На диета сме

  • 1 236
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Луди хора /не мога да ги нарека лекари, защото не са/ ...  Shocked
Моят син се роди 3750, на 1 месец беше 4800, на 2 месеца - 6300, на 3 месеца - 7700. Никога не са ми казвали 4е това е проблем. Напротив радваха му се 4е едри4ък върви. Той е и висок. Ела го виж сега - не му се яде, подбира ... цупи се, прави номера. Може да си седи гладен и хи4 не му пука. Добре 4е аз съм по-настоятелна, ина4е ще си кара на ... фотосинтеза  Laughing

# 16
  • Мнения: 46 518
... п.п.забелязвам, че никой не пише колко точно му е ядяло детето на тази възраст Thinking...


Сега погледнах в дневничето на София, писала съм, че е била на 7-8 хранения, на 3 от тях (дневните) е изяждала по 120 мл., а на останалите 4- на вечерното, нощните 2 и сутрешното е пила по 150 мл.

# 17
  • ГО
  • Мнения: 3 955
В интерес на истината не винаги си ги изяжда тези 150.Случвало се е дори и по-60 да ми изяда и да си спи спокоен.Ама от няколко дена си ги хапва и баща му веднага каза,че имал корем.Незнам,като чета какво сте ми писали вече мисля,че ми е много нормално детето.

# 18
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ей сега му дадох 150 само,че с 4 лъжички и си го омънда всичко и докато го сложа и заспа.Явно,че по-малко не му стига и става неспокоен.
Ох,много съм се притеснила. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 46 518
В интерес на истината не винаги си ги изяжда тези 150.Случвало се е дори и по-60 да ми изяда и да си спи спокоен.Ама от няколко дена си ги хапва ...

Чула ли си за фазите на усилен растеж? Точно през 3-ти месец е едната  Laughing


Цитат на: hedra
Ориентировъчно фазите на усилен растеж са около 10-тия ден,трета седмица,6-та седмица,3-ти месец и 6-ти месец.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Много добре са ти казали другите мами, ние в началото бяхме само на кърма и за 2 седм. беше наддал само 200гр. започнах да давам и АМ, ама колкото и да му дадеш все ги изяждаше и резултата 700гр. за 10 дни, сега му давам обаче слагам повече водичка и така и мама и бебо са доволни. Не го лишавай, то си знае най-добре мишлето.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 408
Мили мамчета, аз имам същите притеснения, бебка е 3 месеца и 10 дни и е 8 кила и към 65 см, роди се 3600, яде 130 грама 6 хранения и не смея да и увеличавам храната, щях да пускам темичка, но видях тази на камъче- благодаря и аз  Hug Hug Hug

# 22
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ще кажа какво направих аз.2 дена си мъчих детето и накрая почнах да му предлагам по 150АМ.Е не ги изядаше,оставаха му,ама след това е спокоен.Яде по 120-130,ама сам решава по колко и няма ревове и късане на нерви.Сега сме си добре и моя съвет е да не си тормозиш детето,пък и теб с безсмислени диети и ограничавания.И то е човек и има всеки път различна необходимост от храна,пък ти да го ограничаваш в разни норми няма смисъл според мен.

# 23
  • Мнения: 4 621
[Разреждай с повече водичка, ако ти се струва наистина, че е "дебеланко", но ако е нормално спрямо ръста не ги слушай Peace
newsm10

# 24
  • София
  • Мнения: 3 408
Да, но никой не казва дали е нормално за ръста 65 см - 8 кила. Не мога да преценя, изглежда пухкава беба, но се притеснявам- няма бебе на нейната възраст с такива параметри  Confused

# 25
  • Мнения: 46 518
Да, но никой не казва дали е нормално за ръста 65 см - 8 кила ...

Аз ти казвам  Grinning
Ето ти таблица ръст/кила от една моя книга. Няма точно за 65 см., но е м/у 64 и 65, значи 5050 кг. и  8450 кг.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 361
Според мен трябва да накараш педката си да яде наполовина или да пуши наполовина като е толкова отворена.

 Моя патиланец винаги е хапвал колкото си иска, тежи доста, но е много висок и здрав. Не е дебел въобще, въпреки , че много хапва.

Това дебело дете ли е според теб http://www.bgphoto.net/photos/3546/o632866480785000000.jpg

Не мъчи детето, след време може да съжаляваш. Децата изразходват много енергия с растежа и някаква си педиатърка не може да каже на моето дете точно колко му е нужно. Един възрастен се засища 1 филийка друг с 3. А кажи кое е право. И двамата еднакво дебели.

# 27
  • Мнения: 2 439
Дъщерята беше само на кърма, но синът ми се дохранваше, а след третия месец мина само на биберон. Вместо 150 грама му давах по 250, беше си лаком отвсякъде, но никой не ми е казвал да го слагам на диета. Не че ако ми кажеха, щях да го оставя гладен, всяко дете си има индивидуална мярка за засищане.

# 28
  • Мнения: 43
Здравейте!
Моят син е на 2г. и 4м. Докато беше по-малък и аз гледах да си изяжда точно количеството, което му се полага, но сега като е гладен яде, но има дни в които почти не хапва и това много ме тревожи.

Общи условия

Активация на акаунт