# 724
  • Мнения: 8 585
Защо не авокадо?Кои сортове грозде са подходящи,има ли опастност от задавяне?С люспи,без?Как да го дава майката?
Гроздете за малки деца- чистим. Не даваме зърна.
Авокадо е силно алергизиращо за деца под 11м възраст. За по-големи? може, разбира се.
Има чудесни плодове за деца под 11м възраст- наши плодове.
Авокадо не е "наш" плод. Екзотики са. И не, разбира се, плод за под 11м възраст. Над? може, разбира се.
Цитат
Почнах да го предлагам на осем месеца обаче, на седем още не можеше да борави с две пръстчета.
Не е там проблема- в задавяне е.

# 725
  • Мнения: 3 124
Аз давах от десертното без семки, на половинки, не помня от кой месец.Авокадо дадох 2 пъти и не го хареса дори с банан и се отказах.Грозде обожава, както и много плодове, банани, круши, смокини, боровинки и прочие

За махане за чао бих казала когато те искат, т.е може да го знаят, но да не искат, спокойно, ще си минат и през чао и през думичките, няма да се спрат, хихи

# 726
  • Мнения: 1 039
Имам една питанка - след като палмовото масло се счита за вредно, защо масово присъства в състава на адаптираните млека за бебета? Детето ми от раждането си досега вече над година пие АМ, тъй като нямах кърма. Трябва ли да се притеснявам от състава на млякото? И защо изобщо слагат от това палмово масло....Или вредността му зависи от това под каква форма е и каква обработка е минало....

Последна редакция: вт, 11 окт 2022, 20:23 от mariamp28

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 26 635
И аз това се питам 🤔
Доколкото знам нерафинираното не е вредно.

# 728
  • Мнения: 2 221
Birdie, можеш ли да кажеш какви биха могли да са причините за постоянно запушен нос на дете на почти 3 години ( ходи на детска). Лятото беше по-добре, сега откакто захладня - много му се запуши носа и хърка. Освен евентуална трета сливица, какво друго може да е?

# 729
  • Мнения: 8 585
Birdie, можеш ли да кажеш какви биха могли да са причините за постоянно запушен нос на дете на почти 3 години ( ходи на детска). Лятото беше по-добре, сега откакто захладня - много му се запуши носа и хърка. Освен евентуална трета сливица, какво друго може да е?
* трета сливица
* хроничен синузит
* алергичен ринит- най-вече- храни
* хроничен гастро-езофагеален рефлукс
* развалени горни зъбки

Цитат
Много благодаря за насоките! Възможно ли е препаратите, с които чистят в ДГ да го “дразнят”?
Да. Ако мирише на хлор. Но не е най-важният фактор.

Последна редакция: ср, 12 окт 2022, 00:14 от Birdie

# 730
  • Мнения: 2 221
Birdie, можеш ли да кажеш какви биха могли да са причините за постоянно запушен нос на дете на почти 3 години ( ходи на детска). Лятото беше по-добре, сега откакто захладня - много му се запуши носа и хърка. Освен евентуална трета сливица, какво друго може да е?
* трета сливица
* хроничен синузит
* алергичен ринит- най-вече- храни
* хроничен гастро-езофагеален рефлукс
* развалени горни зъбки

Много благодаря за насоките! Възможно ли е препаратите, с които чистят в ДГ да го “дразнят”?

# 731
  • Мнения: 6 791
Имам една питанка - след като палмовото масло се счита за вредно, защо масово присъства в състава на адаптираните млека за бебета? Детето ми от раждането си досега вече над година пие АМ, тъй като нямах кърма. Трябва ли да се притеснявам от състава на млякото? И защо изобщо слагат от това палмово масло....Или вредността му зависи от това под каква форма е и каква обработка е минало....
Заради цената. Производителите търсят печалба, а печалбата им е по-голяма, когато суровините са евтини.
Съвременните хора няма как да избягаме от това, тази мазнина е масова и до толкова навлязла навсякъде, че е много трудно да се избягва.
Да се притесняваш.. дори и да кърмиш, самата ти като кърмачка вероятно ще ядеш много храни, които я съдържат, така че няма смисъл. Отделно бебето, което порасва в дете и започва да посещава ясли, градини и прочие отново ще има среща с тази мазнина, просто тя е навсякъде.

# 732
  • Мнения: 1 039
Радева, благодаря за отговора. Просто напоследък се вглеждам във всичко, чета етикети, луднала съм. Примерно на препарата за бебешки шишета пише, че трябва да се разрежда 2-3 мл в литър вода, а пък досега ги миех като капвах една малка капка директно върху гъбата....Иначе изплаквам много дълго с вода след това. Има ли някой друг като мен, който така ги мие без да разрежда препарата първо във вода? Естествено вече ще го разреждам.

# 733
  • Мнения: 4 856
Никога нищо не съм разреждала.

# 734
  • Мнения: 1 039
Никога нищо не съм разреждала.
Да, и аз цял живот съм свикнала да мия и нашите съдове като капвам препарата директно върху гъбата. И като чета и етикетите на бебешки препарат и обикновен препарат, съставките са доста сходни. Не знам каква е идеята на това разреждане във вода, при положение, че след това преплаквам с вода много старателно. Чак се шашнах защо досега не съм разреждала, а е трябвало..

Общи условия

Активация на акаунт