Отношенията ни се влошават

  • 13 545
  • 268
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 995
Подхванала си го на много флангове. Оправете се първо вкъщи, после го чепкай за майка му. Няма смисъл да се разправяте по тая тема, като все още няма нормално разпределение на задачите вкъщи.

# 31
  • Мнения: 14 830
А съпругът ти и преди бебето ли тичаше при маминка щом тя му свирне.

# 32
  • София
  • Мнения: 28 634
Оставѝ детето на другия родител да си го гледа за няколко часа и излез. Това не би трябвало да бъде изключение – родителите (и двамата) са длужни да си гледат детето.
Но наистина трябва да поговорите двамата, защото според мен и двамата имате вина.

# 33
  • Мнения: X
Започвам да си мисля , че темата е пързалка или свекървата не е наред с главата.
Бебе на 4 месеца да е 5,600 и дебело е смешно. Дъщеря ми е на 2 месеца и тежи толкова. Ако е истина детето е с тегло в долните граници на нормалното.
Сина ми е роден 15 дни по рано и се роди 3.430 . 5,600 тежеше на последната консултация в края на минали месец . Педиатъра казва че детето си наддава добре. Сега със сигурност е повече 🙂 А свекърва ми - да със сигурност нещо и хлопа в това няма спор .

# 34
  • Мнения: X
А съпругът ти и преди бебето ли тичаше при маминка щом тя му свирне.

Тичаше но не толкова колкото сега ако не беше нещо много наложително и отказваше . Понякога си мисля че тя пък нарочно го прави това сега само и само той да не си е вкъщи при мен

# 35
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Авторката сама си каза, че той не е бил такъв преди раждането. Сама си каза, че е вманиачена по детето и не й пука той дали е наоколо. Е, какво искате още? Нормално си е реагирал човека. Като не е желан вкъщи, намира си друга компания. И съвсем не иде реч тя да си зареже детето за да обръща внимание на мъжа. Има си начин да се съвместяват двете неща и никой да не е пренебрегнат. Тя обаче е залитнала в едната крайност.

Този случай е един от малкото, в които аз лично заставам на страната на мъжа. Поне от написаното дотук.

Отношенията с маминка не ща да ги коментирам даже. То там е цяла друга вселена.

# 36
  • Мнения: X
[/i]
. Аз съм изцяло обсебена от детето и понякога ми е все тая дали мъжът ми си е вкъщи или не .  почти не позволявам тя да вижда малкия от което на него му става обидно и пак се караме[/b]
Това са главните проблеми според мен.
Мисля, че ти си се променила.
Ужасно е това обсебване и предполагам, че ако си намери друга, той само ще е  виновен в твоите очи. Пък и щом не се вълнуваш дали е вкъщи или не, как няма да му е важна работата? Въпросът е да намериш равновесието да си половинка и майка, а не да си само и единствено майка, щом искаш бащата на детето ти да е до теб! А и разбира се, че ще се ядосва, че собствената му майка не може да види внучето си и от твоята майка ли го криеш?А и това не е вещ, че да го криеш от света и да се обсебваш само и единствено от него!
Първо трябва да започнеш промяната от себе си!
Успех, но това ще стане чак когато осъзнаеш грешките си!

# 37
  • Мнения: 14 830
Само че преди раждането и с маминка не е било така.

# 38
  • Мнения: X
Обсебването от детето не е добре нито за теб, нито за детето, нито за отношенията с мъжа ти. Честно казано, не вярвам в магическото преобразяване на мъж, който е бил мил и грижовен, а след бебето е станал отебателен гост в дома си. По-вероятно, и преди е бил такъв, но розовите очила а ти попречили да го видиш. Относно тичането при майка му, нормално е да помогне, ако има нужда. Възможно е и тя да прекалява. Не зная доколко ти гледаш обективно в яда си.

# 39
  • Мнения: 31 793
[/i]
. Аз съм изцяло обсебена от детето и понякога ми е все тая дали мъжът ми си е вкъщи или не .  почти не позволявам тя да вижда малкия от което на него му става обидно и пак се караме[/b]
Това са главните проблеми според мен.
Мисля, че ти си се променила.
Ужасно е това обсебване и предполагам, че ако си намери друга, той само ще е  виновен в твоите очи. Пък и щом не се вълнуваш дали е вкъщи или не, как няма да му е важна работата? Въпросът е да намериш равновесието да си половинка и майка, а не да си само и единствено майка, щом искаш бащата на детето ти да е до теб! А и разбира се, че ще се ядосва, че собствената му майка не може да види внучето си и от твоята майка ли го криеш?А и това не е вещ, че да го криеш от света и да се обсебваш само и единствено от него!
Първо трябва да започнеш промяната от себе си!
Успех, но това ще стане чак когато осъзнаеш грешките си!

Всъщност може би наистина авторката не обича мъжа си. Страха и да го изгуби не е защото го обича, а защото няма да има кой да я гледа.
Ясно е, че като се роди дете за майката то е на първо място.
Ама да пренебрегваш напълно мъжа си е вече проблем.
Проблем е и когато мъжът грам не участва в семейството.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Съгласна с Уиш,  само да кажа, че мъжът явно е имал нагласата да бъде поне читав баща, ако не идеален. Но тя е пропуснала момента да го приобщи. И нещата яко са се сбозили.

# 41
  • София
  • Мнения: 24 839
Само че преди раждането и с маминка не е било така.


Ми, не е било, авторката се е държала като човек и той е откликвал по същия начин, затова и не си е намирал причина да  бяга при нея .
Тя написа, че я е обгрижвал и е бил все до нея, а и детето е гледал и къпал, и преобличал до 1.5 месеца.
После му е писнало......

# 42
  • Мнения: X
Само че преди раждането и с маминка не е било така.


Ми, не е било, авторката се е държала като човек и той е откликвал по същия начин, затова и не си е намирал причина да  бяга при нея .
Тя написа, че я е обгрижвал и е бил все до нея, а и детето е гледал и къпал, и преобличал до 1.5 месеца.
После му е писнало......
Спрямо майка му и преди не съм се държала като човек . Тази жена е такъв дразнител че нямам думи . Просто тогава си затварях очите цяла бременност също ги затварях , но сега не мога става дума за детето ми .

# 43
  • Мнения: X
Ауу писнало му на горкия мъж! Ми на жената ако й беше писнало да гледа бебето след 1.5 месеца? Да вземе да скокне и тя някъде на по биричка, а детето на кого ще го връчат след като и на двамата не им се занимава с него? Супер инфантилно е поведението на мъжът.
Даже и жена му да го дразни, даже и да не е права за някои неща, няма никакво право да пренебрегва детето си заради това. Той си има задължения към това семейство и домакинство и те не би трябвало да се изчерпват само с изкарване на пари. Ако пък според него е така, крайно време е авторката да му обясни как тя вижда нещата и какво иска от него.
Защитавате мъж, който не си поглежда детето, не си поглежда жената и тича при маминка при всеки удобен случай за да не е вкъщи само и само да изкарате жената виновна. Ако не беше жалко щеше да е смешно...

# 44
  • София
  • Мнения: 24 839

Спрямо майка му и преди не съм се държала като човек . Тази жена е такъв дразнител че нямам думи . Просто тогава си затварях очите цяла бременност също ги затварях , но сега не мога става дума за детето ми .

Остави майка му на мира- аз за твоето държание към мъжа ти пиша!
С него си се държала човешки и си го обичала, затова и той ти е отговарял подобаващо.
Издържал е месец и половина да бъде невидим в къщата и да му се зъбиш след раждането и гледа да се спасява, вместо да ти гледа питбулската физиономия.
Това е, а ти си решавай докато все още има надежда, как да дойдеш на себе си.

Общи условия

Активация на акаунт