Отношенията ни се влошават

  • 13 542
  • 268
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 196
Ти самата казваш, че си обсебена от детето.В началото ти е помагал.
Явно нещо му е писнало и е настъпила тази промяна.
Помисли си да не би ти първа да си спряла да го забелязваш и пренебрегваш.

Ами нормално първа да го пренебрегва, бебето ли да пренебрегва, заради някакъв недорасляк?

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839
Вината на мъжа е, че не пипва нищо вкъщи, не участва в грижите за детето и не харесва вече жена си, както сам е казал. "Ляга да спи и излиза да пие бира" не е присъствие вкъщи, за такъв и на мен няма да ми пука дали си е у дома.
Той включва ли се в грижите за детето? Какво значи малко му се радва? Участва ли в къпане, преобличане, гледа ли го за да си починеш малко и да свършиш нещо вкъщи? Ако не, започни да му го оставяш. Ако не кърмиш може да го оставиш да поеме и едното хранене, а да излезеш някой път ти, а не само той да пие бира навън.
Само ти ли нямаш желание за секс (което е напълно обяснимо имайки предвид на колко е бебето и поведението на мъжа ти) или и той не иска?

Калинке, ако вместо жена/ мъж имаш питбул вкъщи, няма да ти е до секс и помощ, ако ще господ да си!
А, като не ти пука дали ще е вкъщи, той ще намери къде да отиде, където няма да е нежелан.
Пък, ти ще си седиш като кукувица, оплаквайки нещастната си съдба.

Що си мислите, че като се държите като побеснели човекоподобни, ще уплашите мъжете, ще ви заобичат и ще тръгнат на задни лапи? newsm78

# 17
  • Мнения: 2 170
Като цяло мисля , че трябва да поговорите с какво си пречите един на друг и да изясните как ще процедирате. И двамата трябва да направите компромис . Примерно ти да даваш на майка му да вижда детето , а пък той да започне да помага. Правете нещо заедно. Отидете на почивка или място , където ще се чувствате добре и битовизмите няма да са причина за скандали, така ще разберете къде е проблемът.
Определено трябва да започнеш да забелязваш кога мъжът ти се прибира. Не е нужно да се чувства игнориран. Едва ли не си го използвала за донор и след детето за нищо не става.

# 18
  • Мнения: X
Ами мъжът явно не може да влезе в ролята си на баща ама как да стане като самия той още не може да пусне полата на мама...
Честно казано съвет за подобряване на отношенията ви не знам дали може да се даде, но поне гледай да му оставяш по - често детето, да разпускаш малко ти. То не е само твой ангажимент и той иска не иска трябва да поеме повече отговорност за него. Нормално е и двамата да сте стресирани след появата на бебето и да не можете още да влезете в ритъм, но от поведението на мъжът си личи, че той дори не се старае да промени нещо.
А всъщност това ходене в 22 часа сигурна ли си, че е точно до мама, а не някъде другаде?
Сигурна съм че при нея ходи защото лично чух разговора им .

# 19
  • Мнения: 9 196
Като цяло мисля , че трябва да поговорите с какво си пречите един на друг и да изясните как ще процедирате. И двамата трябва да направите компромис . Примерно ти да даваш на майка му да вижда детето , а пък той да започне да помага. Правете нещо заедно. Отидете на почивка или място , където ще се чувствате добре и битовизмите няма да са причина за скандали, така ще разберете къде е проблемът.
Определено трябва да започнеш да забелязваш кога мъжът ти се прибира. Не е нужно да се чувства игнориран. Едва ли не си го използвала за донор и след детето за нищо не става.

И аз мисля, че трябва да поговорят, това е напълно достатъчно. Дори няма да се налагат и компромиси, всеки може да получи това, от което има нужда.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 242
А защо не разрешаваш на майка му да вижда бебето? И на мен би ми било супер обидно в тая ситуация, освен ако майка му не е някакъв звяр с шизофренични прояви.

# 21
  • Мнения: 31 719
Мъжът ти е в правото си да ти бие шута.
А отношенията са ви на това ниво, защото ти си виновна.
Лошо няма да се вманиачиш по детето си, но си забравила, че имаш и мъж.
Естествено и той има вина. Като вижда, че си скапана, може да поеме част от домашните задължения.
Абе усти нямате ли да говорите като нормални хора се чудя.
Седнете, разберете се и ако трябва си оправяйте отношенията или се разделяйте.
А какви са причините да не даваш на майка му да види детето?
Луда ли е или какво?

# 22
  • Мнения: X
А защо не разрешаваш на майка му да вижда бебето? И на мен би ми било супер обидно в тая ситуация, освен ако майка му не е някакъв звяр с шизофренични прояви.
Е шизофреничка не е слава богу, но определено не е на ред с главата . Изкара ме едва ли не , че аз бия ваксините на малкия за да го разболявам вика ми ще го увредиш нарочно с тия глупави ваксини . Всеки път като види детето и му вика че е много дебел и не трябва да яде. Кой подяволите говори така на бебе .. ?! Няма нужда вика да яде толкова аз дебели деца не обичам . Човек яде за да живее а не живее за да яде . Постоянно се опитва да ми казва как да си гледам детето . Сигурна съм че и като порастне пак ще му вика че е дебел .. Детето ми си е съвсем в нормата , нима 5,600 кг са много за бебе на 4м .. Как да и давам да го вижда кажете ми .. А когато се оплача на мъжа ми той ми казва , а остави я тя на шега го казва това..

# 23
  • София
  • Мнения: 7 992
Що ли ми се струва, че и двамата героя в разказа са доволно млади и сега ще играят на инат до последно...
А като за начало можеш да обясниш на момъка, че този врякащ вързоп не си си го донесла в зестра и че неспането по цяла нощ по никакъв начин не спомага да се чувстваш като свежа краставичка в края на деня, когато предстои още една безсънна нощ. И като на свекърва ти й е толкова мерак да гледа бебето, остави го за 1-2 часа и ходи да спиш или мери улиците, за да си проясниш главата.

# 24
  • Мнения: X
А всъщност това ходене в 22 часа сигурна ли си, че е точно до мама, а не някъде другаде?
Сигурна съм че при нея ходи защото лично чух разговора им .
Това колко често се случва и при какви поводи?

# 25
  • Мнения: 14 830
Свекърва ти че говори глупосто - говори.Ама чак пък заради  врели некипели дрънканици да не и даваш да го вижда .
Я и го остави за няколко часа и иди на фризьор, на шопинг , на кафе с приятелки.

# 26
  • Мнения: X
А всъщност това ходене в 22 часа сигурна ли си, че е точно до мама, а не някъде другаде?
Сигурна съм че при нея ходи защото лично чух разговора им .
Това колко често се случва и при какви поводи?
О редовно . Тя му се обажда той да отиде да я посрещне да я прибере защото носи торби , или да се поправи нещо . Извика го да и помага когато реши да си боядисва стаите. Постоянно търси него , сякаш няма друг син . Мъжът ми има брат който живее с нея . Въпросът е че той търчи винаги когато тя го потърси и когато подхвана тази тема той се обижда страшно много и се сърди че говоря някакви неща за майка му

# 27
  • Мнения: X
Свекърва ти че говори глупосто - говори.Ама чак пък заради  врели некипели дрънканици да не и даваш да го вижда .
Я и го остави за няколко часа и иди на фризьор, на шопинг , на кафе с приятелки.
Честно казано не знам дали ще мога . Тя със нейното мислене ще вземе и гладно да остави детето за да не е дебело както е правила и с мъжа ми когато е бил бебе защото е решила че е бил дебел . Не му давала да яде много . Това лично тя ми го е казвала ..не си го измислям . Едва ли бих и се доверила

# 28
  • Мнения: 18 504
Ангажирай го повече с детето.

# 29
  • Мнения: 2 170
Започвам да си мисля , че темата е пързалка или свекървата не е наред с главата.
Бебе на 4 месеца да е 5,600 и дебело е смешно. Дъщеря ми е на 2 месеца и тежи толкова. Ако е истина детето е с тегло в долните граници на нормалното.

Общи условия

Активация на акаунт