"Старт в кариерата" 2019

  • 39 586
  • 376
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 243
Това, което ми прави впечатление по тази програма е, че много им куца организацията. Отдел ЧР в съответните институции също нямаше представа какво се случва със стажантите, кога, как, защо. Аз първите няколко седмици нямах и собствено "работно място", колегите си бяха заети с техните неща, няма някакъв ментор или лице, което се занимава да въведе стажантите в материята или най-малкото да се запознаят отблизо с институцията, кое къде се намира, какво ще се изисква от тях и т.н. В моя договор пишеше едно, в крайна сметка бях в тотално различен отдел, а някои колеги ги местеха на всеки няколко месеца в различни отдели. В самото начало шефката ме пращаше да й купувам кафе/хапчета/пица... Изобщо нямам думи. Не очаквайте много от тази програма, накрая ми предложиха да остана, но нямах желание. Всичко зависи и в какъв колектив ще попаднете, но като цяло положението не е розово. "Научих" каквото имаше да науча от тях, после си стиснахме ръцете и всеки по пътя си. Не бих си губила времето в такава обстановка. Моят съвет е - възползвайте се максимално от възможността да сте в съответната институция, но и не преставайте да се развивате и да търсите по-добри възможности.
За коя институция става въпрос?

# 136
  • Мнения: 301
Здравейте. Миналата седмица в четвъртък ми се обадиха за писмото от борсата. Ходих и го взех, петък го занесох до институцията. Казаха ми,че края на седмицата ще се чуем. Но от бюрото ми казаха, че около 2 седмица ще чакаме ако процедура. При вас как е? Колко време се чака от този момент?

# 137
  • Мнения: 978
Днес ми се обадиха утре подписваме договора и започвам. Миналата седмица в сряда получих насочващото писмо.

# 138
  • Мнения: 216
На 25.01 ми се обадиха за писмото, на 28.01 го взех, на 30.01 имах обаждане да събера необходимите документи, на 01.02 ги занесох, вчера попълних и документите от работното място и ми казаха да чакам вече обаждане за договора.

# 139
  • Мнения: 10
На 25.01 получих писмото и го занесох и днес ми се обадиха да занеса останалите документи, да попълня разни други документи от самата институция, утре сутринта подписвам договора и започвам веднага!

# 140
  • Мнения: 9
На мен вчера ми се обадиха да отида за писмото, като ми казаха какви документи да си подготвя.Искаха ми само медицинско. Днес взех писмото от едното място и го занесох заедно с медицинското и копие от дипломата в институцията. В понеделник подписвам договора и започвам работа. Странно ми стана, че и в бюрото и в институцията ме питаха кога искам да започна. В понеделник трябва да им занеса и трудова книжка, така че предполагам на всички искат. Става въпрос за Социално подпомагане.

# 141
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 503
Днес и аз занесох всички документи в институцията. Попитах ги кога да очаквам обаждане - дали тази или другата седмица. Отговориха ми, че не знаят. Адски негативно съм настроена към цялото това нещо.

# 142
  • Мнения: 542
Аз днес си взех писмото и го занесох на работното си място, попитаха ме кога искам да започна, казах в понеделник, иначе можеше и още утре.

# 143
  • Мнения: 44
И аз вчера занесох документите и на мен ми казаха да чакам обаждане за договора... 😑Голямо чакане...

# 144
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 503
На някой друг искали ли са му диплома, различна от тази, с която е кандидатствал?

# 145
  • Мнения: 542
На някой друг искали ли са му диплома, различна от тази, с която е кандидатствал?

На мен не.
Аз днес подписах договора си и в понеделник започвам. 😊

# 146
  • Мнения: 5
Аз също днес подписах договора за срок от 9м., от които 6м. на изпитване.  Започвам на 11.02. В договора пише, че имам право на 15 дни  платен годишен отпуск. Някой знае ли след колко време имам ораво да го ползвам? Имам общ стаж 6 месеца и 22 дни.

# 147
  • Мнения: 542
Аз също днес подписах договора за срок от 9м., от които 6м. на изпитване.  Започвам на 11.02. В договора пише, че имам право на 15 дни  платен годишен отпуск. Някой знае ли след колко време имам ораво да го ползвам? Имам общ стаж 6 месеца и 22 дни.

Можеш да ползваш платен годишен отпуск след като стажа ти стане 8 месеца, т.е трябва да работиш месец и нещо, за да придобиеш това право.

# 148
  • Мнения: 243
Аз също днес подписах договора за срок от 9м., от които 6м. на изпитване.  Започвам на 11.02. В договора пише, че имам право на 15 дни  платен годишен отпуск. Някой знае ли след колко време имам ораво да го ползвам? Имам общ стаж 6 месеца и 22 дни.
При 6 месеца не може да го ползваш. Съгласно КТ платен годишен отпуск може да ползваш тогава, когато имаш 9 месеца непрекъснат трудов стаж. Сега по програмата като ги направиш, вече при следващ работодател ще може да ползваш. Тези 9 месеца започват да течат отново.

# 149
  • Мнения: 44
На някой друг искали ли са му диплома, различна от тази, с която е кандидатствал?

На мен не.
Аз днес подписах договора си и в понеделник започвам. 😊
На някой друг искали ли са му диплома, различна от тази, с която е кандидатствал?

На мен не.
Аз днес подписах договора си и в понеделник започвам. 😊
За кой град става въпрос? ☺

Общи условия

Активация на акаунт