Пепти Джуниър

  • 2 061
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 121
Бърди, далеч съм от мисълта да събирам "желаещи". Ние имаме нашите разногласия, но сега искрено се надявам и благодаря за твоята готовност да помогнеш. Дано наистина другите майки от клуба напишат свои мнения е предложения. Четно казано, очудвам се че има толкова малко реакции.

# 16
  • Мнения: 8 585
Бърди, далеч съм от мисълта да събирам "желаещи". Ние имаме нашите разногласия, но сега искрено се надявам и благодаря за твоята готовност да помогнеш. Дано наистина другите майки от клуба напишат свои мнения е предложения. Четно казано, очудвам се че има толкова малко реакции.
Просто и аз като човек искам малко ентусиазъм да има.
Не реагират-смятат го за маловажно... знам ли... или този наш манталитет.
Ще участвам, ще пиша...

# 17
  • Мнения: 468
Диетичните храни, от които лишихте децата ни от: Анета Иванова Лолова - 2006-06-16 15:30:07 ;
Отговор от: НЗОК - 2006-06-16 11:23:55 ; "Сега действуващият списък до 01.07.2006г. за диетични храни за специални медицински цели за домашно лечение на територията на страната е договорен 2003 г. (ДВ, бр.44 от 2003г.). Наредба № 38 от 16 ноември 2004г. за определяне на списъка на заболяванията, за чието домашно лечение НЗОК заплаща лекарствата напълно или частично, е в сила от януари 2005г. Тази наредба е акт на Министерството на здравеопазването. На основание на тази наредба и наредбата за условията и реда за договаряне на лекарствата, диетичните храни за специални медицински цели и медицинските изделия, е извършена процедурата по договарянето на диетичните храни и е утвърден списъка с диетичните храни и медицинските изделия в сила от 01.07.2006г. Дейността на НЗОК се основава на определена нормативна база. НЗОК не може да я изменя, а се придържа към нея. Не е възможно да се извърши договаряне за храни, които не отговарят на изискванията на цитираните по-горе наредби. От 1 юли няма да се заплащат чрез НЗОК диетични храни, които не са включени в списъка на НЗОК. Заверените протоколи за такива храни стават невалидни. На основание чл.34 ал.4 от НРД , НЗОК е спазила срока от 15 работни дни, като е уведомила районните каси за новия списък с диетичните храни и медицинските изделия и указанието за работа с него. Районните каси следва своевременно да уведомят изпълнителите на медицинска помощ и аптеките, които са в договорни отношения с НЗОК за настъпващите промени. На интернет страницата в същия срок на НЗОК са публикувани списъка за диетичните храни и медицинските изделия – версия изпълнители на медицинска помощ и версия аптеки, както и указанието за работа с него." Това е ОТГОВОР, който сте дали на една майка, задала ви въпроси за причините да спрете поемането на въпросните диетични храни /Фризопеп, Алфаре, Пепти Джуниър/. В ОТГОВОРА ви няма ОТГОВОР, само купища противоречаща си бюрократична информация. Наредба № 38 от 16 ноември 2004г. за определяне на списъка на заболяванията, за чието домашно лечение НЗОК заплаща лекарствата напълно или частично си остава същата и нормативните ви бази са си същите, как тогава тези храни СПИРАТ да отговарят на изискванията, на които са отговаряли до скоро? Лекари ли го решиха, педиатри - гастроентеролози или чиновници? Чии интереси защитавате - на нас, които ви плащаме заплатите ли? - не мисля. А откъде дойдоха парите за луксозните ви офиси, техника и коли? И защо ми е по - евтино да си купувам лекарства от чужбина /разбира се не всички!/? Съжалявам за тона, но става дума за ЖИВОТА на детето ми и не само за неговия! Не може на баба Пена дето шмърца всеки ден ракия и набива сланина да и давате безплатно лекарства с/у високо кръвно и холестерол, а на децата, които спазват драконовски диети да им "вземете" млеката. Благодаря, че "ме изчетохте" до край, ще понеса и двоино по - критичен отговор, само да е ОТГОВОР, не спекулация.

И аз писах, но нещо не отговарят...
И по телефона ги притеснявах няколко пъти...
Определено имат слонско спокойствие...и са нагли, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт